Sayfa 117/755 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon
Arama sonucu : 6040 madde; 929 - 936 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

Gün sonuna bakıldığında Yatırım Finans 66.000 lot , Gedik 61.000 lot almış.
    Ben bu alımların citi yabancıya ait olduğunu düşünüyorum.
    Citi yabancı ve Deutsche bir süredir satıyordu ve Deutsche malı sıfırladı.
    Citi 176.000'de düşse de yeniden alıma geçti ve şu an 203.636 lot malı var.
    Aylık kapanışı merak ediyorum yazmıştım bakalım ne yapacaklar.
    Israrla yazıyorum dolaşımdaki hisse çok az ve TEB, YKB, Garanti Oyak, Şeker, Yatırım gibi hakim kurumların tavrı geleceği şekillendirecek. Bu bağlamda TEB ve YKB yakından izlediğim iki kurum.
    TEB'in 15 Ağustos'ta aldığı 1.870 maliyetli 900.000 lot hissenin üstünde kılıç gibi duruyor.

Yavuz Donat 26.07.2017'de Sabah gazetesinde Adana'yı değerlendirirken Mehmet Ali Bilici'yi yazmış.

Sanayici... Tekstil fabrikalarında 1.400 işçi çalıştırıyor.
    Tarımla da uğraşıyor... 10 bin dönüm arazi sahibi.
    Bilici, eski milletvekili... Turgut Özal döneminden.
    O da Ersin Ramoğlu gibi "Sıcaktan yandık, kavrulduk, bittik" dedi... Sonra da "Konuya" girdi:
    Karpuz tarlada kaldı... Sıcaktan... Narenciye konusunda ise iyi haberler geliyor... Bu yıl para edecek.
    Tekstil iyi... Talep de iyi, ihracat da.

Hepsi iyi güzel de ne olacak bu hissenin hali ? Bilançoya, yatırımlara, geri alıma, defter değerine rağmen neden olumlu gelişmeleri bir türlü fiyatlamıyor.

Oyak/Phillip karşılıklı yüzbin yapmayınca işlem hacmi çok düştü.
    zannedersin endeks kağıdı zannedersin speği bayram tatilinde. Herhalde endeks hisselerinde iş bitince sıra buna gelecek.
    Artık bir yön bulmalı ve düşen kurlar ve artan karlılıkla yön yukarı olmalı.
    Yine takastaki ilk 5'te mal toplanırken alt sıralardaki mallar satılıyor. Bir hazırlık mı var?

Sn. Hak, bu kağıtta hakkınız ödenmez.
    Kim almış, kim satmış çok önemli değil benim için. İsteyen alsın, isteyen satsın.
    Bu şirketin yaptığı satış belli, karı ortada. Son 2-3 çeyrektir iyi bir yola da girmiş.
    Şu haliyle ederinin çok çok altında fiyatlanıyor diyebilir miyiz?
    Evet, bunu rahatlıkla söyleme imkanımız var. Peki bunun için geçerli bir neden var mı? Şimdilik görünmüyor ya da ben göremiyorum.
    O halde ben bu şirketin hissesini bu çeyrek de tutmaya devam ederim.
    Kasım ayında gelecek bilançolarda iyileşme-artış devam ederse de satmam. Sabırlıyımdır şükürler olsun.

Şu an blcyt takip ettiğim kağıtlar arasında ilk sıralarda.
    Mutlaka fark edileceğini ve olumlu yönde fiyatlanacağını düşünüyorum.
    Yanılabilirim. Olsun blcyt'da yanılmayı yeğlerim.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Sn. Hak, bu kağıtta hakkınız ödenmez.
    Kim almış, kim satmış çok önemli değil benim için. İsteyen alsın, isteyen satsın.
    Bu şirketin yaptığı satış belli, karı ortada. Son 2-3 çeyrektir iyi bir yola da girmiş.
    Şu haliyle ederinin çok çok altında fiyatlanıyor diyebilir miyiz?
    Evet, bunu rahatlıkla söyleme imkanımız var. Peki bunun için geçerli bir neden var mı? Şimdilik görünmüyor ya da ben göremiyorum.
    O halde ben bu şirketin hissesini bu çeyrek de tutmaya devam ederim.
    Kasım ayında gelecek bilançolarda iyileşme-artış devam ederse de satmam. Sabırlıyımdır şükürler olsun.

Şu an blcyt takip ettiğim kağıtlar arasında ilk sıralarda.
    Mutlaka fark edileceğini ve olumlu yönde fiyatlanacağını düşünüyorum.
    Yanılabilirim. Olsun blcyt'da yanılmayı yeğlerim.
    Ben de sizinle aynı minvalde düşünüyorum.
    3.çeyreği görmek istiyorum.
    Ana malım dışında trade imkanı olduğunda etmeye çalışıyorum lakin artık marjlar çok azaldı.
    Elimdekileri kaptırmamak için bundan da uzak duracağım zira bu kadar yazıdan sonra tahtada en çok merak edilen ve malı elinden alınmak istenen kişi benimdir diye düşünüyorum.
    Hissede pozisyon alanların endeks durulduğunda burada harekete geçeceğini düşünüyorum.
    Endekse satış geldiğinde tutunması ve işlem hacmi düşmesi olumlu.
    Haftalık grafik oldukça güzel.
    Takibimde olan Gerel, Arsan ve Penguen bilançolarına rağmen çok iyi toparladı.
    Sıra bunda diyorum lakin Adana'nın sıcağı karpuzdan ziyade bunları etkilemiş anlaşılan.

Salı seansı pas geçtik perşembe yarım gün bakalım aylık kapanış ne olacak?
    Döviz eylül ayını önceki çeyreğe göre düşük kapar ay sonunda hisse 30 haziran kapanışının üzerinde kaparsa hem kurdan hem de hisse geri alımından ekstra kar yazacağız. Şirket esas faaliyetinde aynı performansı devam ettirirse 9 aylıkta artık hisseyi hareket ettirecek bir kar gelir ki eylül sonu dolar ve hisse fiyatı önem arz ediyor. Şahsi düşüncem olağanüstü gelişme olmazsa Eylül ayındaki 19 iş günü bizim için heyecanlı olacak.

Tüm hissenet ailesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz.

ANKET-BIST 100 Endeksi'nin güne alıcılı bir seyirle başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST 100 Endeksi açılış değerine ilişkin medyan
    tahmin +229 olurken, ortalama tahmin -253 olarak gerçekleşti.
    Foreks'in 18 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +525 puan olurken, en düşük beklenti +36 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan analistlerin tamamı pozitif açılış tahmininde
    bulundu.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen BIST 100
    Endeks anketine katılmak isteyen yatırım uzmanları
    [email protected] adresine başvuru maili gönderebilir.

- BIST 100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : +229
    Ortalama : +253
    Maksimum : +525
    Minimum : +36
    Katılımcı: 18

Kurban bayramınız ve dünya barış gününüz kutlu olsun.
    Bayramlar barış varsa anlamlı.
    Borsa yatırımcılarının özellikle her daim ekran başında olanların hiç sevmediği günlerdir borsanın kapalı olduğu günler.
    Lakin siz siz olun ilk evvela sağlığın, birlikteliğin , tatilin tadını çıkarın.

Bilici'de düşen işlem hacmi yeni bir yükseliş trendine işaret ediyor mu göreceğiz. Salı'ya ne kaldı ki...

Sayfa 117/755 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •