Sayfa 755/755 İlkİlk ... 255655705745753754755
Arama sonucu : 6038 madde; 6,033 - 6,038 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Şuan şirketi fiyatı tarlaların fiyatından işlem görmüyor. 11.5 bin dönüm cıkurovada 4 bin ceyhanda narenciye bahçesi var. Bunların ederi 3 milyar. Ama bilançoya rtkisi yok gibi bir şey buradan gelen parayı pek gösterilmiyor gibime geliyor. Sahinbinden sitesindeki en düşük fiyatlara göre bile 2 milyardan az etmiyor. Otel var en az 500 milyon ederi var yarısı bunların 250 milyonda buradan gelir. Kasada 440 milyon var. Bu şirketin ederi 5 milyardan az değil. Bakalım nasıl bir kar gelecek. YTD.

2. Birinin malını bekliyor gibiler.
    Ama kimse satmaz bu fiyattan.
    Bunu düşünüyor olmaları lazım.
    Kimse 25 den aşağı vermez...
    Ben zaten 3 lü rakamlara kadar bekleyeceğim.

3.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Şuan şirketi fiyatı tarlaların fiyatından işlem görmüyor. 11.5 bin dönüm cıkurovada 4 bin ceyhanda narenciye bahçesi var. Bunların ederi 3 milyar. Ama bilançoya rtkisi yok gibi bir şey buradan gelen parayı pek gösterilmiyor gibime geliyor. Sahinbinden sitesindeki en düşük fiyatlara göre bile 2 milyardan az etmiyor. Otel var en az 500 milyon ederi var yarısı bunların 250 milyonda buradan gelir. Kasada 440 milyon var. Bu şirketin ederi 5 milyardan az değil. Bakalım nasıl bir kar gelecek. YTD.
    Narenciye bahçelerinde şirketin payı yok diye biliyorum. Hakim ortakların bahçeleri olması lazım.

4. Bilanço bu hafta gelir muhtemelen.
    Son kap da değerleme artışı fabrika binası artı 320 milyon tl.
    600 milyon kkm ve mevduat dönüşü yüzde 80 e yakın Faiz ile son çeyrek de 150-200 milyon tl artı gelir.
    Tekstil iplik kumaş satışı ve bu satış ta ges lerden dolayı enerji maliyeti yok...
    Ayrıca otel in karı ve otelin yeniden değerlemesi...
    Vs vs.

5. Tabi bir de iki ayrı kap en yakın zamanlı gelenler...
    Yenilenebilir enerji ve lojistik işine gireceğim demesi...
    Bunlar bomba haber.
    Yenilenebilir enerji şirketlerinin nerelere geldiği malum(ALFAS,YEOTK,GESAN,CWENE,KONTR vs...)
    Adana ve çevresi güneşi bol olan yerler...
    Sanayi fabrika çok.
    Ges ihtiyacı fazla potansiyel iş çok.
    Bilici ailesi değerli bir aile ve akıllı aile...
    Lojistik işi de var.
    Bir de fabrikayı yıllık 1 milyon dolar artı stopaj (42 milyon tl)ye Dünyanın en büyük solar enerji ges paneli üreten Çinli firmaya kiraya verdi..
    Yorumu size bırakıyorum.
    Ges ve solar enerji işinde ortağı yani ****t venture kim olacak belli gibi...
    (DESA -SAMSONITE ORTAKLIĞI GİBİ.)
    YTD.
    Kendi kişisel görüşümdür

6. Tabi bir de iki ayrı kap en yakın zamanlı
    Ges ve solar enerji işinde ortağı da muhtemelen bu Çinli firma olur diye düşünüyorum.
    Yenilenebilir enerji çok önemli bir iş kolu.
    Bilici ailesi iyi köklü temiz bir aile.
    Hissenin değeri onların şerefi.
    Geri alım programı açıklarlar diye düşünüyorum.
    Yine 7.777.777 adet alsalar ne iyi olur.
    Yakışır şeref ve isimlerine...
    Ytd.
    Kişisel görüşümdür.

Sayfa 755/755 İlkİlk ... 255655705745753754755

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •