Sayfa 714/754 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724 ... SonSon
Arama sonucu : 6030 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku

Şirketin satışlar döviz bazlı..son çeyrek dolar kuru 5.8 şimdi 6.7..10 milyon dolar satış yapmış olsa sadece 9 milyon tl buradan ekstra kar yazacak ayrıca şirketin borcu yok..sürpriz kar gelebilir bu yazım burada kalsın..
    2020 nin bir avantajıda vergi gideri olmaması olacak. İlk çeyrek işler iyi gittiyse eğer bir sorun yok 2. Çeyrek sıkıntı olabilir. 3 çeyrekten itibaren toparlarsa iyi bir kar yakayalabiliriz. Tabi otelden birşey beklemiyorum ben.
    Peki adana ihracatındaki payını biliyormusunuz ?
    İhracat verilerinden satışlara yakın sonuçlar bulabiliriz belki.

2.  Alıntı Originally Posted by Degeryatırımcısı Yazıyı Oku
    2020 nin bir avantajıda vergi gideri olmaması olacak. İlk çeyrek işler iyi gittiyse eğer bir sorun yok 2. Çeyrek sıkıntı olabilir. 3 çeyrekten itibaren toparlarsa iyi bir kar yakayalabiliriz. Tabi otelden birşey beklemiyorum ben.
    Sektöründeki şirketlerden borçluluk olarak pozitif ayrışıyor bence salgın olayından sonra işler rayına girdiğinde pazar payını arttırabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by Degeryatırımcısı Yazıyı Oku
    Şirketle yıllardır görüşüyorum ne dedilerse aynen bilançoya yansıttılar şunu söyleyeyim 1.çeyrek satışlar geçen senenin çok üzerinde son çeyreğin az üzerinde olacak..döviz artışı şirketin lehine olduğundan sonuçları gayet iyi olacak.. malum virüs etkisi tüm şirketleri etkilediği bizi bizide etkilleyecek ancak yılı 1.çeyrek çok iyi bilanço 2.çeyreği kurtarabilir..adana ihracatındaki payını bilmiyorum çokta önemli deği şirket direkt ihracat yapmıyor iştiraki başka şirket üzerinden satıyor..
    Son düzenleme : Kazançkapısı; 06-04-2020 saat: 00:07.

4. Bilici ailesi Berat kandiliniz mübarek olsun rabbim dualarınızı kabul eylesin

5.  Alıntı Originally Posted by Benjamin440550 Yazıyı Oku
    Bilici ailesi Berat kandiliniz mübarek olsun rabbim dualarınızı kabul eylesin
    Allah razı olsun teşekkür ederim..

6. Merhaba Bilici Yatırımcıları. Biliciyi uzun zamandır takipteyim. Acaba sirketin maske tulum üretimi yada maske tulum üretim malzemesi konusunda bir katkısı var mıdır? Olacak mıdır? Bu konu hisseyi bmnasil etkiler?

7. Üretime başlanmamış ne zaman başlayacakları da henüz belli değilmiş,kap’a da haber göndermiyorlar ilginçtir..hisse 1 haftada %19 prim üretti portföyümün 3/2 sini bugün sattım..uygun gördüğüm yerden tekrar düşünebilirim hayırlısı diyelim..

8.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Üretime başlanmamış ne zaman başlayacakları da henüz belli değilmiş,kap’a da haber göndermiyorlar ilginçtir..hisse 1 haftada %19 prim üretti portföyümün 3/2 sini bugün sattım..uygun gördüğüm yerden tekrar düşünebilirim hayırlısı diyelim..
    Nerdeyse diger tum sektorlerde oldugu gibi uretime baslamayacagini zaten herkes tahmin ediyordu. Ozellikle bizim gibi ulkelerde bu kararlar tek bir aciklamayla yani “ bir sonraki aciklamamiza kadar uretim durdurulmustur” diye aciklama yapmazlar

Mesela NBA tek kalemde bu karari olayin basinda aldi ve dediki NBA suanda belli olmayan ileriki bir tarihe ertelendi. Ama gerek avrupa gerekae turk ligleri yok 1 hafta yok nisan basina kadar dediler. Ama aslinda hepimiz bu liglerin minimum temmuz/agustostan once acilmayacagini, acilsa dahi liglerin hizlandirilmis sekilde ve seyircisiz oynatirilarak bitirIlme ihtimali oldugunu tahmin edebiliyorduk

Belli sektordeki sirketler icinde durum Aynidir

Bu yuzden, hisseye dune kadar bu kadar sahip cikan sizin bir anda hisseden yuklu cikmanizi anlayabilmis degilim. Hele hicbir sinyal vermeden, ve sattiginiz bilgisini piyasa kapandiktan sonra paylasmanizi

Aaa tabiki bu bilgiler onceden paylasilmaz diyeceksiniz. Ama bu hissenin aylardir yatirim fonlari tarafindan uzun vade toplandigini belirttiginizden, zaten suanki nispeten olumlu havada elinizdeki hisseleri satmaniz zaten sorun olmayacakti

Kisacasi, hissede 1 gunde ne degisti anlayamadim. Belki sizin ozel hayatinizda bisiler degismistir ve boyle yapmaniz uygub dusmistur. Ya da tekrar dunya borsalarinda tekrar yuklu bir satis dalgasi bekliyorsunuzdur. Bunlara saygim sonsuz

Neyse, Sizin icin hayirli olsun. Tum bu surec icinde bilgilendirme ve emeginize tesekkurler. Hisseyi takip etmeye devam edecegim
    Son düzenleme : Wshark; 10-04-2020 saat: 10:49.

Sayfa 714/754 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •