Sayfa 128/186 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon
Arama sonucu : 1488 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1. teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Düzeltme beklerken bile yükselen bir piyasa çok güçlü bir boğa piyasasıdır. Hedefi 3 bin 5 binli puanlar olan bir yükseliş trendinin henüz kapı eşiğindeyiz.
    30 Kasıma kadar düzeltmeyi bu şekilde okumak gerekiyor.
    Bu kısımdan şunu anladım "Güçlü bir boğa piyasasındayız, 30 kasıma kadar yükselirken aynı zamanda düzeltme yapıyor olacağız, Hatta daha yükselmedik bile..." doğru mudur?
    Diğer okuyuculardan da yorum almak isterim??
    Son düzenleme : yksl; 20-11-2020 saat: 23:32.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by yksl Yazıyı Oku
    Bu kısımdan şunu anladım "Güçlü bir boğa piyasasındayız, 30 kasıma kadar yükselirken aynı zamanda düzeltme yapıyor olacağız, Hatta daha yükselmedik bile..." doğru mudur?
    Diğer okuyuculardan da yorum almak isterim??
    Evet,kendisi de zaten bahsetmişti verilen tarihlerde beklenti ters yönünde hareket olduysa bu devam eden trendin gücü olarak yorumlanmalı şeklinde.Yani verilen tarihte düşüş görünüyor ama tersine yükseliyorsa trend güçlüdür ve 3 veya 5 binli rakamları daha üzerine koyma ihtimalini belirtmiş diye düşünüyorum.Ara ara snırlı düzeltmeler geliyor zaten sizin de bahsettiğiniz gibi.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

4. Aralık 3. haftasına kadar ralli.

5.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Aralık 3. haftasına kadar ralli.
    hedef kaç sn Jako ???daha önce 1319 muş geçildi ,şimdi 1371 mi yoksa 1457 mi?????

6.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    hedef kaç sn Jako ???daha önce 1319 muş geçildi ,şimdi 1371 mi yoksa 1457 mi?????
    Aşırılık olarak nitelediğimiz kırılım ihlalleri yaşadığımız bir süreçteyiz.
    17 kasım geçici vergilerin son beyan edilme tarihi idi ve bu tarih bilanço beklentisinin de bittiği tarih olarak not ettiğimiz tarih.
    Bilanço beklentisi bitince bir aylık bir düzeltme ile dip görülmesi, dip görüldükten itibaren de taban oluşumu olarak da adlandırılan yatay düzeltme dalgaları ile geçen kısa bir süreç ve sonra yeniden bilanço beklentisi hareketinin başlaması kalıbını bir yana bırakalım; düzeltme yaşanması gereken süreçte bakan değişikliği oldu ve piyasa bunu faiz beklentisi olarak fiyatladı, temel analiz beklentilerinin tam aksine bir ralli başladı. Faizler artınca beklenti fiyatlandı düşüşü olmadı yeniden yükseliş geldi.
    Yükseliş trendi çok güçlü ve biz düşme beklediğimiz bir zaman aralığında yükselişi yaşıyoruz. Aralık ayında yeniden faiz artışı bekleniyor, bu artışların enflasyonla karşılaştırılarak denklik sağlanana kadar sürmesi beklentisi devam edecektir.
    Bir ay daha yükselişi öngördüğümüze göre, 1457 de görülebilir.

Sayın Jako son 1 hafta içerisinde onlarca şirket sahibi şirketine ait işlem görmeyen hisseleri borsada işlem görünür hale çevirmek için başvuruda bulundu. Birçok uluslararası firma Türkiye'de sahip olduğu şirket hisselerinden belli bir miktarını satıyor. Ben sizin yazılarınızı ilgiyle takip eden sessiz bir küçük yatırımcıyım. Borsa'da sıklıkla gelen kap haberlerini takip ederim. 1993 yılından beridir ufak tefek hisse senedi alım satımı yaparım. Böyle bir dönem ile ilk defa karşılaşıyorum ve bu beni ürküttü Bu konuyla ilgili de bir iki kelam istirham etsem. Esas mesleği muallimlik yatırımları Bireysel emeklilikte değil de burada değerlendiriyorum Şimdiden teşekkür ediyorum

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : Anes55; 24-11-2020 saat: 22:44.

8.  Alıntı Originally Posted by Anes55 Yazıyı Oku
    Sayın Jako son 1 hafta içerisinde onlarca şirket sahibi şirketine ait işlem görmeyen hisseleri borsada işlem görünür hale çevirmek için başvuruda bulundu. Birçok uluslararası firma Türkiye'de sahip olduğu şirket hisselerinden belli bir miktarını satıyor. Ben sizin yazılarınızı ilgiyle takip eden sessiz bir küçük yatırımcıyım. Borsa'da sıklıkla gelen kap haberlerini takip ederim. 1993 yılından beridir ufak tefek hisse senedi alım satımı yaparım. Böyle bir dönem ile ilk defa karşılaşıyorum ve bu beni ürküttü Bu konuyla ilgili de bir iki kelam istirham etsem. Esas mesleği muallimlik yatırımları Bireysel emeklilikte değil de burada değerlendiriyorum Şimdiden teşekkür ediyorum

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tarih belirterek hisse satılacağı haberini gönderdiklerinde o hissenin yükseleceği düşünülür, fiyatı yükselterek satarlar patron niye yüseliş beklentisi olan sıkıntısı olmayan hisselerini ucuz ucuz satsın. Belki de bir sıkıntı vardır.

Sattık haberi ise sonun başlangıcı yaklaştı haberidir şeklinde düşünme eğilimi canlanır.
    Grafiklere bakınca bu somut olarak görülür.

Sayfa 128/186 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •