Sayfa 889/890 İlkİlk ... 389789839879887888889890 SonSon
Arama sonucu : 7115 madde; 7,105 - 7,112 arası.

Konu: BFREN - Bosch Fren Sistemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Konya sayfasindaki paylasimim. Burayida ilgilendiriyor. Ayni process:

Arkadaslar 7 saatlik bir calisma sonrasi gece 11 den sabah 6 ya kadar calisarak yapmam gereken hazirligi tamamladim. Oglen Centll le son bir kere uzerinden gecip firmanin munasip bi yerine koyacagiz. Fitilimiz 2 ay sureli, bombamiz etkisini gosterecekse onumuzdeki 2 ay icinde yani eylul ayina kadar gosterecektir. Bu sure zarfinda Konya bekledigim haberi gumletirse sattiginiz zaman hissenizi karlarinizdan yuzde 5 e talibim. Ayni olayin benzerini Bfren de paralelde hazirladim. Oranin hikayesi ayri ama.

Ha burak bi etkisi olmassa ne olur derseniz. Hic bisi olmaz zaten mudahale etmemis olsaydim duruma sonbahara kadar boyle devam edecek gibiydi. Insallah su 7 saatlik calismamim sonucunu hep beraber aliriz.

Not: Eymen sabah in korunde online gozukuyorsun. Yat hocam uyu uykunu al sizin yerinize bu gece uyanik kaldim. Ozelden onlarca destek mesaji geldi. Hafta sonuna birakmadim.

Haci emmi bi mesajimda sana. Hazirligini iyi yap. Bu burak tepe midir ne karin agrisiysa keyfimizi bozdu deme sonra. Sen burada milleti yillarca agac yaparken iyiydi.
    yaptıgınız calısma ıle ılgılı burada bılgı verırsenız dıger yatırımcılar ıcınde bır yol gosterıcı olur zira firmanın kucagına bir bomba bıraktım demeyle olacagını ben sanmıyorum, bayram sonrası bıstte hareket beklıyorum ben sahsen ama sahsı fıkrım bu sızın fırmanın kucagına bomba bırakmanız gıbı, patlarsa ne ala patlamazsa bıse yok zaten , mıllete bu sekılde yazarak umut verıp kenara cekılmeyın ne varsa acık acık belırtın
    yazdıklarım şahsi düşüncemdir, kimse yazdıklarıma göre alım satım yapmasın herkesin aklı fikri var...

2. bu yazilan zırvalardan öte bişey değil bunlara inanacak insanlar vardır , mutlaka..bu kağıt yerinde sayarken alcar ve boryat %20yaptılar bile..konya zaten sektör olarak bitik bedavaya bile girilmez isterse fizana götürsünler.bu kağıda gelince burda gelecek satın alınır verileri yüksek durumda ama sermaye düşük kağıt sayısı az 1000 lot dışardaki lotlaŕın 380 de birini alıyor. böyle olunca yaptığı yatırımlarıda göz önüne alırsak yılda 100 trilyon kar edeceği günler yzak değil. ayrıca edeceği karların azalması söz konusu değil . elekrrikli araçkara yönelim var..fren sistemi ger araçta mecburi var.. bosh fren zaten karını katlamalı artırıyor..buna gelecek iki rane yarayacak haber var..birincisi sermaye artırımı , ikincisi daha az yaratacak olan tog haberidir.. burda bişuna hikaye anlatmayın. yarayacak başka haber yok.

3.  Alıntı Originally Posted by kowboy546 Yazıyı Oku
    yaptıgınız calısma ıle ılgılı burada bılgı verırsenız dıger yatırımcılar ıcınde bır yol gosterıcı olur zira firmanın kucagına bir bomba bıraktım demeyle olacagını ben sanmıyorum, bayram sonrası bıstte hareket beklıyorum ben sahsen ama sahsı fıkrım bu sızın fırmanın kucagına bomba bırakmanız gıbı, patlarsa ne ala patlamazsa bıse yok zaten , mıllete bu sekılde yazarak umut verıp kenara cekılmeyın ne varsa acık acık belırtın
    Riva, mercek, eymen ve burada yazan bir cok uzun vade arkadas ne yapip yapmadigimi biliyor. Acik acik yazmiyorumki spekler kullanmasinlar. Insallah bi yararimiz olurda aciklar bedelsizi. Olmassada zaten sonbaharda klasik bedelsiz hareketini bekliyoruz. Ben alin yada satin demedim. Dememde.

4.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    eee konyadaki bir haftalık yukarı hareketler dün itibariyle geri vitese taktı ve egeene yol açtı gibi egeen baya hareketli ki bu konyanın geri basması egeenin yukarı ivmesi bayrak degişimi ama konyanın bu aşagı hız yapması hiç hoşuma gitmedi egeenden de bayragı bfren alırsa işte o zaman bfren için gaza dokundu frenden ayagını çekti diyecegiz endeks ve borsa hacmi zayıf olunca bayrak yarışları başlıyor gibi hayırlısı diyelim ve şimdiden herkesin bayramını kutlar hayırlı bayramlar dilerim
    sayın mercek sizi burada görmek ne güzel bayram sonu alcarı verip bfrene geçecem inşallah

5.  Alıntı Originally Posted by pamuk01 Yazıyı Oku
    sayın mercek sizi burada görmek ne güzel bayram sonu alcarı verip bfrene geçecem inşallah
    hoş geldin sn pamuk01 kardeşim bayrak yarışında henüz bayragı devralamadık sanırım finale devralacagız bayragı kerata süfatine güveniyor
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış

6.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    hoş geldin sn pamuk01 kardeşim bayrak yarışında henüz bayragı devralamadık sanırım finale devralacagız bayragı kerata süfatine güveniyor
    sayın mercek alcarı verdim ama üstten veremedim kısmet diyelim bfrene geçtik.
    Son düzenleme : pamuk01; 26-07-2021 saat: 17:27.

7.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    hocam güzel günler görecegiz de işte bizi kasıyor mu kaşıyormu onu çözemedim bir frenden ayagını çekip gaza dokunsa fırlayacak da işte frenleri şişirene kadar mı balataları yakana kadar mı bir yerde yeter gari diyecek
    hocam be bfren maşallahı var kaya gibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    15,648
    Türkiye'nin ocak-haziran dönemi ihracatına Bursa'dan 7,5 milyar dolarlık katkı geldi

Türkiye'nin özellikle otomotiv ve tekstil alanındaki "sanayi üssü" Bursa'dan ocak-haziran döneminde ülke ihracatına 7 milyar 473 milyon 73 bin dolarlık katkı sağlandı.

AA muhabirinin Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerinden yaptığı derlemeye göre, yılın 6 ayında Türkiye'nin ihracatı 104 milyar 982 milyon 69 bin dolar olarak kayıtlara geçti. İstanbul ve Kocaeli'nin ardından üçüncü sırada bulunan Bursa'dan yapılan ihracat, Türkiye'nin toplam dış satımının yüzde 7,81'ini oluşturdu.

Ocak-haziran döneminde yaklaşık 200 ülke, serbest bölge ve özerk bölgeye ürün gönderilen Bursa'nın ihracatı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 35,6 artarak 7 milyar 473 milyon 73 bin dolara ulaştı.

Bursa'dan en fazla ihracat Türkiye'nin en önemli pazarlarından Almanya'ya yapıldı. Bu ülkeye yılın 6 ayında dış satım, ocak-haziran 2020'ye göre yüzde 48,6'lık artışla 750 milyon 800 bin dolardan 1 milyar 115 milyon 920 bin dolara yükseldi.

İkinci sıradaki Fransa'ya gerçekleştirilen ihracat ise yüzde 38,5 artarak 612 milyon 563 bin dolardan 848 milyon 475 bin dolara çıktı.

Geçen yılın aynı döneminde 391 milyon 365 bin dolarlık ürün satılan İtalya'ya ihracat da yüzde 61,7 artarak 632 milyon 713 bin dolar oldu. İtalya bu rakamla üçüncü sırada yer aldı.

- İhracatı otomotiv sektörü sırtladı

Bursa'nın dış satımının yaklaşık yarısını otomotiv sektörü yaptı. Otomotiv endüstrisinin ocak-haziran dönemindeki ihracatından 3 milyar 633 milyon 468 bin dolar gelir elde edildi.

Otomotivin ardından kent ihracatına en fazla katkıyı hazır giyim ve konfeksiyon sektörü sağladı. Sektör temsilcileri 6 aylık süreçte 794 milyon 230 bin dolarlık dış satıma imza attı.

Üçüncü sırada yer alan tekstil ve ham maddeleri sektöründe üretim yapan sanayiciler ise 574 milyon 939 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Bursa'nın ocak-haziran ihracatına, makine ve aksamları sektörü 444 milyon 377 bin, çelik sektörü 394 milyon 411 bin, mobilya, kağıt ve orman ürünleri 368 milyon 461 bin, kimyevi maddeler ve mamulleri 331 milyon 227 bin, demir ve demir dışı metaller sektörü ise 289 milyon 296 bin dolar katkıda bulundu.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    “İtin hissesine et,yiğidin hissesine dert düştü! “
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Sayfa 889/890 İlkİlk ... 389789839879887888889890 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •