Sayfa 226/757 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326726 ... SonSon
Arama sonucu : 6049 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Vayyy inadına hee sevdim bu hareketi

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Anlamsız şahsi kavgalar bittiğine göre hisse hakkında yorumlar yapabiliriz artık.
    - dünkü takaslara bakıldığında büyük takaslarda herhangi bozulma ve satışların münferit olduğu görülmekte herhalde spek dün kendine izin verdi galiba,
    Öte yandan temettü konusuna gelince,

- şirket halka açılırken düzenli temettü vermek istediğini söylemişti ancak yatırımların usd cinsinden olması, kurların artması ve otelin bekleneni vermemesi gibi sebeplerle sanırım bunu gerçekleştiremedi artık bu seneden sonra düzenli temmettü vereceğini
    - forumda temettü lafı geçince önceki yıl karının 15 milyonluk kısmının otelin değerlendirmesinden gelmesi nedeniyla bu seneki karın %20 vereceğini tahmin etmiştim ki bu tahminim tuttuğunu,
    - şirketin 45 milton TLlik geri alım yapması ve kasada fazla nakit olmaması nedeniyle herhalde temettüyü 2 taksitte ödemeyi planladıklarını,
    - 2 taksitte ödemesi kötü gibi görünmesine rağmen bunu kazandığımız parayla ödeyeceğiz demek istiyorlar ki buda bu yılki bilançolarının iyi geleceği anlamına gelir diye
    eğer geçen çıkıştaki gibi spek grubu anlaşmazlığı ve kurda da sıkıntı çıkmazsa 1.çeyrek bilançosuyla hissenin önünün dahada açılacağını

düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir. Bedava peynir fare kapanında bulunur.

3. blcyt düzeltme yapa yapa çıkıyor buda hisseyi daha sağlıklı kılıyor...aceleci ve panik yapan yatırımcıyı hep ters köşe yapıyor...bu hisse şu anki bilanço verilerine göre rahatlıkla orta ve uzun tutulabilir...bu kararımızı birinci çeyrek bilançoları açıklanınca tekrardan gözden geçirmek gerekiyor...eğer 2017 birinci çeyreği kadar veya daha iyisi gelirse tutmaya devam edilebilir...yok kötü gelmişse o zamanda vedalaşılabilir...

kendi şahsi görüşüm birinci çeyreğin kar potansiyeli daha yüksek görünüyor....büyük bir ihtimalle 2017 nin birinci çeyreğinden daha iyi bir bilanço getirecektir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Ben şahsen 7.500.000 civarı temettü verirler diye tahmin ediyordum. 4.500.000 TL'de %8.75 fena bir rakam değil. 2 taksit olması muhtemelen nakit akışları kaynaklıdır. Benim için önemli olan şirketin işleri ve karlılığının devam etmesidir. Her sene temettü dağıtması hisseye güven verir, kurumsal yatırımcıların (fonlar gibi) dikkatini çeker. 2-3 sene bu şekilde karlılık ve dağıtım konusunda istikrar sağlasın yeter.

5. temettü veren hisseler çok rahat hakkettikleri fiyata çıkarlar...yılda neredeyse bankaların verdiği faiz miktarı kadar temettü de iyidir...hem prim yapması hem de temettü vermesi hisseyi çok cazip kılar...birazdan yatırımcı ilişkilerini de arayacağım bir şeyler soracağım bakalım bana neler söyleyecek ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Ben şahsen 7.500.000 civarı temettü verirler diye tahmin ediyordum. 4.500.000 TL'de %8.75 fena bir rakam değil. 2 taksit olması muhtemelen nakit akışları kaynaklıdır. Benim için önemli olan şirketin işleri ve karlılığının devam etmesidir. Her sene temettü dağıtması hisseye güven verir, kurumsal yatırımcıların (fonlar gibi) dikkatini çeker. 2-3 sene bu şekilde karlılık ve dağıtım konusunda istikrar sağlasın yeter.
    Takaslardan yanlış görmediysem bir miktar yatırım fonu girişi var.

7.  Alıntı Originally Posted by İNCİKSKA Yazıyı Oku
    Takaslardan yanlış görmediysem bir miktar yatırım fonu girişi var.
    eğer dediğiniz doğru ise ? orta ve uzun düşünen fonlar bu hisseye giriş yapmaya başlamışlar demektir...bu fonlar ışık görmezlerse girmezler...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    eğer dediğiniz doğru ise ? orta ve uzun düşünen fonlar bu hisseye giriş yapmaya başlamışlar demektir...bu fonlar ışık görmezlerse girmezler...
    Ben en son 22 Şubat'ı görebiliyorum. Güncel takas paylaşabilecek arkadaş varsa daha net görebiliriz.

XYA YATIRIM FONLARI 96.500,00 3,21 22.02.2018

Sayfa 226/757 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326726 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •