Sayfa 171/187 İlkİlk ... 71121161169170171172173181 ... SonSon
Arama sonucu : 1490 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1. Zaman hesabı yapamıyorken susmayı tercih ediyorum, şablonlar ve göstergelerle yorum yapmayı doğru bulmuyorum.
    Fakat;
    Pay senedi fiyatları sabit dururken bile şimdiki durumda şelale düşüşü yaşamaktalar, hissetmek için ikinci el otomobil fiyatlarına bakalım; iki yıl önce ikinci el beş yıl ve üstü yaşta vw passat 170 bin liraydı, şimdi Renault 9 Broadway 250 bin lira.
    Emsali görülmemiş bir yeniden fiyatlama yaşıyoruz.

2. Var mı ralli isteyen?
    #bist030 #ralli 2022 yaz rallisi diye hatırlanacak.
    Otuz endeksi için hesaplanabilirlik var, yüz için henüz yok.

3.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Fed faiz kararını 4 mayıs'ta açıklayacak.
    DOLAR grafiği dolarda yükselişin 3 mayısta başlayacağını 9 hazirana kadar devam edeceğini ve hedefinin 20 lira olabileceğini hesaplıyor.
    Bir ay önce yapılmış bir analiz bu! Tebrikler..

4.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Bir ay önce yapılmış bir analiz bu! Tebrikler..
    Size çok teşekkür ederim sn. BaşKara.

Bu analiz de 6 mart günü Rusya Ukrayna savaşı başladığı günlerde paylaşıldı.
    #bist100 #XU100 Ukrayna savaşına rağmen, Fed faiz beklentisine rağmen grafiğin lisanı bu. Gerçekler #savaş hayaller #barış .
    https://twitter.com/JAKO31281327/sta...693454/photo/1
    Ne hikmetse bazı dikkatli takipçiler tutan bir analiz görmediklerini ifade edebiliyor.

Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Size çok teşekkür ederim sn. BaşKara.

Bu analiz de 6 mart günü Rusya Ukrayna savaşı başladığı günlerde paylaşıldı.
    #bist100 #XU100 Ukrayna savaşına rağmen, Fed faiz beklentisine rağmen grafiğin lisanı bu. Gerçekler #savaş hayaller #barış .
    https://twitter.com/JAKO31281327/sta...693454/photo/1
    Ne hikmetse bazı dikkatli takipçiler tutan bir analiz görmediklerini ifade edebiliyor.
    zor bir analiz yöntemini bu kadar tutarlı yaptığınız ve fikirlerinizi cesurca paylaştığınız için tebrikler.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Sayın jako bu topici tesadüfen gördüm. Başka topiclerde yazmıyorsunuz. Zaman analizi her zaman ilgimi çekmiştir. Piyasa yapıcılarının forumumuzdaki popüler ismiyle palanın bir döngüsellik takip ettiğini düşünüyorum. Kapalı metafizik bir döngüsellik değil bu. Aksine tüm dünyada yeni değer yaratımları süreklilik arzettiği için ucu açık spiral gibi.. Yeni üretilen değerlerin hazmedilme süreci, sürekli maliyet oluşturarak iniş çıkışlarla bu değeri nakde ve sermayeye dönüştürmeyle sonuçlanıyor. Bu süreç kesintisiz yeniden ve yeniden tekrarlanıyor. Finansal piyasaların konjonktürden etkilense bile zaman analizine uygun olduğunu ve bunu hakkıyla yapabilenlerin saygıdeğer olduğunu düşünüyorum.

Topici takibe aldım.

7. Grafiklere enflasyon düzeltmesi yapmak gerekiyor, düşmediklerini düşündüğünüz hisseler aslında yarı yarıyadan fazla düşmüş durumdalar... Hisse geri alımı yapan patronlar bunu gördüler. Misli katlayan şirketler bile belki enflasyona yenik durumdalar, gerçeği bilmek için gerçek enflasyon oranı bilgisine ve buna göre düzeltilmiş grafiklere ihtiyacımız var.

8. #bist100 endeksine göre 7 haziranda satmak lazım. #bist30 endeksine göre orta vade ralli devam ediyor.
    #uyumsuzluk yükselişin genele yayılamaması.

Sayfa 171/187 İlkİlk ... 71121161169170171172173181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •