Sayfa 608/755 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 6034 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Bilmiyorum, ne zaman yapmış ?
    Bir ara incelemiştim sanırım değerlemeler en son 2010 yılındaydı. Hatta geçen sene kısa süreleğine değerleme yapanlara % 5 vergiyle şans tanınmıştı. Şirkete sormuştum değerleme yapılacak mı bu fırastı kullanacakmısınız böyle bir düşüncemiz yok demişti. Sanırım böyle bir niyetleri yok..

Ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Bence 3 çeyrek karı daha iyi gelecek ben 30 milyon üzeri karın geleceğine bekliyorum hele hele pamuk fiyatları bu kadar düşükken bu durumun karı ciddi etkileyeceğini tatil yöresi olmasada otelin krının biraz artacağını gıda enflasyonundan tarlalarındaki zeytini olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Bilmediğimiz bir sey olabilir bu günkü satışta bakıp göreceğiz.
    Ayrıca sunu söylemek isterim boyalı kumasta gümrük vergisi olduğunda son 2 yıldır kar marjları arttı. Sİrket bundan olumlu etkilendi. Ayrıca avrupalı firmalar artık ürünlerini malezya ve cin değil yakın olduğu için türkiyede yaptırıyor. Şuanki talo değişmezse bu yıl bilançolar iyi gelecek gibi duruyor.
    Değerli ortak sanırım hisseyi incelediğinizi düşünüyorum.Şu ana kadar ülkede döviz tarafı devamlı baskılanarak yükselmesi engellendi.Fakat ben bu baskılamanın daha fazla sürdülemeyeçeğini düşünüyorum.Yanı döviz yükselecek.Dövizin yükselişi şirkete faydası olur mu,daha doğrusu etkisi ne olur. öngörünüzü öğrenebilirmiyim.
    Olsun be yaradan yardır.Mazlumun ahı indirir şahı.Herşeyin bir vakti vardır...Yunus Emre

3. Bilicide kötü senaryolar hep tutar ekimde 1.60 ı görür a dan z ye şe.. fszn bilici grubu.. YTD

4. Malımın yarısı hergün tavanda yazılıdır.. Kıçına sokmadan satmaycam o malı adi hisse

5. Alıcı Satıcı paylaşabilecek bir arkadaş var mıdır.

6. Döviz açığı sıfır. Satışların bir kısmı dövize bağlı yani dövizin artışı biliciye yarar.

Alıntı Originally Posted by karlıkaya Yazıyı Oku
    Değerli ortak sanırım hisseyi incelediğinizi düşünüyorum.Şu ana kadar ülkede döviz tarafı devamlı baskılanarak yükselmesi engellendi.Fakat ben bu baskılamanın daha fazla sürdülemeyeçeğini düşünüyorum.Yanı döviz yükselecek.Dövizin yükselişi şirkete faydası olur mu,daha doğrusu etkisi ne olur. öngörünüzü öğrenebilirmiyim.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7. Alıcı satıcının bi önemi yokki patronun görevlendirdiği bikaç adam hisseyi 1.60 ile 2.30 arası bilanço beklentisiyle oynatıyo çırak harçlığını patronsa eğlence parasını çıkarıyo.. Bizde iyi beklentilerle oyanıp duruyoz Allah belalarını versin.. Hep aynı bilici şu anda 2.18 e sabitledi bekler akşam kapanışa bi beş kademe daha yarın üç kademe alttan aç ver elini 2.04 biraz bekle aşağı yukarı yap ver elini 1.60...sinir olmamak işten değil.. Ülkede spk yokki yüzde 5 yapan hisseye seans durduran SPK ederi 10 kuruşluk NİBAS betona sen niye 12 desin demiyor anlayacağınız herşey kumar herşey üç kağıt bu ülkede

Alıntı Originally Posted by karlıkaya Yazıyı Oku
    "Şu ana kadar ülkede döviz tarafı devamlı baskılanarak yükselmesi engellendi"

Bu cümle tam anlamıyla bir saçmalıktır kusura bakmayın.
    "Devletlerin bunu yapmaya güçleri yetmez"
    Youtube' de az bilen çok video çeken kişilerden öğrendiklerinizin ya da kendi sınırlı bilginizle yaptığınız çıkarımların çok zararını görürsünüz.

Bu tip saçma söylemlere takılıp kalmak yerine kurun hareketine neden olan asıl dinamiklere odaklanın.

S400 sorunu çözüldü ,
    Suriye sorunu büyük oranda çözüldü,
    Kıbrıs ötelendi
    Enflasyon hızlı düşüşe geçti.

Bunların sonucunda da kur düştü, bu kadar basit.

Neden son zamanda yükseliyor.

Merkez bankası hızlı faiz indirimi yapacağını söyledi.
    Ardından dünya ticaret savaşının resesyona neden olabileceği korkusu yayıldı.
    Arjantin sorunu çıktı.
    ve son olarak da dün Merkez' in aldığı kararları gördük.

Kuru yükselten bunlar.

Tekrar söylüyorum
    "Ülkelerin kuru kontrol etme güçleri yoktur"

Sayfa 608/755 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •