Sayfa 587/758 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 6061 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    BLCYT Konsolide 2019/6 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 25442927 Yıllık Değ%:57 Ana Ortaklık Payları: 15673464 Yıllık Değ%:45
    hayırlı uğurlu olsun dostlar..çok güzel bir kar gelmiş....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    blcy da azalan borçlar hemen göze çarpıyor...bu borç azalışları finansal giderleri kısacak ve kar marjlarını artıracaktır...zaten net karını 3,5 milyondan 26,3 milyona artırması bunun önemli işaretlerindendir...bu kriz ortamında finansal olarak nadir güçlü şirketlerden biridir...tek sıkıntısı tekstil sektöründe olması ve bu sektörün de reytinginin pek yüksek olmamasıdır...ama şirket bence karını paylaştıktan sonra cazip olmalıdır....

bu yıl blcyt dan ciro olarak 250 milyon , net kar olarak da 32-35 milyon kar bekliyorum..

35 milyon kar yapacak ise ve bu şirketi fk 4 ten değerleyecek olur isek (ki şu anda bir çok şirket 5-6 fk dan talep görüyor...biz yine de en ucuzunu ele alalım ) olması gereken piyasa değeri 140 milyon tl olur...buda hisse başına 3,10 tl ye denk geliyor...eğer fk yı 5 olarak ele alırsak o vakit de 175 milyon piyasa değeri / 45 milyon ödenmiş sermaye =3,88 tl borsa fiyatı olmalı...
    geçmişte blcyt hakkına böyle bir yorumda bulunmuş idik..yılın ilk yarısında 15,6 milyon kar geldiğine göre yıl sonunda aşağı yukarı 33 milyon kar gelebilir hatta daha fazlası da olabilir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    2018 ilk çeyrek başında dolar 3,76 iken dönem sonunda ise 3,95 olmuştur..o vakit dolar %5,5 çıkmıştır...o vakit ki dolar açığımız 59,7 milyon idi...

2019 ilk çeyrekte de döviz açığı tam olarak aynıdır..dolar bu çeyrekte ise yaklaşık %6 çıkmıştır..görüldüğü üzere bu iki şart neredeyse birbirine çok yakındır...

bu şartlarda 2018 yılı ilk çeyrekte 43 milyon ciroya karşılık 5,1 milyon kar yapmıştır...

satışlarının büyük bir kısmı döviz bazında olan bir blcyt ,2018 yılı ilk çeyrek satış miktarı ile 2019 yılı ilk çeyrek miktarı aynı olursa dahi geçen yıl dolar fiyatı 3,95 tl iken bu çeyrekte 5,30 tl fiyatına çıkmıştır...arada tam olarak %34 lük fark vardır..

buna göre bu farkı 43 milyon tl lik 2018 yılı ilk çeyreğe uygularsak bu çeyrekte bulabileceğimiz ciro 57 milyon tl yapar...ama biz yine de 48-50 milyon ciro bekleyelim..

bu ciroya 2018 yılı net kar marjı olan %13,6 yı uygularsak net kar 6,5 milyon tl civarı çıkar..

dün şirket ile görüştüğümüzde de şirketin verdiği bilgilerden beklentimiz dahilinde bir bilanço geleceğini anladık...
    ilk çeyrekteki beklentimiz bu şekilde idi...48-50 milyon ciro ,net kar ise 6,5 milyon....ciro 52,5 milyon ,net kar ise 6,8 milyon gelmişti...

bu hisseyi seviyorum...oda beni seviyordu...ama bizi çekemeyen spek bozuntuları aramızı bozup bizi ayırdı....

neyse dostlar elinde bulunduran dostlara tekrardan başarılar...

ikinci çeyrekten de ciro olarak 58 milyon net karda ise 7,5 milyon civarı kar beklediğimi söylediğim hatırlıyorum...artık bu kötü hafıza ile ne kadarını doğru hatırlıyorum bilemiyorum...

4. Daha önce yaptığım yorumlarda blcyt in net kar marjının iyileşen finansal yapısı nedeniyle gittikçe yükselmesini beklediğimi ve ilk etapta yüzde 17 lere çıkmasını beklediğimi söylemiştim. .ikinci çeyrek net kar marjı yüzde 16 olmuş..

5. Bu donem bilanco riskini almayacagim diye kendi kendime soz vermis (gecen bilancoda Cemtas'dan yedigim tokat yuzunden) ve filmin sonunu gormek icin az bir kisimla beklemeyi yeglemistim. Siz riski alabilen dostlarimizin kazanci yuksek olur umarim ki!.. Bu bilanco ile kagit rustunu kanitlamis ve guven vermistir. Ardi ardina karini artirmis, kur riski icin yatirimcisina guvrn vermistir. Artik kurumsal ya da buyuk yatirimcilarin ilgisini cekecek ve orta vadede burada dillendirilen hedefleri gorecektir. Saygilar, bol kazanclar.
    Yatirim tavsiyesi degildir.

Bu kadar güzel bir şirket neden A grubuna girmez acaba?
    Yabancıların ilgisini ancak o zaman çekecek.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7. Anele yatırımımdan sonra hisse kadar sahiplerinide araştırır olduk. Sirket sahibinin geçmişnde imternet üzerinde bir pislik yok. 15 üzeri beklentim vardı, allaha şükür geldi. Şimdi isterse yarın dip yapsın anlık hareketler ile işim yok düzenli büyüyor. Karı saklamıyor. Tek olumsuz yanı borcu artık oda yok. 3. çeyrek karıda artıcak çünkü finansman gideri azalıyor. Allahın izniyle güzel yerlere gelecek.

8. O kadar guzel yapıyorlar ki tahtayi yarin 2,13 2,14 civari acilis yaparak gap da birakmayacaklar kâğıtta ,gelal sana ak,yatirim,garanti

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 587/758 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •