Sayfa 40/111 İlkİlk ... 3038394041425090 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. Melih Gökçek başkanken ihale şartnamesinde 1 haftaya yer tesisi ve 300 iş günü içersinde iş bitimi diye sözleşmede yazmakta yani o tarihten itibaren 2018 e kadar 2,5 ay var ve bu süre 2017 bütçesinden hesaplanmış olabilir belkide(ihale İptali için bahane) Geçen hafta 2018 bütçesi açıklandı; kanal Ankaraya ayrılan bütçe 270 milyon değilmi??? iyi düşünmeye çalışıyorum ve mantık yürütüyorum böyle bir mega projenin iptalini ekapdan eski belediye başkanının yaptığı ihaleyi kazanan şirkete gönderilen yazıylamı düşüneceğiz gerçektende proje iptalse bu başkanın değil büyük başkanın işi öyleysede geçmiş olsun hepimize...

2. Sn.Caner1983,ihale iptal gerekcesi olarak ihale icin harcanacak kaynagin daha elzem ve daha onem arzeden isler icin kullanilacagi icin ihalenin iptal edildigini yaziyor.Bu proje ya tamamen askiya alinmis ya da plan revize edilerek daha kucuk bir butceyle baska bir proje ve ihalesi de yapilabilecegi anlamina gelebilir.Bircok arkadasimiz projenin revize edilerek devam edecegini savunuyor.Kanal icin gazetede ayrildigi yazilan kaynak ve olusturulan butce Gokcek tarafindan hazirlanmis ve gazetede komisyonda revize edilebilecegindende bahsediyordu.Yapmamiz gereken surecin gelisimini beklemek ve Sn.Gulbayin dedigi gibi karar vericiler uzerinde baski olusturabilmek.Panige kapilipta ani alim-satim olaylarina girmek mantikli degil.Ender bey bu yeni gelismeyi siz nasil okuyorsunuz?

3. Müjde.Gözümüz aydın arkadaşlar.İnşallah devamı gelir.

4. Melih gökçek istifadan önce ihale ederek gol attığını düşündü. Yok gol öyle değil böyle atılır diyerek ihale iptal edildi.

Proje yine yapılacak ama yapan müteahhit eski yönetimin belirlediği olmayacak demek ki.

Sent from my iPhone using hisse.net

5. Değerli forum üyeleri , bugün Hürriyet gazetesinde çıkan 'ihale iptali söz konusu değil , proje devam' gibi yazilan habere göre rehavete kapılmayalım. Bu haber bana gaz alma haberi gibi geldi. Belediye yetkililerinden yapılan açıklamaya göre diyor haber, kim bu yetkili ? Aciklama nerde ? Hiç bir şey net ifade edilmemiş. Yeni belediye başkanı Mustafa Tuna'nin ve ya yetkili bir kişinin bu açıklamayı basın önünde yapması gerekir. Sosyal medyada bile herhangi bir yetkilinin böyle bir ifadesi yok. Bu işin peşini birakmayalim. Beklemeye tahammülümüz kalmadı. Melih Gökçek ömrümüzden 24 yıl çaldı. Sürekli söz verdi , oyaladı oyaladı sonra sözlerini tutmayarak kul hakkiyla gitti. Bu bakımdan bölge halkı ve Ankara halkı olarak bekletilmeye tahammülümüz yok artık. Herhangi bir açıklama gelene kadar mücadelemize devam edelim. Selamlar.

6. *Degerli arkadaslar. Onumuzde fazla bir zaman kalmadi .Eger Kanal Ankara ihalesi ve Karatas imari bu yil sonuna kadar aciklik kazanip hayata gecirilmez ise umumudumuz artik 2019 Belediye secimlerinden sonraya kaldi. Sizi bilmem ama benim artik bos laflarla oyalanmaya ne niyetim var nede sabrim.AKP nin secim vaadi olarak kullandigi Kanal Ankara projesi ile o zamanki baskan Gokcegin Karatas imari icin verdigi sozlerin takipcisi olalim. Bunun icin Sayin Mustafa Tunanin Belediyedeki mesaj kutusuna mesaj atmaya devam edelim. www.ankara.bel.tr/baskan/baskana-mesaj
    Hurriyette cikan habere guvenip rahatlamayalim. Bilenler bilir, bilmeyenler icin soyluyorum, kamu oyunu yatistirmak yada yonlendirmek icin ilgili makamin bir gazete temsilcisini arayip su haberi gec demesi bilinen ucuz taktiklerden biridir. Gonlum isterki Hurriyetin haberi dogru ciksin,ama haberin Hurriyette cikmasi benim icin bir anlam aciksasi ifade etmiyor. Bu haber Sayin Baskan veya ilgili Belediye sorumlusu tarafindan baglayici olacak sekilde teyit edilmedigi muddetce suphe ile karsilanacatir.
    Onun icin her arkadasin rehavete kapilmadan bikmadan Sayin Baskanin mesaj kutusuna hem Karatas imari hemde Kanal Ankara Projesinin devami icin mesaj atmalari lazim. Elimizdeki tek silah bu..Ayrica konuyu gundeme tasiyan Haber Ankara ve bu haberi topige tasiyan Sayin Gulbaya tesekkurler. Umariz Haber Ankara simdiye kadar yaptigi gibi bundan sonrada yerel basin olarak Kanal Projesini yakindan takip eder, gereken baskiyi Belediye yonetenlerine basin olarak yansitir

7. EKAP'tan baktığımda hala teklif değerlendirme sürecinde görünüyor. Teklif değerlendirme süresi 150 gün yazılmış şartnameye. Yani değerlendirme için idarenin halen süresi bulunuyor. İptal olursada EKAP'tan görünür.

Sayfa 40/111 İlkİlk ... 3038394041425090 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •