Sayfa 53/133 İlkİlk ... 343515253545563103 ... SonSon
Arama sonucu : 1058 madde; 417 - 424 arası.

Konu: GOLDS - Goldaş

1. türkcesine cevirince şöyle diyor aynen aktarıyorum

Clifford Chance client Société Générale has had claims of more than $480m (£384m) struck out
    after putting them on hold for eight years.

Clifford Chance müşterisi Société Générale, sekiz yıl boyunca bekletildikten sonra 480 milyon dolardan fazla (384 milyon sterlin)

para cezasına çarptırıldı

Bu konuyu daha baska nasil aciklayabilirim acaba.

Bir hirsiz var. Bu hirsiz birinin parasini caliyor.

Magdur durumunda olan da hirsizi ulkesinde dava ediyor. Anlasmalara gore etmesi gereken yer Ingiltereymis. Ilk once Ingilterede basliyor, ama orda devam etmeyip hirisizin evine gidiyor. Teknik hata. Hicbir yerde birsey alamiyor. 8 sene sonar Ingilterede davayi devam ettirmek istiyor. Paranin ustune su ic diyorlar.

Bu kadar.

Hirsiz kopekler.

(Yanlis o ceviri tusubu)

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Buldum baska yerden guncelini. Para cezasina carptirilmadi. Parasini alamadi zaman asimindan.
    bulduğunun linkini atarmısın artık bilmiyon 666 türkcesine cevirince sosgen yaklaşık 400 milyon sterlin cezaya çarptırılmış birde seni link at birde ona bakayım

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu konuyu daha baska nasil aciklayabilirim acaba.

Bir hirsiz var. Bu hirsiz birinin parasini caliyor.

Magdur durumunda olan da hirsizi ulkesinde dava ediyor. Anlasmalara gore etmesi gereken yer Ingiltereymis. Ilk once Ingilterede basliyor, ama orda devam etmeyip hirisizin evine gidiyor. Teknik hata. Hicbir yerde birsey alamiyor. 8 sene sonar Ingilterede davayi devam ettirmek istiyor. Paranin ustune su ic diyorlar.

Bu kadar.

Hirsiz kopekler.

(Yanlis o ceviri tusubu)

ceviri yanlış değil bizi ilgilendiren yani golds madurlarını ilğilendiren sosgen tazminat ödemeye mahkum edildi ve dava kapandı sayın 666

Arkadasim yanlis diyoruz. Kac kere diyelim. "claims struck out" diyor orda. Ceza olsa "fine, penalty", vs denir. Koy yaziyi tercumeye tercume etsin sana, zaman asimi diyor iste boldladim onlari.

Bundan onceki bir yazi da vardi, birisi tercume ettirdim arkadasima dedi. O da yanlis bir tercumeydi. Okudum o dosyalarin hepsini. Su tip yuzunden yazmyoruz buraya. Ingilizce herhangi bir yazi hakkinda sorusu olan ozelden atabilir, ceviririm.

Alıntı Originally Posted by tusubu34 Yazıyı Oku
    ceviri yanlış değil bizi ilgilendiren yani golds madurlarını ilğilendiren sosgen tazminat ödemeye mahkum edildi ve dava kapandı sayın 666
    Aaaaaaaaaaa. Gidip Ingilizce bilene goster.

7.  Alıntı Originally Posted by tusubu34 Yazıyı Oku
    bizi ilgilendiren yani golds madurlarını ilğilendiren sosgen tazminat ödemeye mahkum edildi ve dava kapandı sayın 666

dediğim gibi bizi ilğilendiren tarafı sosgenin tazminat ödemeye mahkum edilmesidir ve davanın kapanmasıdır sonuç budur sayın 666

Alıntı Originally Posted by tusubu34 Yazıyı Oku
    dediğim gibi bizi ilğilendiren tarafı sosgenin tazminat ödemeye mahkum edilmesidir ve davanın kapanmasıdır sonuç budur sayın 666
    Conclusion
    54.I would therefore uphold the judge in his refusal to order alternative retrospective service under CPR 6.15 (and indeed to dispense with service under CPR 6.16). I would also uphold his dismissal of Soc. Gen.'s claim but I would discharge the order he made for an inquiry into damages pursuant to the cross-undertakings given to the court in the freezing injunctions. To that limited extent only, I would allow this appeal.

Tazminat falan yok. Appealda yazilan yukarida. Boldladim. Oteki hakimin tazminat icin belirttigi kismi iptal etmis. Ondan onceki maddelerde de aciklamasi var. Cok uzun sure gecti diyor, o yuzden SocGenin istedikleri reddedilmis. Ayni zamanda tazminat kismi da iptal.

Herseyden once bunlari yarim yamalak Ingilizce ile tercume etmemek lazim. Yanlis seyler konuluyor foruma.

En basta dedigim gibi.. Unutun. ortada birsey yok. Adamlar caldilar iste herseyi. Naalesef durum bu.

Sayfa 53/133 İlkİlk ... 343515253545563103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •