Sayfa 20/111 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. Sayın tertip merhaba.
    Parselde maliye hissenin olmasının avantajı ve dez avantajı nelerdir.maliyeye ortak olmak kafama takılıyor.
    Parsel 32 donum 50 kişi ortak gözüküyor hisse oranlarını bilmiyoruz.

Degerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by Caner1983 Yazıyı Oku
    Herkezin bayramı kutlu olsun...
    Eylül ayı içersinde kanal Ankara ihalesinin yapılacağı kesinleşti gibi artık...herkes çifte bayram sevinci yaşamakta bu gelişmelerle (çevre yerleşim yerleride çok hızlı değer kazanacak) ihalenin yapılmasıyla fiyatlar 2 katına çıkacaktır...20 yıl gecikmeylede olsa derler ya sabreden derviş muradına ermiş misali herkese hayırlı uğurlu olsun Allahım herkese ağız tadıyla ve sağlık sıhatle yemeyi nasip etsin inşallah...
    Aylardır miş, muş, cak, cuk. Başka bi numara yok zaten.

3.  Alıntı Originally Posted by kale. Yazıyı Oku
    Sayın tertip merhaba.
    Parselde maliye hissenin olmasının avantajı ve dez avantajı nelerdir.maliyeye ortak olmak kafama takılıyor.
    Parsel 32 donum 50 kişi ortak gözüküyor hisse oranlarını bilmiyoruz.

Degerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    *Sayin Kale merhaba, hissedarlardan birinin maliye olmasinin avantaji veya dezavantaji yok. Ayni diger hissedarlar gibi islem gorur.Karatas taki maliyeye ait arazi daha once koy sinirlari icinde olan mera niteligindeki arazi.Imar durumunda eger ayni arazi yerlesim alani olarak ayrilirsa Maliye/belediye en fazla gelir elde etmek icin yuksek emsal isteyecektir, bu acidan olumlu. Istimlak veya zorla satisa zorlayip diger hisseleri almak gibi bir yola gideceklerini zannetmiyorum.
    Ozetlersek ayricalikli olsada maliye diger hissedarlar gibi islem gorur

4.  Alıntı Originally Posted by Sosyopat Yazıyı Oku
    Aylardır miş, muş, cak, cuk. Başka bi numara yok zaten.
    *Genellikle buna benzer bos beyanlarda bulunanlar kedinin ulasamadigi cigere pis demesi gibi ya arazisi olmayanlar, yada gucu yetmeyipte alamayip kenarda kalanlar. Biraz bilgisi olan ve yaptiklari yatirimin geleceginden emin olanlar icin endise yok. Karatas in Imar gecmeyen yerleri bile Ankaradaki pek cok imarli arsalardan daha fazla degere sahip. En iyi arsa yatirimcisi 2023 Imar plani ve 2038 Yerlesim planina gore pozisyon alan bilgili yatirimci. Buyuk resmi gorenler icin hic bir sorun yok

5. Değerli bilgi ve düşüncelerinize her zaman olduğu gibi gene katılıyorum sayın tertip. ankara kutludüğünde zemin +3. yani 4 kata müsadeli imarlı yerim var hemde merkezde mahallenin içinde. elektrik su yanıbaşında. binayı yap hemen otur. metresi 125 tl ye satamazken karataşta imarsız yerler 300 400 tl leri zorluyor. imarlı yerler 1000 tl nin üzerinde. birde sorum olacak sayın tertip imar geçen yerlerde otoban altında altyapı nezaman biter yapılaşma ne zaman başlar. sizin görüşünüz nedir. bölge çok kıymetli olduğu için yapılaşma ve altyapı ikisi birden başlar diye düşünüyordum fakat henüz bir hareket yok. sizin fikirleriniz bütün forum üyeleri için çok değerli. yorum yaparsanız sevinirim. saygılar sevgiler.

6.  Alıntı Originally Posted by levent kaya Yazıyı Oku
    Değerli bilgi ve düşüncelerinize her zaman olduğu gibi gene katılıyorum sayın tertip. ankara kutludüğünde zemin +3. yani 4 kata müsadeli imarlı yerim var hemde merkezde mahallenin içinde. elektrik su yanıbaşında. binayı yap hemen otur. metresi 125 tl ye satamazken karataşta imarsız yerler 300 400 tl leri zorluyor. imarlı yerler 1000 tl nin üzerinde. birde sorum olacak sayın tertip imar geçen yerlerde otoban altında altyapı nezaman biter yapılaşma ne zaman başlar. sizin görüşünüz nedir. bölge çok kıymetli olduğu için yapılaşma ve altyapı ikisi birden başlar diye düşünüyordum fakat henüz bir hareket yok. sizin fikirleriniz bütün forum üyeleri için çok değerli. yorum yaparsanız sevinirim. saygılar sevgiler.
    *Sayin Levent Kaya merhaba, otoban alti imar gecen yerde alt yapi calismalari siyasi ruzgara bagli, belediye secimleri 2019 Martinda ve genellikle son yil (2018) secimle ilgili faaliyetlere ayrilir. Benim kaanatim alt yapi calismalarinin secim sonrasi , 2019 martindan sonra ciddi olarak ele alinacagi seklinde, ve kaynak bulunup siyasi gorus de desteklerse 1 sene icinde bitirilecegi seklinde.Iyimser gorusle 2020 den once yapilasmanin baslayacagini dusunmuyorum.
    Pek cok gelismis Bati Avrupa ve Kuzey Amerikada burokrasinin buyuk kismi politize olmamistir, dolayisi ile secimle gelen birisi daha onceden hazirlanmis uzun soluklu planlari uygulamaya devam eder, yillik ve 5, 10, 20 yillik uzun vadeli plan ve butcelerle programlar yapildigi icin herkes onunu rahatlikla gorur, seffaflik eastir .
    Bizde ise durum tam tersi, burokrasi tamamen politize oldugu icin gelen kisinin tercihlerine gore programlar ve planlar sekillenir, onun icin 2019 secimlerinin beklenecegi gorusundeyim. Ankara Belediyesinin kaynaklari sinirli, bu alt yapi calismasinin bir fiziblite etudunun yapildigini ve kaca mal olacaginin belirlendigini zannetmiyorum.Ayrica 2018 Belediye Butcesine konulacagi yonundede bir calisma henuz yok. 3194 sayili imar kanunu Belediyeleri imar calismasi yapilan alanla ilgili en gec 3 ay icinde 5 yillik imar programlarini hazirlamak ve uygulamakla zorunlu kilmistir ama bunun pek fazla yaptiriminin olmadigi uygulamalarda fazlasi ile gorulmustur
    Ozetle, 2018 Belediye Butcesine baksin ilgilenen arkadaslar, ve 2019 secim sonuclarini sabirla beklesinler. Eylul ayi icinde kanal Ankaranin ihalesi bolgeye bir heyecan getirsede, (yanilmayi cok isterim) alt yapi calismalarini hizlandiracagini zannetmiyorum

7.  Alıntı Originally Posted by tertip Yazıyı Oku
    *Genellikle buna benzer bos beyanlarda bulunanlar kedinin ulasamadigi cigere pis demesi gibi ya arazisi olmayanlar, yada gucu yetmeyipte alamayip kenarda kalanlar. Biraz bilgisi olan ve yaptiklari yatirimin geleceginden emin olanlar icin endise yok. Karatas in Imar gecmeyen yerleri bile Ankaradaki pek cok imarli arsalardan daha fazla degere sahip. En iyi arsa yatirimcisi 2023 Imar plani ve 2038 Yerlesim planina gore pozisyon alan bilgili yatirimci. Buyuk resmi gorenler icin hic bir sorun yok
    Sayın Tertip, yapmış olduğunuz aydınlatıcı ve yapıcı yorumlarınız dan dolayı teşekkür ederim. Selamlar.

8. Değerli forum üyeleri,

Aşağıdaki yeni bir haber linkini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ne diyelim, forum üyelerine, bölge halkına, Ankaralılara şimdiden hayırlı olsun. Dileyenler Büyükşehir ihale panosundan süreci takip edebilirler.

Selamlar,

http://www.haberankara.com/kanal-ank...li-oldu/61902/

Sayfa 20/111 İlkİlk ... 1018192021223070 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •