Sayfa 7/111 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. Sn.Gulbay,size ozelden bir mesaj yolladim.

2. 14 uncu maddede plan ankaranin karatastaki kentsel donusum alaninin genisletilmesi icin yaptigi itirazin kabul gormedigi yazmasina ragmen karar bolumunde 14 uncu maddenin itirazinin kabul edildigi yaziyor.Yasanan kafa karisikliginin temel sebebi bu.Sn.Gulbayinda belirttigi gibi olumsuz dusunmemiz icin hicbir gecerli sebep yok.Belirli araliklarla fiyatlari etkileyecek,toprak sahiplerini olumsuzluga itecek gelismeler oluyor gibi gosteriliyor.Otaban alti bitti.Umarim otaban uzeri icinde olumlu gelismeler olacak.Kendi adima ben sonuna kadar bekliyecegim.

3. Ben bolgeye yatirim yapmis biri olarak sabirla bekliyorum ve beklemeye devam edecegim.Yatirimci gozu ile bakis acim bu.Sn.Yucesan emlak sektorunde bulunan biri olarak son gelismeler hakkinda sizin yorumunuz ve bolge ile ilgili gorusleriniz nedir bizimle paylasbilirmisiniz?

4. Buradaki karar dan şunu anlıyorum
    Ey Ankara planlama sen bir dilekçe ile her yeri imara açacağınımı sanıyorsun burada daha önce alınmış kararlar var daha önceden çizilmiş sınırlar var herşeyden önce yüce Meclis var al bu planını git ve 2023 planına ve 2038 planına uygun çiz ve geri getir onaylayalım demişler kısacası. Ben bu konuya aynen değinmiştim ve bir çoğunuz tarafından azarlanmıştım. Şimdi bekleyip göreceğiz otoban üstü genişlememiş imarı. Hayırlı Ramazanlar.

5. Sn.Slash,Plan Ankara kentsel donusum alaninin genislemesi icin itirazda bulunmus ve siz bu itirazin reddedildigini bu nedenle otoban uzeri imarin genislemeden cikacagini belirtmissiniz.Kentsel donusum alaninin genislemesi ile otoban uzeri dusunulen ikinci etabin genislemesi ya da kentsel donusum alaninin genislememesi ile otaban uzeri duunulen ikinci etabin genislememesi arasindaki baglantiyi aciklayabilir misiniz?

Gülbay aynen katılıyorum hayırlı ve güzel haberler gelmeye devam edecek. Kesinlikle karamsarlığa kapılmamak lazım, Otoban altı yol çalışmaları hızla devam ederken ve KARATAŞ mahallesinden çevre yoluna direkt bağlantı olacağı kararı açıklanmışken bir haber daha vereyim ÇANKAYA Günenpark Kentsel Dönüşüm Alanı'ndaki yerleşim yerleri, Turan Güneş Bulvarı ile Doğukent Caddesi'ne bağlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, konutların bulunduğu bölgeyi Turan Güneş Bulvarı'na bağlayan yolu asfaltladı. Bu yol otoban altı imarlı bölümden Karataş üzerinden Ankara çevre yoluna bağlanacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın, bölgedeki yapılaşmadan dolayı Turan Güneş'te yaşanan trafik yükünü azaltmak amacıyla geçen sonbaharda başladığı çalışma kapsamında, toplam 2,1 km uzunluğunda 2 gidiş 2 geliş yol ve üstünde de 134 metre uzunluğunda viyadük yer alıyor. Projenin, Sinpaş Konutlarının bulunduğu yerleşim yerlerinden Turan Güneş bağlantısına kadar olan kısmı asfaltlandı; yakında tretuvar, beton bariyer ve peyzaj çalışmalarına başlanacak. KAYNAK: DHA

ANKARA ARSA TOPTANCISI YÜCESAN 0551 907 95 95
    Ankara Arsa Toptancısı YÜCESAN 0551 907 95 95

7. Sayin Gulbay, Yucesan ve diger arkadaslar. Otoban ustu uzerinde calisilan imar alani icinde nispeten fazla sayilacak miktarda bir yerim var. Yaklasik 15 donum civari. Sorum su, Plan Ankara ile sozlesme yapmanin avantajlari var mi, varsa nelerdir?
    Vereceginiz cevaplar icin tesekkurler

8. Ayrica parselasyon asamasinda sizi bulundugunuz yerden daha kotu bir yere atabilirlermi?
    Diger teknik sorularda sunlar, ortalama imar parselleri buyuklugu ne olacak acaba, emsal icin bir rakam bellimi,?
    Tekrar tesekkurler

Sayfa 7/111 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •