Sayfa 98/111 İlkİlk ... 488896979899100108 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 777 - 784 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    doğru söze ne denilebilir ki? bende şunu söylüyorum ortada yaşamkent, çakırlar çiftliği filan yokken burası vardı her yer adam oldu burası neden gelişemedi yerinde saydı? Bölgenin sahipsizliği, üç beş arsa simsarının fiyatları yükseltmeyip satış döngüsünün devamı arzuları olabilir mi? ayrıca mallar garibana boşaltılıp, ağababalar teker teker tüymüşken mi aklınıza geldi "yatırım bir risk işidir" demek. şimdiye kadar hep uçacak kacacak yetişen alır diyen hayal simsarları, bu işin şu riski de var bunları iyice değerlendirip tartıp biçin niye hiç demedi? şimdi mal garibanlara iteklendi, zarar eden milletin gazını almak için ama "yatırım bir risk işidir" burdaki arslar elinizde patladı diye dalga geçmenin ne manası var?
    Dalga geçmek doğru değil tabi ki.
    ben dalga geçmiyom" en azından. kadere rıza benimkisi
    ama bu bölgede olay artık "godot'u beklerken" e dönüştü.
    yine de sonuna kadar beklemek gerek artık.
    hatta bu tip bölgelerde bu kadar zamandan sonra fiyatları düşürüp sonrada arazi toplayıp, imarın çıkarılmasına çalışır büyük spekülatörler. bunun için bölgede oluşan bıkkınlık ve yılgınlık oluşturmaya çalıştıkları da gerçek. birçok bölgede benzer seneryoyu gördüm.
    o nedenle de büyük pişmanlık yaşamamak için satmamak bence de en doğrusu.

2.  Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    Dalga geçmek doğru değil tabi ki.
    ben dalga geçmiyom" en azından. kadere rıza benimkisi
    ama bu bölgede olay artık "godot'u beklerken" e dönüştü.
    yine de sonuna kadar beklemek gerek artık.
    hatta bu tip bölgelerde bu kadar zamandan sonra fiyatları düşürüp sonrada arazi toplayıp, imarın çıkarılmasına çalışır büyük spekülatörler. bunun için bölgede oluşan bıkkınlık ve yılgınlık oluşturmaya çalıştıkları da gerçek. birçok bölgede benzer seneryoyu gördüm.
    o nedenle de büyük pişmanlık yaşamamak için satmamak bence de en doğrusu.
    SN Cevdetpaşa, şu aşamadan sonra bende unuttum bana olmasada çocuklara bir faydası dokunsun derdindeyim. çok şükür sonraki aşamalarda biraz bütçeyi toparladıkta ekonomik yönden buraya körü körüne bağlı değilim. hayal ve zırvalıklarla milletin cebindeki paraya göz diken bu simsarlara da meydanı boş bırakmamak gerek. her seferinde geçmiş yalanlarını suratlarına çarpmak lazım ki utansınlar, yedikleri her haram lokma boğazlarına düğümlensin. ama nerde surat meşin gibi olmuş tükürsende yarabbi şükür diyorlar.

3. Bitmiş buralar. Kimse artık yazmıyor bile. Sıfırladı arsalar.

4. SABAH ANKARA EKİ

Kanal Ankara’ya ihale

Binlerce başkentlinin merakla beklediği Kanal Ankara projesinin ilk etabı için önümüzdeki günlerde TOKİ tarafından ihaleye çıkılacak
    Giriş Tarihi: 17.12.2018
    Kanal Ankara’ya ihale
    ANKARA Büyükşehir Belediyesi, Aşağı İmrahor, Orta İmrahor, Yukarı İmrahor, Yakupabdal, Yeşilkent, Karataş ve Boztepe mahalleleri sınırlarından geçen ve yaklaşık 3 milyon metrekarelik alanı kaplayan Kanal Ankara projesi ile ilgili ihaleyi geçtiğimiz aylarda iptal etmişti. Daha sonra ilk olarak SABAH Ankara tarafından gündeme getirilen gelişmeyle proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da incelemelerde bulunduğu Kanal Ankara projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Gölbaşı'na yapılacak olan Millet Bahçesi'yle birleştirilecek.

ETAP ETAP YÜRÜTÜLECEK
    Başkentin 8 mahallesinin içerisinden geçecek olan ve bu nedenle proje başlamadığı için imarlı arazilerine altyapı problemi nedeniyle binalarını yapamayan vatandaşların umutlu bekleyişi geçtiğimiz günlerde SABAH Ankara tarafından gündeme getirilmişti. Binlerce başkentlinin merakla beklediği projeyle ilgili bekleyiş çok uzun sürmedi. TOKİ'nin, Kanal Ankara ile ilgili önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağı öğrenildi. Projeyi etap etap yürütecek olan TOKİ, Kanal Ankara'nın ilk etabını ihale edecek.

KANAL ANKARA NEDİR?
    7 etaptan oluşan Kanal Ankara projesi yeşil alanları ve sosyal alanları ile ön plana çıkıyor. İçerisinde su sporları, doğa sporları, macera parkı, seyir terası, tırmanma duvarı, macera köprüsü, fantastik oyun alanı, engelsiz oyun alanı, paintball alanı, piknik alanı ve konser alanları gibi aktivite bölümleri oluşturulan Kanal Ankara'nın tamamlandığında başkentin yeni sembollerinden birisi olması bekleniyor. Aykut GÖREN

5. Dabi dabi, heee biz de inandık!

6. Selam herkese, 1-2 senedir ara ara bu bölge için olumsuz düşüncelerimi yazdığımda bazıları hemen hakarete başlamışlardı , bir kaç gün önce duydum ki Mühye'de konut imarlı bir parsel m2'si 350,00 TL'ye satılmış , bölgedeki durumun ve fiyatlarin kötü gidişini hala göremeyenler varsa ona yapacak bi şey yok artık beklesin dursun, Mühye'de 2014 senesinde imarsız tarlalarin fiyati 300,00-330,00 TL aralığındaydı, tekrar ediyorum imarsiz tarlarin fiyatı böyleydi, şimdi imarlı arsaların fiyatı 350,00-500,00 TL aralığında ve bu insan kılıklı emlakçılar tutturabildiklerine satıyorlar, bilginiz olsun yani, hadi geçmiş ola...

7. Bu foruma insanlar artık yazmıyor veya yazmak istemiyor, nedeni ise amaçları insanları umutsuzluğa düşürürüp fiyatları dip yaptırarak buradan arsa toplamak isteyenlerin seviyesiz trolleri. Bu troller seviyesizlikleriyle bilgi paylaşım forumunu ağlama duvarına çevirdiler. Tekrar yazıyorum, zorunlu olmadıkça arsanızı , arazinizi satmayın.

8.  Alıntı Originally Posted by bulgar Yazıyı Oku
    Selam herkese, 1-2 senedir ara ara bu bölge için olumsuz düşüncelerimi yazdığımda bazıları hemen hakarete başlamışlardı , bir kaç gün önce duydum ki Mühye'de konut imarlı bir parsel m2'si 350,00 TL'ye satılmış , bölgedeki durumun ve fiyatlarin kötü gidişini hala göremeyenler varsa ona yapacak bi şey yok artık beklesin dursun, Mühye'de 2014 senesinde imarsız tarlalarin fiyati 300,00-330,00 TL aralığındaydı, tekrar ediyorum imarsiz tarlarin fiyatı böyleydi, şimdi imarlı arsaların fiyatı 350,00-500,00 TL aralığında ve bu insan kılıklı emlakçılar tutturabildiklerine satıyorlar, bilginiz olsun yani, hadi geçmiş ola...
    Aynen öyle.
    Bulduğuna geçirmece var bu bölgede.
    Hayal tacirliği ve dolandırıcılık bölgesi haline geldi buralar.

Sayfa 98/111 İlkİlk ... 488896979899100108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •