Sayfa 73/186 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 1488 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Sn JAKO

Herkesin hatta okuduğunu anlamakta güçlük çekenlerin bile her şeyi bildiği bir yerde fikirlerini paylaşmak öncelikle cesaret ve sabır işi. Sizi takdir etmemek imkansız.
    Benim genetik yapımda, mesleğimin getirdiği keskinlikte ve dahi ulaştığım yaşta bunu başarabilmem imkansız.
    Bu yüzden
    Sözümdür; neyi bildiğini bilmeyen cahillerin olduğu yerde, bırakın herkes kendi zavallılığını yaşasın...
    Çok güzel özlü sözleriniz var
    Sizi bağlar
    Hiç tanımadığınız hatta ne bildiğini bile bilmediğiniz insanlara; cahiller, zavallılar diyerek, yaftalayarak ve sonra onlara kendinizce(zekanızla) don biçmeniz takdire şayan
    Bu arada Jako hocam iyiyim

2. Garantisi yok.

3. Ekonomi kendi kuralları ile yürür, zaptedilemez. Dengeleri ekonomik ilişkiler tayin eder. Ekonomi gerilimi belirsizliği sevmez.
    Yatırım hesap işidir.
    Dolar bu nedenlerle 6,20 teknik hedefine doğru ilerleme eğiliminde.

4. kırılım ihlalleri diye bir yönü var trendlerin, bunu da doğru okumayı öğrenmek doğru anlamaya yarar.
    suçlu her zaman yatırımcının karar verenin bizzat kendisidir.
    dolar buraya kadar diyebilir de, 6,20'lere yürüyebilir de.
    Siyasi tansiyonun boy atmadaki etkisini de karar tekniklerine katmak lazım. ibbb'nın seçim mazbatası dolar konusunda etkili olacak doların rahatlaması borsaya müspet etki edecek.bu hafta ve önümüzdeki hafta için görünen kararsızlık bir kırılım ihlali ile dağılabilir.

5. Dolar için on lira mütevazi bir hedef.
    kısa vadede bir düzeltme bekliyorum.
    vade önümüzdeki bir yıl.

6. Kısa vadede düzeltmeyi dolar için bekliyorum, ekonomi belirsizliği ve siyasi gerginliği fiyatlarken zalimdir. Bu zalimlik dolarda 13-17 ve 39 liralara kadar tırmanabilir. on lira mütevazi bir hedeftir demem bundandır.
    Bu olasılıklar fibonacci zaman analizine göre hesaplanmıştır. Kırılım ihlali bunu bozar. Kırılım ihlali siyasi tansiyonun düşmesi ile olabilir, başka bir gelişme ile olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Kısa vadede düzeltmeyi dolar için bekliyorum, ekonomi belirsizliği ve siyasi gerginliği fiyatlarken zalimdir. Bu zalimlik dolarda 13-17 ve 39 liralara kadar tırmanabilir. on lira mütevazi bir hedeftir demem bundandır.
    Bu olasılıklar fibonacci zaman analizine göre hesaplanmıştır. Kırılım ihlali bunu bozar. Kırılım ihlali siyasi tansiyonun düşmesi ile olabilir, başka bir gelişme ile olabilir.
    Jako hoca, fiboyu tepeden dipe çekip nereye kadar düşebilir birde onu görseydik,
    Yalnız fibo düzeltme seviyelerini hep kendi keyfinize göre çiziyorsunuz
    39 nedir arkadaş
    Amacım bir tartışma yaratmak değil
    Sadece iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum
    Bu tavrım size nerdeyse 3 senedir tam gaz devam ediyor

8.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Jako hoca, fiboyu tepeden dipe çekip nereye kadar düşebilir birde onu görseydik,
    Yalnız fibo düzeltme seviyelerini hep kendi keyfinize göre çiziyorsunuz
    39 nedir arkadaş
    Amacım bir tartışma yaratmak değil
    Sadece iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum
    Bu tavrım size nerdeyse 3 senedir tam gaz devam ediyor
    yükselmemesi az yükselmesi de düzeltme olarak kabul edilebilir.
    derinleşen bir düzeltme ihtimalini sıfır olarak görürüm.

kendi keyfime göre çizebilecek gücüm yoktur.

ihracatını ithalata göre kurmuş hammadde girdileri ithal, tarımsal ürünleri ithal, patatesi soğanı ithal, eti ithal ve dövizi düşürecek üretimi olmayan cari fazlası olmayan dış borcu katlamış bir ekonomi, sıcak para de gelmiyor bilakis çıkıyorsa istediğin kadar tartış.

bundan onaltı yıl önce abd merkez bankası faizleri sıfırladı ve tüm dünyaya sıcak para uçurdu. sıcak para bize kontrolsüzce geldi ve geldikçe kur ve faiz üzerinde baskı uyguladı arz talep dengesi öylesine bozuldu ve biz bir lale devri yaşadık.
    şuursuzca tükettik. miami ikinci kreuzberg oldu ama bu kez sınıfsal farkı vardı, bizim zenginlerimiz abd de ucuzlamış konutları bizde düşmüş kurlarda alma imkanı buldular.
    sen siyasi eğilimine göre düşündüğün için bu yazılanları antipatik hasmane vs. buluyorsun.
    sonra rüzgar tersine esmeye başladı. fed faiz artırımı sürecine girdi ve bu devran usul usul yavaş yavaş devam ediyor.
    gelirken kurları düşüren sıcak para giderken de yükseltir, bu arz talep meselesi.
    gelen yabancı sermaye yatırımları hep finansal sektörlere geldi ağır sanayi yatırımı var mı?
    güney kore vaktiyle bir kriz yaşadı ve o krizde borçlandıkları zaman dünya markalarını yarattılar, samsung gibi hyundai gibi markaları dünya markası yaptılar. biz parayı inşaata gömdük, inşaat da toprak rantı nedeniyle balon oldu.
    altmış metre kare konut bir milyon lira olmaz, olursa toprak rantıdır.
    borçlu sektörleri bir kenara koy, sıcak paranın soğumasını bir kenara koy, üretimi bir kenara koy, okuduğun ve izlediğin medyayı unut kendi halinde düşün.
    ben de vaktiyle çarmen yatırımda yatırım danışmanlarının hükümeti eleştiren yorumlarına çok kızıyordum, çünkü hükümetleri destekliyordum, ama dilekler ve isteklerle gerçekler farklı muhitlerde yaşıyorlardı.
    sendeki antipatinin nedeni budur dersem yüzde bir olasılıkla işe yarayabilir.

Sayfa 73/186 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •