Sayfa 636/756 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon
Arama sonucu : 6042 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Arkadaşımincelemeden yazmayalım bilicinin faizle alakalı sıkıntısı yok bilancoya bakmıyormusun sadece kurdan gider vardı şu an oda yok
    3aylık 7
    6aylık 9 ve satış artmadan ve kur farkı yazarken geldi şimdi daha iyi gelmesi lazım ilk ceyrek 2500 ikinci ceyrek 2300 cıvarı kur farkından zarar yazdı şimdi yok azda olsa kurdan kar yazabilir

2. Eğer vergi ile bir sıkıntı olmazsa
    26 civerı gelmesi lazım hatta üstü olursa cok normal

3.  Alıntı Originally Posted by cobra Yazıyı Oku
    Arkadaşımincelemeden yazmayalım bilicinin faizle alakalı sıkıntısı yok bilancoya bakmıyormusun sadece kurdan gider vardı şu an oda yok
    3aylık 7
    6aylık 9 ve satış artmadan ve kur farkı yazarken geldi şimdi daha iyi gelmesi lazım ilk ceyrek 2500 ikinci ceyrek 2300 cıvarı kur farkından zarar yazdı şimdi yok azda olsa kurdan kar yazabilir
    İnceliyoruz merak etme bundan sonra alacağı kredilerde maliyet %23 den %14 düştü buda karı arttıran etmenlerden biri onu kastettim biteks ve bilici 2022 sonuna kadar 134 milyon tl yatırım teşvik aldılar 34 bilici kalanıda biteks benim bahsettiğim bunlar ,3 ay önce kredi kullansa %23 ile alacaktı şuan %13 devlet bankaları %10 kadar düştü %10 aldığı varsayımı ile senede 15 milyon daha az faiz gideri yazacağız ,bu yatırımlar 2022 sonuna kadar bitip ilerki yıllarda ciroya ve kara etkisi olacak ama aldığın kredi direk kar marjını azaltacak yani bu günü etkileyen durum umarım anlatmışızdır

4. Şuna bakmak lazım gideri varsa finanstan geliridevar bakarsanız artıda

5. Onu demekistedim

6.  Alıntı Originally Posted by cobra Yazıyı Oku
    Onu demekistedim
    Doğru tabi , kar vs ana kriter değil önemli olan bence ürettiği favök ve bu vergi faiz amortisman öncesi karın faaliyetten gelmesi önemli kur düştü ,varlık sattı vs değilde favök direk faaliyetlerden gelmeli , en son bilanço açıklayan konfurt gıdada favök çakıldı sonuç hisse şelaleye bağladı biz favök marjımızı muhafaza edebilirsek orta vadede çok daha iyi yerlere gelebilirizdediğim gibi tek sıkıntı otelde otel maalesef nakit yani kar üretemiyor milyonlarca dolar yatırım ama sonuç şimdilik kötü maalesef

7. Bildiğiniz gibi otel tskb gyo ile ortak ve TSKB gyo 3. Dönem finansallarını açıkladı oradan otelin durumuna bakabilirsiniz geçen seneden kar durumu biraz daha kötüleşmiş

8. Yine atış serbes topiğine dönmüş

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 636/756 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •