Sayfa 634/759 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 6066 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Karar sizin ancak ben daha yolun başında olduğumuzu düşünüyorum.
    Bu formda sizi görmek beni biraz rahatlatıyor. GSDHOL'de de ilk defa yabancı artışı gördüm. Diğerlerinden satıp ya
    BLCYT yada GSDHOL alıcam. Ama burada çok yazdım. İMKB deki en ümit var eden bilanço bu hissede. Ben öyle görüyorum. Ev alınca bendeki para çok azaldı. Böyle hisseler görünce üzülüyorum . nasip inş kazanırız.

2.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Bu formda sizi görmek beni biraz rahatlatıyor. GSDHOL'de de ilk defa yabancı artışı gördüm. Diğerlerinden satıp ya
    BLCYT yada GSDHOL alıcam. Ama burada çok yazdım. İMKB deki en ümit var eden bilanço bu hissede. Ben öyle görüyorum. Ev alınca bendeki para çok azaldı. Böyle hisseler görünce üzülüyorum . nasip inş kazanırız.
    gsd holding bir cacık yok
    sadece 3-5 gemisi var bide faktoring işi yapıyor
    paranın hepsini 125 milyon doları silopi elektrik şirketinin %15 hissesi için harcadı yaptığı anlaşmada istediği zaman hisseleri geri verip turgay cinerin 125 milyon dolar ödeme yükümlülüğü var o karlar silopi elektriğin değerleme farkları 125 milyon dolar 2,4 tl iken alındı değerleme 5,8 çıktı 5,8-2,4=3,4*125.000.000=425 milyon kar silopi elektriğin değerlemesinden geliyor yani faso fiso
    yani 100 milyon dönem karı ve 557 milyon geçmiş yıl karı var toplam 657 milyonun 425 çıkınca gerçek karı 232 milyon buda faktoringden geliyor yani hisse ederinde
    nezaman turgut yılmaz silopi elektriğin hisselerini geri veriri 125 milyon doları alır o zaman hisse hakettiği yere gelir şuanki değeri temel açıdan normal

3. Yabancı oranımız %5,04 e yükseldi

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Yabancı oranımız %4,79 a çıktı. Tarihi rekorları kırıyor, yabancı oranı sürekli artıyor.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

4. kar ne olacak bu dönem çok merak ediyorum talep ölü en kötü 3 ayı geride bıraktık kredi faizlerinin düşmesi ile iç talep toparlanmaya başlayacak tekstil ihracatıda biraz hariketlenmesi gerekli elektriğie gelen zamlar bir miktar kar düşürecek kısa vadeli 50 milyon kredi var bunlar %13-%14 faiz ile çevrilecek bu olumlu finansman gideri düşecek kar 6,5 milyon ve üstü olursa çok iyi benim beklentim 6,5 +++ ciro artışı malesef düşük demek ki tekstil ihracatında sorunlar var
    ciro biraz iyi olsa dönemlik 8-10 milyon karlar yapabilir
    bide otel mevzu var yazın en iyi zamanını geçirdi bakalım para kazanabilmişmi
    satılabiliyorsa otel satılıp enerji vs yatırımlar yapılabilir zorda çok enerji firması var bizimde nakit akışı güçlü
    düşen kredi faizleri ile fırsat yaratılabilir

5. Dokulen döküldü,bu sefer cok ciddi adamlar,
    3,20/3,50 bandına oturturlar bilanço ile

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Pazartesi itibariyle ana pazar 1. Grupta islem görecektir.
    Kredili işleme ve açığa satışa izin verilecek.
    Buda iyi bir hareket getirecektir.
    Hayırlısı

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Günaydın BLCYT ,

Yabancı oranımız da artış devam etmektedir.

Kapanış 28.10 30.10 Değişim Etki* (%)
    BLCYT 2,85 5,04 5,22 18,34 0,18
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Bilanço öncesi spek hazırlığı başlamıştır. Hacim 1.927.000 TL

Ytd.

Sayfa 634/759 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz