Sayfa 510/755 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon
Arama sonucu : 6038 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.70 i geçerese 1.92-2 lere doğru hızlanabilir,burda bir direnç var.rsi 40 dan,s.slow 30 dan başlattı bir kere hareketini.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2. Tüm BİLİCİ hissedarlarına selam beni bu hisseyi takip edenler bilir yaklaşık 1 2 aydır yoktum hissede bilançoya az kaldı ve ne hikmetse hisse bu fiyatlarda sürünüyor bu güzel çünkü yarından itibaren 1.65 1.66 .167 bu aralıktan yüklü alımlara başlıyacağım hep söylediğim gibi bu kadar iyi bir bilanço f/k 2.5 şaka gibi burda bilançoya bu kadar az zaman kalmışken bu fiyatta olması gerçekten alım için iyi bir fırsat tek sorun hissede satıcı yok AK MENKU 2 gündür mal almak için yırtınıyor ama birileri uyanırsa hisse yukarı basıp çıkar bana 2 gün yeter bugün yarın alımlarım yaparım sonrası bilançoyu bekle hedefim 2 üstü herkese hayırlı geceler

3. herkese selamlar arkadaşlar...blcyt ın eski aşkı keko geldi....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. topik o kadar boş ki hoş geldin diyecek kimseler de yok... bu gün 1,65 ortalama ile fuul hisseye geçtim...alım bayağı zor oldu...saatlerce alım sırasında beklemek beni çok sıktı...bende bu sıkıntıdan beklemekten vazgeçip aktiften almaya başladım...bu gün akşama kadar alım için uğraştık ancak maliyeti 1,65 ile kapatabildik...

blcyt temelini beğendiğim üç hisseden biridir...tabi benim incelediklerim arasından...belki de daha iyileri de olabilir ama benim haberi şu anda onlardan yok...çapımız bütün hisseleri incelemeye yetmiyor o yüzden de sadece merak edip takip ettiklerimizi inceleyebiliyoruz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. 2019 yılı ilk bilanço tahmini yapabilmemiz için geçmişteki 2018 yılı ilk çeyrek bilançosunun şartlar ile karşılaştırmak gerekiyor...tabi rakamları şirketlerin ciroları ile karşılaştırmak daha mantıklıdır...çünkü diyelim ki geçmişte 30 milyon ciro yapan bir şirket için 25 milyon borç çok çok fazla iken 150 milyon cirosu olan bir şirket için bu miktar çok azdır...işte bu yüzden de karşılaştırma yaparken ciro ile karşılaştırmak istiyorum...

.......................................2018 yılı son çeyrek ...ciroya oranı.....................2017 yılı son çeyrek......ciroya oranı

uzun vadeli yükümlülükler....45 milyon.............%23,3.......................... .......57 milyon....................%69,5

kısa vadeli yükümlülükler......63 milyon..........%32,6 ..................................36 milyon.....................%44

dönen varlıklar.....................132 milyon............................................ .......70 milyon

nakit ve benzerleri................2,7 milyon............................................ ........1,3 milyon

ticari alacaklar.......................87 milyon...........%45.............................. .....40 milyon................%48,8

stoklar..................................36 milyon...............%18,6........................ ......23 milyon................%28

ciro........................................193 milyon............................................ ........82 milyon

net kar ....................................26,3 milyon............................................ .......3,5 milyon

döviz açığı ................................-59,704 milyon............................................ .-59,714 milyon

görüldüğü üzere 2018 yılı ilk çeyrek bilançoları şartlar ile 2019 yılı ilk çeyrek şartlar tamamen olumluya dönmüştür...şimdi bu kalemleri tek tek ayrı bir yorum sayfasında incelemeye çalışalım...

6. .....................................2018 yılı son çeyrek ...ciroya oranı.....................2017 yılı son çeyrek......ciroya oranı

uzun vadeli yükümlülükler....45 milyon.............%23,3.......................... .......57 milyon....................%69,5

bu kalemde bariz bir düzelme olmuştur...uzun vadeli yükümlülükleri 57 den 45 e düşmüştür...bu miktarların tüm ciroya oranı geçmişte %69,5 iken şu anda bu oran %23,3 olmuştur...yani şirketin borçluluğu azalmaktadır..

7. kısa vadeli yükümlülükler......63 milyon..........%32,6 ..................................36 milyon.....................%44

burda da kısa vadeli yükümlülükler artmıştır ama bu artış ciro ile karşılaştırdığımızda aslında azalmıştır...öncekinde ciroya oranı %44 iken şu anda ise %32,6 ya inmiştir...yani şirket daha likittir..

8. dönen varlıklar.....................132 milyon............................................ .......70 milyon

dönen varlıklar demek her an nakite çevrilebilecek ürünlerdir....2018 yılı ilk çeyreğine girerken bu miktar 70 milyon iken ,2019 yılında bu miktar 132 milyona çıkmıştır....yani şirket çok kolaylıkla dönen varlıklardan nakit yaratıp borçlarını ödeyebilir....zaten kısa ve uzun vadeli yükümlülüklerinin toplamı 63+45=108 milyon iken sadece dönen varlıkları 132 milyondur..

kısacası şirket mali yapı olarak güçlenmeye devam ediyor...

Sayfa 510/755 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •