Sayfa 686/757 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736 ... SonSon
Arama sonucu : 6052 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Bistte bunun gibi güvenilir ve şeffaf şirket çok az..yatırımcı ilişkilerini ne zaman arasam çok net cevaplar alıyorum..adamlarda üç kağıt yok..

2. Bu kar efsane 1.7 lerden aldım 3.5 dan sattım. Kalanlara helal olsun. Ama birileri bu bilançoyu biliyordu. 9 ayda elde ettiği kardan daha fazlasını elde etmiş.

3.  Alıntı Originally Posted by konaky Yazıyı Oku
    Teşekkürler syn mehmet tercüman dediğiniz gibi boş işlere girmeseler yolu uzun...
    Rica ederim konaky ...

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Geçen seneki karda 5 milyon ertelenmiş vergi geliri varken, bu seneki karda 8 milyon ertelenmis vergi gideri var. Yani toplamda 13 milyon fark demek. Tek seferlik bu. Bu kadar vergiye rağmen bu kar efsane.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

5. -Sürdürülen faaliyetlerinden karı neredeyse %90 artış var..hisse başı karda 63 kuruştan 1.30’a çıkmış..Şirket borçsuz hale gelmek üzere finansal giderlerinde muazzam iyileşme var..
    -Değerleme ilgili 17 milyon fark olağan bir durum tüm şirketler bunu yapıyor iyi niyetli bir durum bence..
    -Ayrıca geçen yılsonu bilançoda finansal gelir kalemine 25 milyon koymuşlar idi bilançoyu toparlamak için bu sene 9 milyon koymuşlar..Makyajlama gereği duymamışlar..

6. Hisseyi 1.50 altına deli gibi verirlerken firmayı aradım canım yanmış!yazın şuna 500 k alış bakalım kim nereye veriyor diye. Muhasebecinin de canı yanmıştı belli ki, ben bağırıyorum o bağırıyor, tamam ulan yazdırıyorum 500 k alış dediğinde kapattık. Hey gidi hey
    cobra dır beni yakan, ne halt yemeye veriyordun yok pahasına? bana kafayı sıyırttırmak için mi?
    kazanda verip kaçanlardandı.

7. Duran varlıklarda 156 milyondan 168 milyona artış..
    -finansal borçları 24 milyondan 17 milyona..net borçlar 13 milyondan 3 milyona düşmüş..daha ne olsun...adam değerleme yapacak tabiki..
    -Şirket istikrarlı büyüme ivmesi yakaladı önümüzdeki dönemlerde bu devam edecek gibi görünüyor...
    -önümüzdeki yılsonu en kötü 80 milyon kar yazsa f/k yı 7 alalım 560 milyon piyasa değeri eder,bunu da 45 milyon sermayeye bölersek 12,5 tl fiyat ortaya çıkıyor basit hesapla...gerisi sabır...

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Hisseyi 1.50 altına deli gibi verirlerken firmayı aradım canım yanmış!yazın şuna 500 k alış bakalım kim nereye veriyor diye. Muhasebecinin de canı yanmıştı belli ki, ben bağırıyorum o bağırıyor, tamam ulan yazdırıyorum 500 k alış dediğinde kapattık. Hey gidi hey
    cobra dır beni yakan, ne halt yemeye veriyordun yok pahasına? bana kafayı sıyırmak için mi?
    kazanda verip kaçanlardandı.
    Hatırlıyorum hisseyi keşfedenlerden biri sizdiniz emeğinize sağlık..ancak hisse bu fiyatlardan çok yukarılara gidecek gibi duruyor..

Sayfa 686/757 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •