Sayfa 552/755 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 6038 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Şirket ile görüştüm..otel’in değerlemesi yıl sonunda yapılacakmış...öz sermaye ile kıyaslamasını siz düşünün..
    Ayrıca hisse performansını yakından takip ettiklerini bunun sürmesini beklediklerini ifade ettiler..
    bu hoteli her yıl mı değerliyorlar acaba ?? en son ne zaman değerlemişler ?? bilgi verdiler mi ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu hoteli her yıl mı değerliyorlar acaba ?? en son ne zaman değerlemişler ?? bilgi verdiler mi ??
    İki yıl önce değerlemesi yapılmış yılsonları yapılıyormuş..

3. http://www.biliciyatirim.com/Hmzxc/SirketHakkinda

bu hotelin yatırım değeri 47 milyon dolarmış dostlar...bu bilgi bizzat blcyt sitesinde var..tabi bu yatırımı yıllar önce yapmışlar...en son bilançoda hangi değerden kayıtlıydı hatırlamıyorum ama sanki 69 milyon tl civarı idi...eğer bunu değerler ise gerçek değeri ortaya çıkar...buda blcyt ın defter değerini artırır..şu anda pd/dd =0,60 larda iken belki o vakit 0,20 lere inebilir...

47 milyon dolar şu anda 47*6,05=284 milyon tl ediyor..bunun yarısı biliciye ait olduğuna göre 142 milyon tl lik bir maliyeti olmuş geçmişte bilici yatırıma...hotel şu anda maliyeti değerinde var mı ?? sanırım bu değerlemeden sonra ortaya çıkar...ama bu hotel ad*****n en prestijli hotelidir..divan gurubu bu hoteli işletiyor...geçmişte en iyi ödülleri almış bir hoteldir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku

http://www.biliciyatirim.com/Hmzxc/SirketHakkinda

bu hotelin yatırım değeri 47 milyon dolarmış dostlar...bu bilgi bizzat blcyt sitesinde var..tabi bu yatırımı yıllar önce yapmışlar...en son bilançoda hangi değerden kayıtlıydı hatırlamıyorum ama sanki 69 milyon tl civarı idi...eğer bunu değerler ise gerçek değeri ortaya çıkar...buda blcyt ın defter değerini artırır..şu anda pd/dd =0,60 larda iken belki o vakit 0,20 lere inebilir...

47 milyon dolar şu anda 47*6,05=284 milyon tl ediyor..bunun yarısı biliciye ait olduğuna göre 142 milyon tl lik bir maliyeti olmuş geçmişte bilici yatırıma...hotel şu anda maliyeti değerinde var mı ?? sanırım bu değerlemeden sonra ortaya çıkar...ama bu hotel ad*****n en prestijli hotelidir..divan gurubu bu hoteli işletiyor...geçmişte en iyi ödülleri almış bir hoteldir...
    Özsermayenin 125 milyon olduğu düşünüldüğünde sadece otel değerlemesinin çok düşük kaldığı ortada..fabrikaları hariç..

5. Hisseyi kısa vadede al satçılar girer çıkar ancak temeli bu kadar sağlam ve çok ucuz keşfedilmemiş bir cevherden söz ediyoruz..bunlar benim şahsi görüşlerimdir herkes kendi araştırmasını yapmalı..

6.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Özsermayenin 125 milyon olduğu düşünüldüğünde sadece otel değerlemesinin çok düşük kaldığı ortada..fabrikaları hariç..
    otelin değerine takılmayın 130 milyon civarı değeri var yarısı Bilicii yanlış yatırım yaparak otelden zarar etti ve hala onun döviz kredisini ödüyor. TSKB gyo otelin diğer ortağıdır onun sitesinde otelin her yıl sonunda yapılan değerlemesini bulabilirsiniz. Değerleme yapılacaksa şireketin internet sitesinde görünen ve yıllardır değerlemesi yapılmayan taşınmazlar esas değer artışı orada ancak şirket geçen sene çıkan yasada değerleme kazançları üzerinden alınacak verginin %5'e geçici süre indirilmesine rağmen bu değerlemeyi yapmadı neden bilmiyorum. Yatırımcı ilişkilerine o zaman sormuştum bu fırsatı kullanacakmısın diye cevap olarak kullanmayacağız demişlerdi. Ayrıca geri alımla aldıkları malları toptan satacaklardı ancak geçen sene piyasa bozulunca yapamadılar. ( Yatırımcı ilişkileri bilgisi)Patron alım yapıyorsada artık 3. kişiler üzerinden yapıyordur yada yaptırıyordur.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Hotel borcu kur üzerinden ödeniyor,,ama değerlemede kur yansıtılmamış.
    İlginç.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    İki yıl önce değerlemesi yapılmış yılsonları yapılıyormuş..
    2 yılda dolar kuru %100 ü geçti.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 552/755 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •