Sayfa 513/759 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 6067 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

Türk tekstilcileri Çinin önüne geçti
    McKinsey'in küresel tekstil sektörü araştırmasına göre ABD ve Avrupalı hazır giyim devleri üretimlerini Uzak Doğu'dan Türkiye'ye kaydırıyor.
    Bilici iplik yatırımını mutlaka yapmalı.

https://www.haberler.com/turk-teksti...977254-haberi/
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Türk tekstilcileri Çinin önüne geçti
    McKinsey'in küresel tekstil sektörü araştırmasına göre ABD ve Avrupalı hazır giyim devleri üretimlerini Uzak Doğu'dan Türkiye'ye kaydırıyor.
    Bilici iplik yatırımını mutlaka yapmalı.

https://www.haberler.com/turk-teksti...977254-haberi/
    blcyt zaten türkiyenin en kaliteli şirketlerine kumaş satıyor..bu haber blcyt için olumludur..cironun bir yıl içinde 82 milyondan 193 milyona çıkmasının bir nedeni de bu olmalı..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Dolar/TL dünkü tatil sonrası yeni günde 5.87'yi aştı 24 Nisan 2019 Çarşamba, 09:12 Güncelleme: 24 Nisan 2019 Çarşamba, 10:17
    ABD'nin İran'dan petrol ithalatı muafiyetini kaldırmasıyla petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş, ABD ile yaşanan S400 krizi, Merkez Bankası'nın rezervlerine dair endişeler, seçim belirsizliğinin henüz sona ermemesi ve dolar endeksinin 22 ayın en yüksek seviyesine yakın seyretmesi gibi faktörler son dönemde TL'nin değer kaybetmesinde etkili oluyor.

Geçen hafta İstanbul'da Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve başlamasının ve seçim belirsizliğinin azalmasıyla 5.71'e kadar gerileyen kur Merkez Bankası'nın rezervlerine yönelik endişelerle yeniden 5.85'in üzerine yükselmişti.

Kur bu sabah %0.7 artışla 5.8758 ile gün içi zirvesini görürken, euro %0.3 artışla 6.58'e, sepet kur 6.21'e yükseldi.

Piyasada bugün kuru etkileyecek kritik bir veri akışı bulunmazken yarınki Merkez Bankası faiz kararı önemli olacak. Faiz oranlarında bir değişiklik yapılması beklenmiyor.

Ata Yatırım Direktörü Cem Tözge Bloomberg HT'ye yaptığı değerlendirmede ABD'de son verilerin kuvvetli geldiğini, dolar endeksinin de yükseldiğini hatırlatarak "Bu TL gibi borçlanma zorunluluğu olan para birimleri için iyi haber değil. Petrol fiyatlarında yükseliş ve içerideki siyasi gelişmeler de TL üzerinde baskı oluşturan diğer unsurlar.." diye konuştu.

Deniz Yatırım yolladığı bir notta "kurda ülke risk priminin yükselişine paralel lira aleyhine oluşum gözleniyor. 5.85-6.00 direnç, 5.74-5.6950 destek olarak izlenebilir." değerlendirmesini yaptı.

COMMERZBANK'TAN TL YORUMU

Commerzbank TL'ye ilişkin yaptığı değerlendirmede İran'dan petrol ithalinde Türkiye dahil 8 ülkeye tanınan yaptırım muafiyetlerinin kaldırılmasının Lira için negatif olduğunu bildirdi. Petrol fiyatlarındaki artışın enflasyonda önemli belirleyici olduğuna dikkat çeken kurum "Merkez Bankası enflasyon trendinin yılın 2. yarısından sonra istikrar kazanacağını belirtiyor. Ancak TL'deki değersizleşme bu hikayeye zarar veriyor.

TL'nin en güçlü olduğu dönemde enflasyon yüzde 20'nin altına güçlükle gerilemişken petrol fiyatlarının yükselmesi veya Lira'nın daha da değer kaybetmesiyle enflasyonun yeniden %20'nin üzerinde yükseleceğini öngörmek zor değil" ifadelerini kullandı.

https://www.bloomberght.com/dolartl-...asladi-2214217
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Bu başlığı şu anda 2 kişi okumaktadır. (2 üye ve 0 ziyaretçi)

keko, afyonlu

sadık dostum afyonlu....

5. Reel kesim güveni Nisan'da 3.4 puan artışla 105.5'e yükseldi 24 Nisan 2019 Çarşamba, 10:01 Güncelleme: 24 Nisan 2019 Çarşamba, 10:13
    Reel kesim güveni Nisan'da 3.4 puan artışla 105.5'e yükseldi

Mevsimsellikten arındırılmış reel kesim güven endeksi bir önceki aya göre 0,7puan artarak 100,0 seviyesinde gerçekleşti. Kapasite kullanım oranı ise 0.7 puan artarak % 75'le 4 yılın en düşük seviyesinden yükseldi.

https://www.bloomberght.com/reel-kes...kseldi-2214250

6. kademeler nasil

7.  Alıntı Originally Posted by Gokhanx Yazıyı Oku
    kademeler nasil
    5-10 bin lotlar var...

8. Alışta 38Bin satışta 78Bin civari

Sayfa 513/759 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •