Sayfa 372/757 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon
Arama sonucu : 6049 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Bu bilançoya hisse filan satılmaz. Düşerse düşşün arkadaşlar. Korkmayın. Dik durun...

2. arkadaşlar ilk çeyrek sonunda 66 milyon tl olan döviz açığı bu çeyrek sonunda sadece 46,6 milyon tl ye inmiştir...yani yaklaşık 20 milyon tl lik bir düşüş var...finansman giderleri ilk çeyrekte 6 milyon iken ikinci çeyrekte 18 milyon tl olmuştur..yani 12 milyon tl lik finansman gideri daha fazla olmasına rağmen bu karı yapmayı başarmıştır...

ayrıca kısa vadeli borçları 54 ten 50 küsüra düşmüş...cirosu ise ilk çeyrek 43 milyon iken ikinci çeyrekte 51 milyon tl ye çıkmıştır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Hızlıca baktığımda iyi gibi görünüyor. Detaylı olarak sabah inceleyebileceğim. İnşallah beklediğimize değer. Bu kağıt döviz açığı nedeniyle çok satış yedi. Haksiz satış yediği ortada. Kısa zamanda toparlaması dileğiyle. %3 de temettü alacağız yakında.

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

4. ikinci çeyreklere girerken dövizdeki aşırı çıkışlardan korkarak geçmişte satış yapmıştım...şirketi arayıp sorduğumda zarar etmeyeceklerini ve zarar açıklayacak diyenlere de güldüklerini söylemişlerdi...şirket geçmişte 1,07 den 1,94 e kadar 3,5 milyon adet civarında hisse alımı yapmışlardı...bakarsınız tekrardan alım yapabilirler...

döviz borçlarının giderek azalması da sevindiricidir...bu borçlarını bitirdiklerinde bu kadar finansman giderleri olmayacağından kar marjları çok yükselir...artık hayırlısı olsun dostlar bundan sonra top tahta yapıcıda ve şirket yöneticilerinde...umuyoruz ki çok gereksiz düştüğü bu fiyatlardan yukarılara tırmanmasıdır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Keko kardeşim, esas fk. karşılaştırması yapabiliyor musun rica etsem.

Hem geçen yıl hem de geçen çeyrek için rakamları görsek iyi olur. Teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku

sorunu tam olarak anlayamadım dostum....

Esas faaliyet kari geçen yıl ve geçen çeyrek ne olmuş. Bu çeyrek ne gelmiş demek istemiştim. Teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku

Sayin mausolos
    2017/6 esas f.k. 18.5 milyon
    2018/6 esas f.k. 35.5 milyon. Artış yüzde 87

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 372/757 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz