Sayfa 99/111 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1.  Alıntı Originally Posted by angora Yazıyı Oku
    Bu foruma insanlar artık yazmıyor veya yazmak istemiyor, nedeni ise amaçları insanları umutsuzluğa düşürürüp fiyatları dip yaptırarak buradan arsa toplamak isteyenlerin seviyesiz trolleri. Bu troller seviyesizlikleriyle bilgi paylaşım forumunu ağlama duvarına çevirdiler. Tekrar yazıyorum, zorunlu olmadıkça arsanızı , arazinizi satmayın.
    ya gerçekten bu ruh halini de anlayamıyorum. evet bende eleştiriyorum hayal tacirleri insanları sömürdüler diyorum amacım ucuzdan arsa toplamak mı? arsa tarla almak şu an en son düşüneceğim şey. burda eleştiren insanlara çemkireceğinize hayal simsarlarına, fakirin üç beş kuruşuna göz dikip haram yiyenlere birazda sövsenize!! seviyesiz troller nedeniyle değil parsayı topladıkları artık malı ittirecek gariban bulamadıkları için şu an forumda yoklar

2. bu arada arsa tarlanızı bencede bu aşamada satmayın. satmaya kalksanız üç kuruşluk değeri yok emin olun. satan sattı alan aldı. bizler de yaya kaldık. bize olmadı çocuklara olur belki

3.  Alıntı Originally Posted by angora Yazıyı Oku
    Bu foruma insanlar artık yazmıyor veya yazmak istemiyor, nedeni ise amaçları insanları umutsuzluğa düşürürüp fiyatları dip yaptırarak buradan arsa toplamak isteyenlerin seviyesiz trolleri. Bu troller seviyesizlikleriyle bilgi paylaşım forumunu ağlama duvarına çevirdiler. Tekrar yazıyorum, zorunlu olmadıkça arsanızı , arazinizi satmayın.
    SN. angora yeriniz varsa bölgede bi satılığa çıkarın bakalım kaç para verecekler, haa satın demiyorum satılığa çıkarın diyorum, sizin bile durumu görmeniz için başka çare yok çünkü.

4. Sanırım herkes artık durumun farkında, sessizliğin sebebi de kesinlikle bu farkındalık, herkese sıkıntısız bir sabır süreci diliyorum...

5.  Alıntı Originally Posted by bulgar Yazıyı Oku
    SN. angora yeriniz varsa bölgede bi satılığa çıkarın bakalım kaç para verecekler, haa satın demiyorum satılığa çıkarın diyorum, sizin bile durumu görmeniz için başka çare yok çünkü.
    Sayın bulgar, merak etmeyin bölgeyi biliyorum ben alıp satmıyorum, alıp bekliyorum doğru veya yanlış ben öyle yapıyorum. Buradaki her bilgiyi en az 3-4 yerden doğrulamak için araştırırım. Sadece bu bölgede değil bazı bölgeler hariç ülke genelinde gayrimenkul balonu patladı, şişirilmiş fiyatlardan doğal olarak aşağı düşüş var. Bunu değerlendiren fırsatçılar yok mu? Tabii ki var hangi sektörde veya ülkede yok ki. Uzun bir süre bu forumu kullanmayacağım, en azından bu forumun işleyişi normale dönmeye başlayıncaya kadar. Yineliyorum, zorunlu olmadıkça veya alternatif yatırım alanınız yoksa arsanızı , arazinizi satmayın özellikle bu bölgede.

6. herkese öncelikle mutlu sağlıklı yıllar dilerim.mühyeden imar geçeli 3.yıl oldu.imarlı arsaların bir an önce yapılandırılmaları amacıyla %o4 arsa vergisini 2 yıldır ödemekteyiz.2019 dada yaklaşık %15 artışla hiçbir alt yapısı olmayan ama kanunen öncelikli yapılaşma olması gereken arsalarımıza 4 kat vergi ödemeye devam.buna ilave olarak mevzuata göre ;. bu durumda ya verileri İskân hudutları içinde olup da, imar planında beldenin inkişafına ayrılmış bulunan sahalarda her ne şekilde olursa olsun, yapı izni verilebilmesi için;

a) Bu sahaların imar planı esaslarına ve yönetmelik hükümlerine uygun olarak parselasyon planlarının belediye encümeni veya il idare kurulunca tasdik edilmiş bulunması,

b) Plana ve bulunduğu bölgenin şartlarına göre yollarının, pis ve içme suyu şebekeleri gibi teknik alt yapısının yapılmış olması şarttır. denilmektedir. bu durumda ya vergileri 4 kat azaltacaklar yada ruhsat verebilmeleri için alt yapıyı yapmaları gerekmektedir.imar geçen planlı alanlarda ne kadar süre içinde alt yapının ilgili idarace yapılması gerektiğine dair kanuni bir süre varmı ben bilmiyorum.bilen arkadaşın paylaşmasını rica ederim

7.  Alıntı Originally Posted by kale. Yazıyı Oku
    SABAH ANKARA EKİ

Kanal Ankara’ya ihale

Binlerce başkentlinin merakla beklediği Kanal Ankara projesinin ilk etabı için önümüzdeki günlerde TOKİ tarafından ihaleye çıkılacak
    Giriş Tarihi: 17.12.2018
    Kanal Ankara’ya ihale
    ANKARA Büyükşehir Belediyesi, Aşağı İmrahor, Orta İmrahor, Yukarı İmrahor, Yakupabdal, Yeşilkent, Karataş ve Boztepe mahalleleri sınırlarından geçen ve yaklaşık 3 milyon metrekarelik alanı kaplayan Kanal Ankara projesi ile ilgili ihaleyi geçtiğimiz aylarda iptal etmişti. Daha sonra ilk olarak SABAH Ankara tarafından gündeme getirilen gelişmeyle proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da incelemelerde bulunduğu Kanal Ankara projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Gölbaşı'na yapılacak olan Millet Bahçesi'yle birleştirilecek.

ETAP ETAP YÜRÜTÜLECEK
    Başkentin 8 mahallesinin içerisinden geçecek olan ve bu nedenle proje başlamadığı için imarlı arazilerine altyapı problemi nedeniyle binalarını yapamayan vatandaşların umutlu bekleyişi geçtiğimiz günlerde SABAH Ankara tarafından gündeme getirilmişti. Binlerce başkentlinin merakla beklediği projeyle ilgili bekleyiş çok uzun sürmedi. TOKİ'nin, Kanal Ankara ile ilgili önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağı öğrenildi. Projeyi etap etap yürütecek olan TOKİ, Kanal Ankara'nın ilk etabını ihale edecek.

KANAL ANKARA NEDİR?
    7 etaptan oluşan Kanal Ankara projesi yeşil alanları ve sosyal alanları ile ön plana çıkıyor. İçerisinde su sporları, doğa sporları, macera parkı, seyir terası, tırmanma duvarı, macera köprüsü, fantastik oyun alanı, engelsiz oyun alanı, paintball alanı, piknik alanı ve konser alanları gibi aktivite bölümleri oluşturulan Kanal Ankara'nın tamamlandığında başkentin yeni sembollerinden birisi olması bekleniyor. Aykut GÖREN
    Hani önümüzdeki günlerde ihale olacaktı?
    Bu yazınızın üzerinden 20 gün geçti.
    Sallamaya ve oyalamaya devam...
    Biz de inandık!
    Buralardan bi cacık olmaz.
    Anca yıllarca oyalanırsınız böyle.

8. TOKİ SAYFASI

18 Ankara İli İmrahor Vadisi 1.Etap Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi

18 Şubat 2019 15:00

Sayfa 99/111 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •