Sayfa 64/187 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 1489 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1. Şimdi yatırım kararı şu iki soruya vereceğiniz yanıtın özetidir:
    1-Önümüzdeki altı ayın yatırım şampiyonu borsa olur
    2-Faiz, döviz vs. olur.
    Dolar 7-9 lira arası bir yeri görsün istemem, görürse neler olabilir bunu da düşünmek istemem.

2. önceki sayfalarda koymus olduğum aylık dow grafiği , kırmızı çizginin altına maksimum yüzde 7-8 arası sapmış

o yüzden dowun 22 - 22,500 arası bir yerlerde düzeltmesini tamamlayacağını düşünüyordum , çünkü maksimum düzeltme payı 21,950 gibiydi

ancak dow yanılmıyorsam 21700-21800 arasına kadar düştü ve hemen ardından toparladı

orası tutsa dahi ki 2010 dan bu tarafa tutmuş , 21-23 arası iki yada üç aylık bir çalkalama dönemi geçirmesi kuvvetle muhtemel gözüküyor bence

bizdeki 83 hedefimi ise zaman gösterecek artık ama 83 teyidi alınsa dahi dolar bazlı dibe yaklaşılamayacağını ve çogu senetteki 85 seviyelerindeki tl bazlı dip değerlerinin egale edilemeyeceğini düşünüyorum

3. dowa ek olarak bizde de önümüzdeki iki üç ay dıngıldak bir piyasa gözüküyor

aylık bar sat verip kızardıysa grafik pişmeye başladı demektir

önümüzdeki üç ay 82-92 arası bir piyasa bekliyorum

BANA GÖRE tam mal toplama piyasası olacak

4. Cağaloğlu, Ziraat Bankasinin ikinci katinda, Tunç çana tokmak vurularak açılıp kapanan seans, tepe gözle sunulan alim satim emirleri...hisse alabilmek için Mart 1986 da seansa katılmıştım... seans da brokerlar dahil 10 kişi bile yoktu.

5. Nasrullah Ayan'ın Türkİnvest aracı kurumunun reklam sloganı, "Türkiye sermaye piyasalarından yükselecektir!" idi.
    Bugün bu sloganın kullanıldığı bir reklam düşünebilir miyiz? 30 senelik bir maceranın sonunda geldiğimiz yer abd'nin doları dünya parası olmaktan çıkaracağı, kapitalist sistemin sonu v.s.

6. "Erdoğan'ın vizyonuna hararetle karşı çıkan Türkler, yeteneklerini ve varlıklarını da alarak, sürüler halinde ülkeyi terk ediyor"
    2016 ile 2017 yılları arasında, Türkiye'nin varlıklı diliminin yüzde 12'sine denk gelen, en az 12 bin dolar milyoneri, servetlerini yurt dışına aktardı.
    NewYork Times
    https://www.nytimes.com/2019/01/02/w...ype=collection

7. Yabancı yatırımcı gelir mi dersiniz?
    Ülker, Şahenk, Sabancı... Başka kimler var?

8. valla ne yalan söyleyim öyle eşşek yüküyle param olsa bende basar giderdim. şu fetöcüymüş derler tüm mal varlığına el koyarlar, ağzını açana kadar 2 sene geçer ortada mal falan kalmaz
    "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

Sayfa 64/187 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •