Sayfa 10/111 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1.  Alıntı Originally Posted by mehmetde73 Yazıyı Oku
    sinpaş altın oranın yanlış planlamadan dolayı kaydıgı ,bolgenın o kadar yogunlugu kaldıramayacagı soylentılerı var.

https://www.youtube.com/watch?v=N6BkjFh31OM

yıne ımrahor vadısının ankarada deprem rıskının en yuksek yer oldugu jeolojı muhendıslerınce dıllendırılıyor..

buna ragmen bazı arsaların bolgede tavan yapması spekulatıfmıdır yoksa bu rısk goz ardımı edılmekte
    Yine o bölgeden ucuza arsa kapabilmek için ali cengiz oyunları başladı galiba.

1. Ankara'nın geneli düşük riskli deprem bölgesindedir.
    2. Böyle bir durum olsa oralara imar-yapılaşma izni verilmez.

2.  Alıntı Originally Posted by mehmetde73 Yazıyı Oku
    sinpaş altın oranın yanlış planlamadan dolayı kaydıgı ,bolgenın o kadar yogunlugu kaldıramayacagı soylentılerı var.

https://www.youtube.com/watch?v=N6BkjFh31OM

yıne ımrahor vadısının ankarada deprem rıskının en yuksek yer oldugu jeolojı muhendıslerınce dıllendırılıyor..

buna ragmen bazı arsaların bolgede tavan yapması spekulatıfmıdır yoksa bu rısk goz ardımı edılmekte
    ankara deprem haritası linki aşağıdadır.görüldüğü üzere mühye-karataş bölgesi 4. derece deprem bölgesi gözükmektedir.

http://www.e-sehir.com/turkiye-harit...kharitasi.html

3. Eğer riskli bölgeleri tartışacak olursak Ankaranın Etimesgut Eryaman(bir bölümü bataklıktı...) Çayyolu bölgelerini konuşabiliriz.Bu bölgelerini zemini yapısı gevşek ve alüvyon tiplidir.Ankara fay hatlarının güzergahı değildir fakat çevresinden geçen faylardaki kırılmadan etkilenebilir bu doğrudur.Bunu engellemenin yegane yolu sağlam ve imar yönetmeliğine uygun yapılar üretmektir.Çankaya ,Keçiören,Altındağ bölgeleri kayalık ve sert zemininden dolayı bir avantaj taşımakla birlikte sağlam olmayan bir bina kaya üzerinde bile yapılsa zemin etkileşiminden yıkılabilir.İstanbul 1.derece deprem bölgesi İzmir keza öyle.Bu şehirlerde yaşayanlar Ankara da yaşayanlardan daha çok deprem korkusunu yaşamaktalar.Deprem öldürmüyor depremde yıkılan sağlam olmayan binalar insanları öldürüyor.Japonyada küçüklü büyüklü yıl içerisinde yüzlerca deprem oluyor ama can kaybı olmuyor neden diye sorarsanız yapı yönetmeliğindeki katı kurallar.japonyada bina yaparken yönetmelik dışında bir taşı dahi oynatamazsınız. Denetim çok fazladır ve kanunsuz hiçbir şey yapılamaz,yaptırmazlar.Sonuçta dokuz şiddetindeki depremlere dayanıklı binalar ve güvenle sağlam binalarda huzur içerisinde yaşayan insanlar...

4. Herkez arsasına sahip çıksın!!! m2 fiyatı şuan en yüksek olan parseller bile en az 1e 5 kazandıracak!!! yok bana 1 yeter diyorsanız sizin bileceğiniz iş!!! şuan en azından herkezin büyükşehir belediyesini verdiği sözleri tutmamasından dolayı bimer ve cimere şikayette bulunması lazım ama herkez bölgede spekilasyon yapanların istediği şekilde hareket etmekte ve karamsarlığa düşmekte...

5. Sayın forum üyeleri, bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi üst düzey yönetici arkadaşımı ziyarete gittim. Kanal Ankara (Ankara Boğazı) Projesinin ne aşamada olduğunu sordum. Kanal Ankara projelerinin tamamlandığını ,onaylandığını ,ihalesinin çok yakında kesinlikle yapılacağını söyledi. Bu müjdeli haberi yetkili ağızdan duyunca çok rahatladım. Bende bu güzel haberi bayram sevinci olsun diye forum aracılığı ile sizlerle paylaşmak istedim.Karataş için güzel günler yakındır. Daha öncede söylediğim gibi herkes malının kıymetini bilsin, mecbur kalmadıkça satmasın, biraz daha sabretsin. Bu arada hepinizin Ramazan Bayramını kutlarım. Selamlar.
    Son düzenleme : gülbay; 22-06-2017 saat: 19:01.

6. Merhabalar, belediye meclis başkanı 1 ay içersinde yapım ihalesi yapılacak diyeli 1,5 ay oldu ortada ne yapım ihalesi nede yapım tarihi var... acaba yine neler dönmekte... bu kanal ankara projeside dikmen vadisi projesine dönerse önümüzde en az 10 yıl var demektir tabi bu sürelerde ne gibi siyasi değişimler olur bilemem şu forumda en ümit sahibi belkide bendim ama bende ümidimi yitirdim artık çünki verilen sözler bizim verdiğimiz sözler gibi değil sadece siyasi sözler ne yazık forumlardan medet umar konuma gelmişiz artık...

7. 22 sinde en az 1 e 5 kazandiracak diye yazip 29 nda umidinizi yitirmenizi anlayamadim.Bir hafta icinde mi olmasini bekliyordunuz Sn.Caner1983.Sn.Gulbay,tutarli ve umut verici gonderileriniz icin tskler.Umarim olumlu duyumlariniz kisa zamanda gerceklesir.Emegini buraya baglamis olanlarin beklentileri gerceklesir.

8. Sn. Taylan en az 1e 5 kazandıracak yine söylüyorum ama artık verilen sözlerin bir an önce gerçekleşmesi lazım belediye meclis başkanı 15 mayısta 1 ay içinde ihale yapılacak diyor ortada bugün itibariyle bırakın ihalenin yapılması tarihi bile yok, yine söylüyorum herkez arazisine sahip çıksın ve gerekli yerlere gerekli şikayetlerini iletsin...

Sayfa 10/111 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •