Sayfa 12/111 İlkİlk ... 210111213142262 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. kanal projesı gerceklesırse ılk prım yapacak parseller hangılerı olacaktır..muhye 895 bunlardan bırımıdır?

2. Merhabalar
    Ankara Büyükşehir belediyesinin haberlerini yapan belediyeye yakın olduğunu tahmin ettiğim haberankara.com un 1/2 saat önceki haberi;
    Kanal Ankara Projesi Başlıyor: Eylül Ayına Kadar İhaleye Çıkıyor
    Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Başkent'te kazandıracağı en önemli projelerden biri olma özelliğini taşıyan Kanal Ankara için geri sayım başladı. Çankaya'da bulunan, Mogan ve Eymir Göllerinin devamı niteliğinde olan ''Kanal Ankara Projesi'' için en geç 2017 yılı Eylül ayına kadar ihaleye çıkılması bekleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başkent’te kazandıracağı en önemli projelerden biri olma özelliğini taşıyan Kanal Ankara için geri sayım başladı. Çankaya’da bulunan, Mogan ve Eymir Göllerinin devamı niteliğinde olan ‘’Kanal Ankara Projesi’’ için en geç 2017 yılı Eylül ayına kadar ihaleye çıkılması bekleniyor.

Haber Ankara’nın edindiği bilgilere göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, proje kapsamında yapım için ilk ihaleyi gerçekleştirecek aşamaya geldi. Gelinen son durumda Kanal Ankara’nın alt yapısını oluşturacak 9.2 km uzunluğunda ve 35 metre genişliğindeki asıl kanalın yapılması için ihaleye çıkılmaya hazırlanılıyor.

İSTANBUL’DAKİ SEL MANZARALARININ YAŞANMAMASI İÇİN…

2018’de tamamlanması hedeflenen Kanal Ankara ile şehre, geniş bir yeşil alana sahip rekreasyon merkezi sayesinde değer katılması ayrıca birden bastırması mümkün olan yağışlar sebebi ile yaşanabilecek sellere karşı önlem alınması hedefleniyor. 2018’nin ilk aylarından itibaren ise projenin peyzaj ve kalan diğer çalışmalarının bitirilmesi ve sene içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Projede yer alan temiz su ile rekreasyonel bir su kanalı oluşturulması, bu sayede yağmur suyu kontrol altına alınacak ve oluşabilecek herhangi bir felaketin önüne geçilmesi hedefleniyor. Proje aynı zamanda Ankaralı vatandaşlara hem eğlenerek keyifli bir zaman geçirecekleri hem de alışveriş yapabilecekleri 7 farklı alan imkanı sunacak.

BÖLGEDE YER ALACAK ALANLAR

Orman Alanı: Bu alanda çeşitli doğa aktiviteleri ve vatandaşların vakit geçirmesi için hazırlanan atölyeler, ponny park, dinlenme ve piknik alanları gibi bölümler yer alacak.

Spor Alanı: Açık spor alanlarında yapılabilecek spor faaliyetlerinin hayata geçirilmesi için planlandı. Alan, aletli spor alanı, halı sahalar, basketbol sahaları, bowling alanı, golf alanı gibi bölümlerden oluşacak.

Kültür Alanı: Konser, festival, tiyatro gibi etkinliklerin yapılması için planlanan bu alanda ayrıca açık sergi alanı, atölyeler, müzeler yer alacak.

Ticaret Alanı: Alanı ziyarete gelen vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve göletin iki yakasında oluşturulacak kafeler sayesinde keyifli vakit geçirme imkanı sunulacak.

Merkez Alanı: Mevcut konut yapılaşmasına yakın olan bu etap toplanma ve rekreasyon alanlarını kapsayacak.

Su Alanı: Su ile ilgili faaliyetlerin yoğun olarak planlandığı bu etap içinde bulunan fonksiyonlar genel olarak meydan, seyir terası, su gösterileri havuzu, buz pisti gibi bölümlerden oluşacak.

Macera Alanı: Projenin son etabını oluşturan bu alanda özellikle çocuk ve gençlere yönelik aktiviteler sunulacak.

Bölge halkı ve Ankaralıların merakla beklediği projede gelinen aşama ile Ankara’ya ve bölgeye değer katacağına kesin gözüyle bakılıyor.

3. Sn.Gulbay,emeginize saglik,bilgilendirme icin tesekkurler.

4. Sn. Taylan bey size cevap veremedim...vereyim...ümidini 1 haftadamı kaybettin...foruma yeni girmişsin diyorsun... biz bu mühyedeki yatırımımızı 30 yıl önce yaptık beyfendi ve 25 yıl öncede buralar değerlenecek diye çok kişiyede yer satıp vebale girdik belkide zamanında ama biz kar amacı gütmeden bölgenin yeri itibariyle ve inandığımız için bu yanlışa düştük Melih Gökcekin sözlerini 20 yılda bazen direk karşısında oturan kişilerden biri ve medyadan takip eden biri olarak ümidimi diri tutmuşum demi... Anlayacağın artık bıçak kemiğe dayandı beyfendi....İnşallah proje yarın başlarda bizde ihtiyacı olanlarda beklemelerinin karşılığını alır ama söz verene bakıyorum beklemelerime bakıyorum acı içersinde yuzümde tebessüm oluşuyor ama şuda gerçek bu projeyi bitirmeden seçime giren gökcek seçim kaybeder bunu kendiside biliyor....

5. Sn.Caner1983,ben sizin derdinizin sebebi degil ancak ortagi olabilirim ve bende sizin gibi beklemeye devam ediyorum.Benim anlatmak istedigimi ya ben anlatamiyorum ya siz anlamak istemiyorsunuz.Benim ugrasim emegini ve umudunu buraya baglamis insanlarin olumsuz soylemlere kapilip elindeki arsasini kaptirmamasidir.Bana cevap vermenizi gerektiren bir husus oldugu konusunda degilim.Burada bulunmamizin sebebi gelismeleri takip edebilmek olumlu ve olumsuz gelismelere karsi birbirimizi uyarmak.Fikir ayriliklarida olabilir ama bu karsimizdakine zat diye hitap etmemizi gerektirmez.Umarim birbirimizi anlayabiliyoruzdur artik.

6. Merhabalar; eylül ayına kadar ihale yapılacak diye haberler var, benim bildiğim ihaleyi beklentileri en gerçekci ve uygun fiyatı veren firma alır ihaleyi ama bölgedeki sağlam bir emlakcıdan duyduğum doğrudur veya değildir bilemiyorum ağaoğluna teklif edilmiş bu iş, sonucunu görüştüğüm emlakcıda bilmiyor???

7. [Karataş dağ arsalarında armutluk arsalarında düşüş devam ediyor karataş 2.ci etap proje içi arsalarda plan sıkıntıya girdi planın arkasında duran yok yatırımcılar ve emlakçı arkadaşlar dikkat etsin.]Plan Ankaranin cevre yolu uzerindeki karatasin tamaminin kentsel donusum alani ilan edilmesi icin yaptigi basvurunun reddedildigi iddasi sonucunda birileri tarafindan surekli bir sekilde karatas ile ilgili olumsuz boyle paylasimlarda bulunuluyor.Sn.Gulbayin daha once bu konuda yukarida belirtilenin aksi bir durum oldugu ve belediyenin verdigi bu kararla karatasin tamaminin kentsel donusum alani ilan edildigi konusunda bizzat buyuksehir belediyesinden bilgi aldigini belirtmis olmasina ragmen kendimde bizzat buyuksehir belediyesinin vermis oldugu kararin karatasin tamamini kentsel donusum alani ilan edip etmedigi konusunda bilgi edinmek icin bimer yolu ile bilgi edinme hakkimi kullandim.Umarim bir an once resmi bir cevap gelir ve bu konu acikliga kavusmus olur.

8. Değerli forum üyeleri; Ankara SONSÖZ Gazetesinde Kanal Ankara Boğaz projesi ile ilgili çıkan haberin linkini sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca yarın 26/07/2017 tarihinde SONSÖZ gazetesinde de yayınlanacaktır. Dileyen arkadaşlar gazeteyi alabilirler. Hayırlı olur inşallah. Selamlar

http://sonsoz.com.tr/kanal-ankaradan-mujdeli-haber/

Sayfa 12/111 İlkİlk ... 210111213142262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •