Sayfa 570/754 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon
Arama sonucu : 6029 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. 1. 1.8 milyon euro borç ödemesi yaptı. 14 milyon 3 aylıkta nakit vardı, bu bilançoda geçen rakam. Nakit olarak gösterdiği şey döviz olabilir. Eğer dövizse burada 2.çeyrekte biraz kar gelir. Borç ödeyecekse dövizde tutabilir. Ekonomist dergisinde net borç 45 milyon gözüküyordu. Bunun yuzde 25 ini bir çeyrekte kapattı. Bence artık fed faz arttırmayacağından geri kalan borçalarda bundan sonraki çeyreklerde kambiyo karı gelebilir.
    2. Firmanın satışlarının iyi olduğunu düşünüyorum çünkü geçen sene yeni makine alıp üretimi arttırmaya çalışacağını söylemişti. Genel olarak faaliyet karında azalma beklemiyorum. Ama artmada beklemiyorum.
    3. Şuan gördüğüm öncelikleri, büyüme değil borç kapatma . Firmanın tek kötü yanı yüksek borcu olmasıydı, bu durum bir kaç çeyrek sonra sona erecek gibi.
    4. Otel doluluk oranlarında yükselme var belki adanaya giden turist de vardır. Otelden kar gelebilir.

Olumsuz yönü tekstil oynak bir sektör. Varsa olumsuz yönü yazın tartışalım. Benim söylediklerimde yanlışlık gören varsa onuda yazsın.

Bence fiyatı olması gerekenden çok aşağıda ilk üç aydaki favök çok iyi diğer çeyreklerdede iyiydi faiz belini büküyordu oda yok. Borcunu öderse f/k sını zaten çok düşük dahada düşük olacak bu seviyede kalmaz. Spek elini çabuk tutmalı.

inş yukarıda yazdığım şekildedir ve hep birlikte kar ederiz. YTD.

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    1.85 direncinin üstünde kalırsa 2.05 sonraki direnci.
    Cuma günü kaldı,
    Eğer Fitch in cuma günkü Türkiye not düşüşünden etkilenmesse,hedefe adım adım gidiyor demektir.
    Bunun göstergesi,,endeksden daha az düşüş,endeksden daha çok çıkış.
    Geçen hafta bunu teyit etti,bu hafta önemli bakalım.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. Temmuz alanlar ve maliyetleri

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Temmuz satanlar

5. Soğutma çalışmaları,
    Bu hafta 2,05 çalışır

2 ler kritik...üstünde duruma göre ayrı dünyalar yaşanır...kesinlikle al sat tut yat tavsiyesi değildir

7. Bunun 2 ler üstünde durması için 100 milyon kar açıklaması oteli satmasıbi hayırseverin döviz borcunu kapatması ve sahiplerinin dürüslük dersi alması gerek... Belki kalır.. İnanın bunları sinirden yazıyorum bunlar olsada fiyat değişmez.. Ytd

8. Gorelim 2'lerin ustunu artik..

Sayfa 570/754 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •