Sayfa 79/186 İlkİlk ... 2969777879808189129179 ... SonSon
Arama sonucu : 1488 madde; 625 - 632 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1. He aynı açıklamaları medeni dediğiniz ülkelerde tüsiit mensubu biri deuçland nederland ta yorum yapsa o tüsiit mensubu nun kökünü kuruturlar ha tuncayın yeğenide samimi arkaşaşım üçlü koalisyonda tatan döneminde neler çevirdiklerinide anlatsam neyse ecevit in bezlenip camdan gösterdikleri ülkeye güven vardı demi..........................

2. tüsiada ben de karşıyım ama sizinle aynı nedenlerle olduğunu sanmıyorum, her ne olursa olsun Türkiye'de ekonomi demek tüsiad demektir.
    ilk 1500 şirketi çıkarın kalanı vergi vermez, sigartalı eleman çalıştırmaz, sigotalı gösterdiğini gerçek ücretinden göstermez, maaş ikramiye vermez, illa ki kayıt dışı alandadır.
    Türkiye'de ekonomi demek, tüsiad üyeleri demektir. ilk bin bin beşyüz şirketi incelemeniz sizi ikna etmiyorsa konuşmanın gereği de yoktur.
    artı, sabancılar malta yurttaşlığına geçtiler bu çok büyük bir mesajdır, listeye onu yazmadım.
    Mavi Marmara gemisine binenler hayatta değiller. Tehlikeyi gören ve gemiden inenler hayattalar.
    Siyasi tercihleriniz sizi gerçeklerden uzaklaştırmasın.

3. Sabancı olayından haberim yoktu negüzel erkenden arazi olmuş siyasi tercih değil bu ülke için ne yapmışlar bir icad bir elle tutlur birşey varmı göt sıkışınca arazi bu ülkede türkoğlu türkler var bu maşaların da sonu gelir inşaallah

4.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    lastik topu yera atınca zıplaması lazım ama yer çamursa zıplamıyor. zemin katı olsaydı top illa ki zıplardı patlak top bile sert zemine düşünce kendi çapında zıplama yapar.

sesli düşünmeye çalıştım sn. asgaridr.
    Cevap için teşekkürler. sn JAKO
    Bu işe girdiğimden beri temelden çok teknik analiz yönünde çabaladım.
    Sebep; her şeyi saklarsınız ama fiyata yansıyan rakamları saklayamazsınız.
    Sadece teknik analiz ile baktığımda 1500-2000 puan gibi bir yukarı hamle olası idi. Tabi bu bir trend olmayacaktır, düzeltme olacaktır ki sonrası kendi sistemime göre güçlü bir satış kalıbı olacaktır.
    Yine de uzun vade teknik analizleri netleşmesi kv adımlarla olmaktadır. Dansın adımlarını görmeden fiyatın geleceğini tahmin etmek çok da başarılı olmamakta...
    YAZIP ÇİZDİKLERİM
    YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ...
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

5. öyle bir yerdeyiz ki, dövizi kontrol etmek için faizleri yükseltseniz bile, çoğulcu parlamenter sisteminiz yok hukuk devleti değilsiniz gibi gerekçeler üretecekleri için talep ne olur konusunu herkes kendi siyasi eğilimine göre okuma eğiliminde oluyor, yorum yapmıyorum.
    paranın birinci adresi faizdir, bankanın işi faizdir. döviz bizim gibi ekonomisi krizlere giren ülkelerde misli devalüasyonlar nedeniyle yerel para cinsinden para kazandırdığı için yatırım enstrumanı olmuştur, yoksa döviz bir yatırım değil bunu herkes her zaman yazıyor.
    faizler yükselir mi, eğer enflasyonda yükseliş varsa ve bu yükseliş beklentisi canlı canlı devam ediyorsa, adres birinci adrestir.
    hisse senedi ise son adrestir.
    para bollaşır faizler düşer devletin borcu olmaz para talep etmez bankalardan para kullanmaz bir sebep olması lazım borsa için ve o sebep ufukta bile görünmüyor.
    para bunalımına giren banka teknik temel analizlere bakmaz kara zarara bakmaz, gördüğü her alıcıya pay senedi satar.
    piyasanın aradığı güvendir, o güvenin şartlarının ne olduğuna da girmeyeyim.
    ülker götürdüğü parayı getirse, londraya yatırım yapanlar yanıldık deseler götürdüklerini getirseler, yeşil sermaye götürdüğünü getirse, suriyeliler ülkelerine gönderilseler, lisana nezaket ve yapıcı üslup gelse, ayrıştırıcı değil birleştirici niyet okunsa, güven gelmem demez kanısındayım.

6. Faizler yükselecek, şu an üç aylık ve vadesiz gibi esnek vadeli hesaplara yüzde yirminin üzerinde faiz vermeye başladılar.
    Mana ve ehemmiyeti, para borsaya gelmeyecek, faize gidecek.
    Sıcak para gelmeyecek.

Bu ikisi borsanın para kaynaklarının kuruduğu anlamına geliyor.
    Para kaynakları kuruyan bir borsanın hareket edebilmesi için üç kere düşüp bir kere yükselmesi beklenir.
    Yedire yedire, hazmettire hazmettire, yavaş yavaş öldürecekler.
    Ne zamana kadar?
    Kriz bitene kadar, ve yönetim güven verene kadar, kuvvetler ayrılığı prensibi yerine gelene kadar, parlamenter demokratik sistem yerine gelene kadar.

7. Bunlar olmazsa biz bile bu borsada yatırımcı olmayız.

8. Sayın JAKO,

sonbahar yada yıl sonu itibarıyla $ fiyatı analiziniz nedir, paylaşabilirmisiniz?

Selamlar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 79/186 İlkİlk ... 2969777879808189129179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •