Sayfa 85/111 İlkİlk ... 3575838485868795 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 673 - 680 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1.  Alıntı Originally Posted by bulgar Yazıyı Oku
    Yazmayı unutmuşum, Sn. mem06 sizin tabirinizle atıp tutmalarım gerçek sonuçları gün yüzüne çıkarmaya başladı galiba ne dersiniz?
    Sayın Bulgar herşey olması gerektiği gibi ilerliyordu, yakın tarihte ihale edilecekti abb den edinilen bilgiler bunlar; ancak ülkemizin ekonomik sorunları nedeniyle askıya alınma durumu olabilir. Bu sizin birşeyi öngörmenizle değil ekonomide ki sorunlarla alakalı yani atıp tutmalarınız sonuç bulmadı...herşeyi geçtim böğle bir durumdan bile prim yapmaya çalışıyorsun ciddi anlamda sorunlar var farkında değil misin ?

2. Sn. mem06 benim daha önce yapılmayacağı hususunda sebep gösterdiğim şey de ekonomik durumdu(isterseniz daha önce yazdıklarımın bir alıntısını yapın) ve ben sanki bunu söylememişim gibi çok ucuz ve saçma bir yorum yazmışsınız, asıl prim yapmaya çalışanlar siz ve sizin gibi böylesi berbat bir ekonomik ortamda bile hala sadece kendi çıkarı için böyle saçma projeleri ağlaya ağlaya oy malzemesi olarak kullananlardır.Memleketin amacı bu tip projelerle TL’yi tüketmek değil en ufak parçayı dahi üretmek olması gerekirken kişisel menfaatler bitmek tükenmek bilmiyor maalesef , hiçbir şey üretemiyorsanız bari biraz fikir😎

3. Evet, burası Türkçe platformu değil ama bir tarafta yorum içinde “böyle” kelimesi yerine “böğle” yazıldığını ve diğer tarafta doğru olarak -de bağlacının ayrı yazıldığını görünce ülkemin özeti diye düşündüm. Sn. Bulgar biliglendirme için teşekkürler.

4. İyide bu bölgenin topluma kazandırılması devlet ve ekonomi için kayıp değil kazanç olarak görülmeli kanımca koskaca bir bölgenin gelişmesi hem belediye hem devlet adına kazançtır bundan daha güzel bir üretim şekli olabilir mi?her şey kanala bağlanmasın yolları yapılıp alt yapının hazırlanması yeterli olacaktır. Bu da devlete çok yük bindireceğini sanmıyorum.

5. Yıllık arsa vergileri tapu harçları ve %10 kamu arsa kesintileri toplamı yıllara çarpınca ortaya çıkan rakam kamu harcamalarını karşılar bence

6. 2 gün önce Cumhurbaşkanı bütün ihale edilmiş ve ihalesi yeni yapılmış, başlanmamış projeler askıya alındı dedi. Bugün ise çevre şehircilik bakanlığı kanal İstanbul ile ilgili olumlu gelişmelerden bahsetti, aynı şekilde Mustafa Tuna; ulus trafiğini rahatlatma amacıyla alta alma projesinden bahsetti ve ihalesinin yapılacağını söyledi, şimdi söylenenler birbirleriyle çelişiyor?

7. Kimse çıkıpta net konuşmuyor ortada bir kör dövüşü var. Yıllardır bu bölgeye bel bağladık ama bugün oldu ses yok Mustafa Tuna’nın çıkıp net konuşmasını istiyoruz artık.

8. Karataş, Mühye, Yakupabdal bölgesine 50,60 sene öncesinden yatırım yapıp bekleyenler vardı. Bu süre içerisinde bir şey gerçekleşmedi. 5 sene önce gene foruma musallat olanların çığlıkları eşliğinde otoban altı imarı gerçekleşti. Binalar yükseliyor. Onların yazıp çizdiğine göre o zamanlarda da herkes boşuna ümitleniyordu. Ama öyle olmadı. Otoban altı parsellerin değeri kat be kat arttı.

Bu yüzden kimse moralini bozmadan arazisine sahip çıkmalı. Bir şey olmayacak endişesiyle elindeki malını ucuza bozdurmasın, beklesin.

Sayfa 85/111 İlkİlk ... 3575838485868795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •