Sayfa 52/186 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1488 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1. Sn jako siz bu usd yorumunu yazdıysanız muhtemelen bu hafta düşüş trendine girebilir, yanlış anlamayın totem yaptım.

yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp benim sesli düşüncelerimin eseridir bilakis...

2.  Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Sn jako siz bu usd yorumunu yazdıysanız muhtemelen bu hafta düşüş trendine girebilir, yanlış anlamayın totem yaptım.

yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp benim sesli düşüncelerimin eseridir bilakis...
    Benim gücüm, ve hatçe ninenin yastık altı bu etkiye sahip değil.

akp iktidara geldiği zaman abd merkez bankası fed faizleri sıfıra düşürdü ve sıcak para dünya turuna çıktı, bizi de tercih ettiler çünkü anayasa kitapçığı fırlatılması hadisesiyle başlayan ekonomik kriz etkilerinden tam olarak çıkamamıştık ve faizler yüksekti.
    Önce faize geldiler.
    Sıcak para yıkımdır, yıkım olduğu bilindiği için de gelişmiş ekonomiler sıcak para girişine izin vermezler, biz verdik ve sıcak paranın gelişi akp hükümetlerine cazip göründü çünkü sıcak para geldikçe döviz fiyatları düştü ve enflasyon düştü.
    Bankalar da bu ortamda kredi musluklarını açtılar ve tüketim ekonomisi freni patlamışçasına yürüdü gitti.
    Sonra, fed faiz artırımına başladı ve sıcak para da geldiği nedenle gitmeye başladı.
    Türkiye o dönemi har vurmakla harman savurmakla harcadı, parayı betona gömdü, üretim ekonomisinden uzaklaştı, tarımda bile ithalat patladı gitti, öylesine tüketime bir de BOp sorunları eklenince, Suriye eklenince, yük bünyeye ağır gelmeye başladı.
    Sonunda olan oldu, dolar patladı gitti.
    Önünde durduğumuz uçurumun dibi görünmüyor.
    Kılavuzun dağcı, raftingci, jeolog, v.s. gibi koşullara uygun ve donanımlı olması gerekiyor, dua bu durumdan kurtarmaz, ahireti kurtarabilir.
    İstikrar ve güven ortamı, hukuk devleti gibi demokrasi gibi kavramlar ve acı reçete şimdiki durumun ilacıdır.

Doları on beş yıl önce düşüren de şimdi yükselten de aynı güçler, yani akp değil, onlar bu süreci çok kötü yönettiler.

3.  Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Sn jako siz bu usd yorumunu yazdıysanız muhtemelen bu hafta düşüş trendine girebilir, yanlış anlamayın totem yaptım.

Katılıyorum. Jako hocam saygılar

4. CUMHURBAŞKANI SAYIN ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP;

Sayın Cumhurbaşkanım, Türkiye Ekonomisi kuşatmada. Zoraki olarak dayatılan bir ekonomik kriz yaşıyoruz. Bu kuşatmayı kırmak için çaba gösterdiğinizi dikkatle izliyorum. Ancak izlenen politikalar ve yöntem çözüm üretmek yerine kuşatanların işine yarıyor. Bu da sorunun derinleşmesine neden oluyor.

Birlikte ARTIK YETER demek zorundayız. Bu ortamı sağlamak sizin elinizde ve yetkinizde. Çözüm odaklı sizin çabanızı destekleyecek bir politikanın geliştirilerek uygulanması gerekiyor.

Türkiye’mizi kuşatanlar “Beklenti Ekonomisi†İle “Belirsizlik Ekonomisi†koşullarındaki olumsuzluktan besleniyorlar.Bu konuda “acil krizi karşılama politikası †oluşturmak ve uygulamaya koymak gerekiyor. Şu ana kadar size önerilen ve gündeme getirilen ekonomik söylemler kuşatanların güçlenmesini sağlıyor. Ekonomi yönetimi bağlamında “Savunma “ yerine “taarruz politikaları†ile “güven oluşturma politikaları†geliştirmenin ve acil eyleme geçmenin şart olduğunu düşünüyorum.

Başka Türkiye asla olmayacağı bilinci ile şimdi birlik zamanı gerçeği yol haritamızın esası olmalıdır. Çözüm odaklı ortak aklı harekete geçirmek sizin insiyatifinizde olduğu gerçeğinin bilincide bir eski Bakan olarak “Ekonomik Savaşa Karşı Koyan Ulusal Duruş Eksenindeki Mücadele Çağrısını†sizinle paylaşmak istedim.

Saygılarımla

Dr. Masum Türker
    Ekonomiden Sorumlu
    Devlet Eski Bakanı

5. Dolar hala yükseliyor, bu harlı piyasanın ateşidir, çünkü kısa ve orta vade trendi her fibo hedefi için bitti. Ama dolar şu an en yüksek 7,2169'u yakmış durumda.
    Euro 8,2245'i yaktı en yüksek.

6. Bir bilanço dönemi daha bitti, beklenti bitti, temel analize göre bitti, şimdi teknik sebeplere bakacağız.

Sayfa 52/186 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •