Special Days Image
Sayfa 85/133 İlkİlk ... 3575838485868795 ... SonSon
Arama sonucu : 1058 madde; 673 - 680 arası.

Konu: GOLDS - Goldaş

Eskı spk bultenı

B.Şirket’e ait olan ve satışı doğrudan veya dolaylı olarak Berr Pazarlama ve Madencilik Ticaret A.Ş. (eski unvanı: Berr Pazarlama A.Ş.) / Perle Madencilik ve Ticaret A.Ş. (eski unvanı: Zer Pazarlama A.Ş.)’ye gerçekleştirilen ve bedelleri tahsil edilmeyen 10,37 ton altının 29.06.2011 tarihinde Berr Pazarlama ve Madencilik Ticaret A.Ş. /Perle Madencilik ve Ticaret A.Ş.tarafından stoklarında olmadığına dair Maliye Bakanlığı’na beyanda bulunulması ve ne zaman, kime ve hangi bedel karşılığı satıldığına dair açıklama yapılamayan ve gerçekte Şirket’e ait olan 10,37 ton altının karşılığı olan bedellerin tahsil edilmemesi ve bu altınların ticari faaliyet varmış izlenimi yaratılarak grup içinde alınıp satılmasına ilişkin kayıtların düzenlenmesi, 2010 yılında yapılan tahsisli sermaye artırımı öncesinde 37.160.000 TL; 2012 yılında yapılan tahsisli sermaye artırımı öncesinde 69.287.000 TL olmak üzere, iki sermaye artırımı öncesinde Goldart tarafındanŞirket’e ödendiğine ilişkin kayıtlar yapılan toplam 106.447.000 TL tutarında sermaye avansının gerçek olmaması (bu tutarlar grup şirketleri arasında döngüye tabi tutularak aynı avansın Şikret’e tekrar tekrar ödenmesi suretiyle oluşturulmuştur ve fiktiftir) ve Şirket’e herhangi bir nakit varlık girdiğinde söz konusu nakit bedellerin ticari faaliyet kisvesi altında grup şirketlerine gönderilerek Goldaş dışındaki tüm grup şirketleri lehine ve Goldaş aleyhine kullanılması fiillerinin organize ve kasıtlı olarakŞirket’in içinin boşaltılması amacıyla yapılmış olması nedeniyle;

i.Söz konusu işlemlerde sorumluluğu bulunan Goldaş yönetim kurulu üyeleri Hasan YALINKAYA, Mehmet Sedat YALINKAYA, Kemal ULUTEPE, Çetin BİNATLI, Mustafa Aykut AKKOR, Yavuz YAĞCI, Hüsnü Naci BOZKURT, Mustafa Sezayi HAMAMCI, Ahmet Ali ÇELİK ve Osman Saner SEYMAN hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 155’inci maddesi kapsamında işlem yapılmak üzere Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına,

ii.Güveni kötüye kullanma suçunu işledikleri tespit edilen Goldaş yönetim kurulu üyeleri Hasan YALINKAYA, Mehmet Sedat YALINKAYA, Kemal ULUTEPE, Çetin BİNATLI, Mustafa Aykut AKKOR, Yavuz YAĞCI, Hüsnü Naci BOZKURT, Mustafa Sezayi HAMAMCI, Ahmet Ali ÇELİK ve Osman Saner SEYMAN hakkında, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 128’inci maddesi uyarınca işlem yapılmasının Cumhuriyet Savcılığından talep edilmesine,

----
    Bu adamlar olmayan altinlari varmis, odenmeyen paralari odenmis diye gosterip, yani fiktif islem yapip 120 milyon lot SIFIR maliyetli tahsisli hisse aldi. Bu hisseleri de 6 ay satis yasagi olmasina ragmen borsada sizlere satti. Hem de bunu 2 kere yapti (2010 ve 2012'de).

SocGen'in, SPK'nin, onun bunun sucu olabilir.. ama bu sahtekarlari savunabilmek icin insan musveddesi olmak gerekir.

D.2010 ve 2012 yıllarında Şirket tarafından gerçekleştirilen sermaye artırımlarında, Kurulumuza sunulan belgelerin, sermayenin tam ve nakden ödendiğini gösterir nitelikte olmaması ve Kurulumuza istenen şekliyle belge verilmemek suretiyle görevli Kurul meslek personelinin yanıltılması nedeniyle, sermaye artırım başvuru ve eksik yazılarına cevaben gönderilen Şirket yazılarında imzası bulunan Şirket yöneticileri Hasan YALINKAYA ve Mehmet Sedat YALINKAYA hakkında, 2499 sayılı SPKn’nun 47/1/B-1 maddesi ile 6362 sayılı SPKn’nun 111/1 maddeleri çerçevesinde, her bir sermaye artırımı için ayrı ayrı işlem yapılmak üzere, 6362 sayılı SPKn’nun 115’inci maddesi uyarınca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına

---
    Belge eksik ise sen de niye tahsisliye izin veriyorsun arkadas? Hem de iki kere. Boylesini de ilk defa duyuyorum.
    Deveye boynun niye egri diye sormuslar, nerem dogru demis.

Sn.666
    2 defa tahsisliyi izin verdin de
    Hisseleri satmamasi için gerekli blokeyi
    Mkk.nezdinde niye kiymadin.burada kusur ve art niyet vardır.bunu nasıl gormeyiz dumbelek burda haklıdır.
    Bu spk.nin yaptığı hata ve kusurlarından
    Bıktım borsadan soğudum.
    Yazıklar olsun

Blokeyi biz 1 dakikada hisselerimiz üzerine koyabiliyoruz.ama SPK.bunu beceremiyormu ondan sonra suç duyurusunda bulunuyor.ayiptir ayıp
    Suça ortaksin bloke yapmiyarak vede sermaye artırımının fiktif olduğunu
    Geç tespit ederek.
    Denetleyen firmaya ne yaptılar çok merak ediyorum.kaldiki kendilerinde denetleme yetkileri var
    Sağlıkla kalın

Bloke koymak o kadar onemli degil. 6 aydan sonra satardi o zaman. Onlarin herhalde yasal yukumlulukleri vardir. Yoksa herkesin malina bloke koyalarlardi tahsisliden.

Adamlara 2004'teki islemlerden borsa yasagi getirilmesine ve savciliga suc duyurusunda bulunulmasina ragmen niye bu tahsislilere izin verilmis. Kaldi ki, 2010'daki tahsislide bile adam 6 aydan once satmis. Anlamak mumkun degil.

Dumbuk kacirmazdi, hemen atlardi. Allahtan ceza yemis.

Sn666
    SPK.yi savunsansaydin bari

7. Dümbelekistan Targaryan nerelerdesin??
    Herkeş Hayin herkeş düzenbaz

8. Hacıvat buradayım, bir yere gitmiyorum,
    Hukukun uygulanmasını istiyorum.
    Senin saldırıların , benim hakkımı savunmamı engelleyemez.
    Hangi adla ve kimin adına burada bulunuyorsan bulun, kimin menfaatlerini savunuyorsan savun, mutlaka günün birinde adalet gerçekleşecek,
    Ekonomistlere, borsa yorumcularına sesleniyorum;
    Goldaş üzerinde oynanan oyunları bildiği halde açıklamayanlar dilsiz şeytandır.
    Hacıvat söyle bakalım,
    Borsada, küçük yatırımcıyı koruyan, hisselerini güvence altına bir yasa var mı?
    Goldaş, borsadan yerel mahkemece verilen iflas kararı sonucu çıkarılmadı mı?
    Uluslararası bir altın ticaretinde İngiliz mahkemeleri yetkili olduğu halde yerel mahkeme neden bu davaya baktı?
    Yargıtay iki kez iflas kararını bozmasına rağmen yerel mahkeme neden kararında ısrar etti?
    Mahkemenin verdiği iflas kararı sonucu yalnızca küçük yatırımcı mağdur olmadı mi?
    Hacıvat,
    Olayı sulandırıp ta onu bunu koruyon diye camur atma, benim kimin safında olduğum kimin yanında olduğum belli,
    Hukuka uygun hareket edilmesi, Goldaşın borsaya alınarak biz küçük yatırımcıların zararı tazmin edilmelidir.
    Hacıvat,
    Sende goldasın altınları, paraları. Mal varlıkları kimlerin elinde onları tesbit et te hayırlı bir iş yapmış ol

Sayfa 85/133 İlkİlk ... 3575838485868795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •