Sayfa 113/187 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon
Arama sonucu : 1489 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    İstanbul borsasındaki son sarkma tarihlerimizi de hedefi de değiştirdi. Endeksin hedefi 150 bin oldu, trend sonu tarihimiz de ekim ayı ortası oldu.
    Bunu ne bozar?
    Amiral gemisi bozar. Amerika bozar. Amerika fena düştüğü gün beklentileri ve gerçekleri masaya koyarız.

Sn Jako,

Son düzeltme sonrası; US ve Dünyadaki major ve ani değişiklikleri ve olası etkilerini bir tarafa bırakırsak; zaman açısından ötelenmekle beraber bu hedefleri hala koruyor muyuz; zaman analizinize göre.

2.  Alıntı Originally Posted by Fburakm Yazıyı Oku
    Sn Jako,

Son düzeltme sonrası; US ve Dünyadaki major ve ani değişiklikleri ve olası etkilerini bir tarafa bırakırsak; zaman açısından ötelenmekle beraber bu hedefleri hala koruyor muyuz; zaman analizinize göre.
    HALKB 31 Ağustos'ta ABD Adalet Bakanlığı verdiği notta Halkbank üzerinden geçen 20 milyar $ paranın ABD'ye giren kısmın sadece 1 milyar $ olduğunu saptamış.
    Bloomberg analistleride cezanın miktarın 2 olabileceğini belirtmiş. 2 milyar $ ceza üzerinden pazarlık başlayacak denmiş.

Şimdi önümüzde bir halkbank olayı var, Yunanistan ile gerginlik var, doların yükseliş trendi var, pazartesi gününden sonrasını göremiyorum. Doların yükseliş trendi ekim ayı başında sona erecek. Eylül ayı dalgalı geçmeye aday.

3. Teşekkürler. Analizinizde güncelleme olursa gelişmeler sonrası, meraktayız Elinize sağlık.

4. Yurtdışı çok fena eksi kapattı. Sanırım kar realizasyonları var. DJ ve Nasd** yönü hakkında bir analiziniz var mı Sn Jako.

5. Bilanço beklentisi hareketi ne zaman başlar, ne zaman biter?
    Temel analizin temel zamanları münferit olaylar hariç bilanço hareketi ve beklenti bitti denilen zamanlardır.
    Geçici vergi uygulaması başladıktan itibaren her üç aylık dönemde verilen gelir tabloları ve yılda bir verilen bilanço tabloları için zamanlar her üç ayın son tarihinden 15 gün önce başlar, bir ay devam eder ve bilanço açıklandıktan itibaren beklenti bitti denir ve bir aylık düzeltme başlar.
    Örnek; şimdiki durumda altı aylık bilançoların hareketi 15 haziran dip dönüşünden başlar ve bilançoların açıklandığı son gün olan 15 ağustos günü biter. Fren mesafesi olarak nitelediğim güçlü trendlerde bu süre beş gün uzayabilir, 20 Ağustos günü biter ve 14-15 eylül gününe kadar düzeltme başlar. 15 Eylülden itibaren yeniden bilanço beklentisi hareketi başlar ve beklentinin biteceği tarih 14 kasım tarihidir.
    Geçici vergi beyannameleri her beyanname dönemini takip eden 45'inci gün akşamına kadar verilir. Bu son gündür, daha önce açıklanmaya başlanıyor.

6. Amerika düşmeye başladı, usd try yükselmeye başladı. Bu ikisiyle bist yükselebilir mi? Pazartesi günü piyasa satış imkanı verecektir.
    Önümüzdeki hafta perşembe günü yeni analiz yapma imkanı olacağını düşünüyorum.

7. Sayın jako;olur olmaz ayrı konu,sonuçta tahmin yapıyorsunuz.Pazartesi gününden itibaren bist için düşüncenizi rica edebilir miyim?Sağolunuz.YTD

8.  Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Sayın jako;olur olmaz ayrı konu,sonuçta tahmin yapıyorsunuz.Pazartesi gününden itibaren bist için düşüncenizi rica edebilir miyim?Sağolunuz.YTD
    14 Eylüle kadar düzeltme ve trend sonu.
    15 Eylülden itibaren orta vadeli bir yükselişin başlamasını bekliyorum, bunu yeni bir uzun vadeli yükselişin alt trendi olarak bekliyorum. 2021 yılı mart başlarına kadar sürecek bir yükseliş trendinin başlamasını eylül ortasından sonra bekliyorum.
    Endeksin dolar grafiğine baktığımda çöküş ve daha da dip bekleyişi beklentisinin üstünü çizdim.

Sayfa 113/187 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •