Sayfa 54/187 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 1490 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1. Zaman analizinde, zamanlar tatil günlerinde de çalıştığı için, 27 ağustos trend sonu tarihi olduğu için, bu bir şans olabilir.
    Dolar yeni bir yükseliş trendini başlatmaya çalışıyor, başarılı olabilirse etkileri daha sarsıcı olabilir, bu da şanssızlık olabilir.

Çok oyalandı. X dalgasını göremedik yatayda genişledi de genişledi.Yine kritik bir yerdeyiz ve 6.56 yı, hadi stop olarak 6.72 yi geçmeden de çözemeyeceğiz herhalde.

Şeytan azapta gerek;
    Eskisi;
    Ek 19979

Alternatifi..bence 5 bitse de;
    Ek 19980

Bu artık sondu ama saygılar

3. Vefat eden babalarından kalan zeytinlikleri 2 milyon liraya satan Havran'lı iki kardeşin her birine 1 milyon TL düşer.

Türk lirasına güvenmeyen ve zaten bir şey üretme derdinde olmayan birinci kardeş, parasını dolara çevirip bankaya yatırır. Faiz geliriyle gül gibi geçinir.

Bu dünyadan bir şeyler üretmeden gitmeyeyim, üç beş istihdam yaratayım, memlekete de faydam olsun diyen ikinci kardeş, memleketinde Zeytin işleme tesisi kurmaya karar verir. 1 milyon dolar maliyeti olan tesis için babadan kalan parayı peşinat yapar, 6 yıl vadeli döviz bazlı leasing kredisi ile makine ve bina yatırımı yapar. Elde ettiği gelirle hem leasing taksitlerini ödeyecek, hem de kar edecektir. Üstelik, devletin tarımsal tesislere karşılıksız hibesi vardır. Yapacağı hibe başvurusuyla AB fonlarından 100,000$ hibe alacaktır.

Bir yılda tamamlanması gereken yatırım, imar değişikliği, bina ruhsatı, belediye avanta müzakereleri vs derken 2 yıla uzar. Bu arada Tarımsal Kalkınma programına yaptığı başvuru yerinde saymaktadır çünkü görevli memurlar FETÖ'cü olduğu gerekçesiyle işten atılmış, kalanlar da saat doldurmak dışında bir iş yapmamaktadır.

Tesisi bitirip devreye aldığında artık eldekini tüketmiş, köylüden zeytin almak için parası kalmamıştır. Eşinin, annesinin altınlarını bozdurur, işlemek için zeytin satın alır. Satın aldığı zeytinlerden elde ettiği ilk yağı 13 liraya mal etmiştir. Artık her şeyin yoluna girmesini beklerken, gelişmeler kendisini yanıltacaktır.

İlk darbeyi zeytinyağı fiyatından yer. Çünkü hem hükümetin Tunus'dan zeytinyağı ithalatını bir gecede serbest bırakmış olması,hem de Suriye'den çok miktarda kaçak zeytinyağı girmesi nedeniyle zeytinyağı fiyatları 9 liraya düşmüştür.

İkinci darbe döviz kurundan gelir. Patlayan kurlar nedeniyle, döviz bazlı leasing taksitlerini ödeyecek gelir elde etmesi artık mümkün değildir. Taksitlerini ödeyemediği için Leasing şirketi tesisi icra yoluyla haczeder, satışa çıkartır.

Üçüncü darbe, eşinden ailesinden iade etmek üzere aldığı altınlardan yer. Patlayan döviz fiyatı nedeniyle aldığı altınların değeri iki katına çıkmış ancak elindeki zeytinyağının değeri yarıya inmiştir. Elindeki zeytinyağlarının tamamını satsa, ödünç aldığı altınların ancak dörttebirini iade edecek durumdadır.

Dördüncü darbe AB hibe işlemlerini yürüten Kırsal Kalkınma programından gelir. 100,000$ olmasını beklediği hibe ödemesi, işlemlerin neredeyse 2.5 yıl sürmesi ve bu esnada kurun iki kattan fazla artması nedeniyle 45,000 dolara inmiştir.

İcradan satışa çıkan tesis için alıcı çıkmaz. İkinci satış ihalesinde bedelinin %50'si ne satılacak, eğer yine talip çıkmazsa üçüncü ihale de en yüksek fiyat verene satılacaktır. İkinci ihalede de alıcı çıkmaz, çünkü yörede bu miktarda parası olan kişi sayısı azdır, üstelik bankalar artık hiçbir yatırıma kredi vermiyordur.

Üçüncü ihalede tesisi 200,000$ bedelle, babasından kalan parayı dövize çevirip bankaya yatıran birinci kardeş alır. Artık hiçbir dert çekmeden bir tesis sahibi olmuş, üstelik babasından kalan parayı dolara çevirdiğinde elde ettiği 500,000 Dolardan 300,000 dolar daha parası kalmıştır.

Tesisin satışından elde edilen gelir banka kredi borcunu karşılamayınca, bu defa banka ikinci kardeşin evini icra yoluyla satışa çıkartır. 650,000 TL değeri olan evi icradan 65,000$ karşılığı 400,000 TL bedelle yine birinci kardeş satın alır.

Günün sonunda risk alıp bin bir sorunla uğraşarak yatırım yapan ikinci kardeş iflas etmiş, hem parasından, hem evinden hem de ailesinin takılarından olmuştur.

Türk lirasına güvenmeyen birinci kardeş ise, hem tesis sahibi olmuş, hem ilave bir ev edinmiş hem de bankada 250,000$ parası vardır.

Türkiye'de her yatırımcı hak ettiği cezaya bir gün mutlaka çarptırılacaktır.

İBRAHİM ÖZER

Teşekkürler Sn Jako çok güzel. Gerçek bir olayı biraz rötuşlamışlar.

Muhtemelen şöyle olmuştur gerçekte; zeytin almak için köylülere çek kesen 1 nci kardeş, zeytinyağı fiyatları düşse de mevcut ürünü nakit paraya satmıştır. Oradan 50.000 dolar para gelmiştir. 45.000 dolar da teşvik almıştır malum. Köylüyü ha bugün ha yarın diye oyalamaya devam etmiştir. Patlayacağını anladığından evi de 500.000 TL ye okutup, biladeri kefil göstererek, 'koskoca zeytinyağı fabrikası ahanda' diyerek kredi/tefeciden para almıştır 100.000 dolar.

Bir gece valizi toplayıp 500.000 TL+50.000 dolar+45.000 dolar+100.000 dolar alıp..merak etmeyin ilk fırsatta sizi yanıma alacağım diyerek tüymüştür. :-)

Ticaretle uğraşan uyanık olur. Rantiyeci 2 nci kardeş; abisinin hanımı, valide, fabrika, tefeciler, banka, ayıklasın pirincin taşını :-)

Tabi bu hikayenin mevzuya, kıssaya hiçbir faydası olmaz..o ayrı :-)

Saygılar..

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    200
    Blog Entries
    5
     Alıntı Originally Posted by joeyramone Yazıyı Oku
    naçizane bist100 tl ve dolar grafiğim

bist100/dolar
    https://www.tradingview.com/x/OGj7OhPE/

ve bist100/tl
    https://tr.tradingview.com/chart/XU100/ZVUwsb6H/
    Sn Joeyramone. Bist 100/Tl grafiğiniz çok gerçekçi ve 10-16 Ekim arasında mavi senaryonun dibi gerçekleşecek gibi duruyor. Kurban Bayramında 20 Ağustos Ptesi yarım gün bile Endeks değeri ile tutmuş sayılır. Şu durumda 10-16 Ekim zaman sayımı ile 78-79xxx lere son bir sarkma yaşayacak mıyız ve grafiğiniz konusunda sn Jako Üstadın da görüşünü alalım mı?
    Eldekilerin kıymetini eldeyken bil, yittikten ve bittikten sonra zaten anlayacaksın. M.S 2001-Karya

6. sayın karya çok teşekkürler yorumunuz için. ufak bir sapma oldu evet, benim şahsi görüşüm hala dip görülmediği yönünde.

bu pazartesi bir düşüş bekliyordum gerçi ama dün yaptığı kapanış beni çok şaşırttı. belki ufak bir çıkış yapar endeks ama dediğim gibi bence dip yapmak için düşecek. aslında bu ay 13 eylül zannedersem düşüşün başlayacağı tarih her ne kadar pazartesi desem de. teknik bilgisine çok güvendiğim bir arkadaşımla bugün yaptığımız konuşmada (bir hissede özellikle dikkat çekmiştik karar vereceği gün tahmini 12 eylül) 13 eylül ppk toplantısı ve ayrıca fed faiz kararı haberini gördük. d*****n kuyruğu bugünlerde kopabilir. tahmini ekim 10-15 sonrası dip yapacak. oradan geri dönüş bekliyoruz ama borsadan korkmayan hala çok kişi var asıl testere piyasa belkide 13 eylül başlayıp ekim sonlarına doğru son bulabilir. umarım sabredebiliriz çünkü ciddi can sıkıcı olacak gibi

bol kazançlar dilerim.
    "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    200
    Blog Entries
    5
    Sayın Jako merakla bekliyoruz yorumunuzu bir önceki gönderiye
    Eldekilerin kıymetini eldeyken bil, yittikten ve bittikten sonra zaten anlayacaksın. M.S 2001-Karya

8.  Alıntı Originally Posted by joeyramone Yazıyı Oku
    sayın karya çok teşekkürler yorumunuz için. ufak bir sapma oldu evet, benim şahsi görüşüm hala dip görülmediği yönünde.

bu pazartesi bir düşüş bekliyordum gerçi ama dün yaptığı kapanış beni çok şaşırttı. belki ufak bir çıkış yapar endeks ama dediğim gibi bence dip yapmak için düşecek. aslında bu ay 13 eylül zannedersem düşüşün başlayacağı tarih her ne kadar pazartesi desem de. teknik bilgisine çok güvendiğim bir arkadaşımla bugün yaptığımız konuşmada (bir hissede özellikle dikkat çekmiştik karar vereceği gün tahmini 12 eylül) 13 eylül ppk toplantısı ve ayrıca fed faiz kararı haberini gördük. d*****n kuyruğu bugünlerde kopabilir. tahmini ekim 10-15 sonrası dip yapacak. oradan geri dönüş bekliyoruz ama borsadan korkmayan hala çok kişi var asıl testere piyasa belkide 13 eylül başlayıp ekim sonlarına doğru son bulabilir. umarım sabredebiliriz çünkü ciddi can sıkıcı olacak gibi

bol kazançlar dilerim.
    sn. karya,
    bu değerlendirme benim doğrultumda.
    Sn. joeyramone'nin yorumlarını ilgiyle okudum.
    Zaman analizi, fiyat kırılımlarını sadece zaman tespitinde kullanır, bunun dışında fiyatlardaki değişikliklerle ilgilenmez, gün sayar, buna tatil günleri de dahildir.
    Bugün kısa ve orta vade için trend sonu.
    Kural, bir trend bitince, onun tersi yönünde başka bir trendin başlayacağı şeklinde fakat derinleşen düşüşler veya uçup gidten fiyatlar da var, güçlü yükseliş ve güçlü düşüş trendlerinde bu kural ihlal ediliyor.
    Bugün trend sonu.
    Güçlü bir boğa piyasasında değiliz.
    Bir hesaplama yapabilmek için bana gerekli olan başlayan bir trende dair iki kırılım yok, sadece tahmin yapılabilir bir durumdayız.
    Hesaplama yapma imkanı olmayan tahminin başarılı olma şansı başarısız olma şansından yüksek olmaz.
    Piyasanın beklentisi kalmadı, bilanço hareketinin yaşanması gereken sürec harala gürele ile geçti.
    Temel analize göre bir düzeltme yani burada düşüş başlamalı ve bunun bitiş tarihi 15-20 eylül zaman aralığı.
    Bu piyasayı düşürecek mayın çok, halkbank cezası var, ülke iflası mayını var, dolardaki hareketlilik var, faiz mayını var.
    Dip görülmüş olabilir, benim beklentime göre görüldü lakin, bunun ikili dibi var, üçlü dibi var.
    Piyasayı yükseltecek olan bankacılık sektörü halkbank cezası mayınından kurtulabilirse sadece bu bahane ile bile ekimde bir yükselişi başlatabilir.
    Bu yükseliş kasım üçüncü haftasına kadar sürebilir.
    Güvenli alım bölgesinde değiliz.

Sayfa 54/187 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •