Sayfa 33/188 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon
Arama sonucu : 1502 madde; 257 - 264 arası.

Konu: Egyo - EGS GAYRİMENKUL ANONİM ŞİRKETİ

Degerli dostlar iyi akşamlar, 19 Aralık tarihine kadar 8 kişilik dostlarımızla birlikte Wapshap grubu yada HİSSE NET EGYO topiğinden devam etmek istiyoruz yine de bu topikte bulunan dostların görüş ve düşüncelerini almak istedik ama bu taslak aşamasında 19 Aralık a kadar zaman var. Amacımız topiği daha işler hale getirmek. Herkese saygı ve sevgilerimizi sunarız.Teşekkürler.

değerli dostlar aslında tartışılmayan(aramızda) belirtilen linkdeki

http://www.spk.gov.tr/SiteApps/Sirke...masiDosya/3239

5-6-8 ve 23 maddeler.

Mithat Umutoğulları: İzmir’de yanı başınızda Basmane Çukuru var. Tartışmaları bitmedi. Mahkeme kararı çıktı en son.
    Sema Pekdaş: Ben girdim topa aslında. Bizi rahatsız eden bir şey yok. Kamusal mekanların kalmamasından rahatsızım. Bir şehri şehir yapan kamusal mekanlarının çokluğudur. Parklar, yeşil alanları, tiyatro, sergi salonları vesaire. Kamusal mekanlarımız yok. Kenti sadece inşaat üzerinden tanımlamak doğru değil. Doğru şeyler yapılmamış. Geçmişte İzmir’in 3’üncü kuruluşundan bu yana 2500 yıldır kent merkezi. Birinci Dünya Savaşı sonrası işgal kuvvetlerinin işgali sonrası anti emperyalist savaş ve İzmir’in kurtuluşu. Yangın yerinden bir kamusal mekan çıkarma derdi yaşanmış. Kültürpark yapalım diyorlar orada. O dönem Moskova’ya olimpiyatlara giden heyetteki gazetecilerden birisi meclis üyesi, Kültürpark yapalım diyor. Ve bu karar alınarak yapılıyor. Fuar da geçici olarak burada yapılıyor. Sonra kalıcı hale geliyor. Otogar şehrin uzağına taşınınca da daha sonra İzmirli işadamlarına veriliyor. Sonra TMSF el koyuyor o kurumun borçlarının tasfiyesi için. Ama o arada zaten orasının bir planı var. Planlı bir yer. Ufak değişiklikler yapılıyor. Ne mimarlar ne şehir plancıları odasının dava açmadığını biliyorum plan iptal davasını. Bakıyorum inceliyorum sayın Çakmur’un açtığı davalar var. Bu artık İzmirli belediyelerin boyutunu aşan bir konu oluyor. TMSF devreye girdikten sonra bu sorun hükümet sorunudur. Bu sorunu daha özel yasalarla çözmek gerekir. TMSF’ye borç için başka çözümler bulunmalı. Kamusal alan olarak kullanılması için de hükümet. TMSF ihaleye çıkıyor. 80 milyon dolara çıkıyor. İlçe belediyeleri içinde en fazla bütçe bize ait. Geçen yıl 300 milyon lira. O bütçeyle 2 bin 100kişiye maaş veriyorum. Sigorta pirimlerini, vergilerini ödüyorum, çöp topluyorum, kamulaştırma yapıyorum. Rakamın büyüklüğüne bakın. Bu sorun büyükşehirle de ilçe belediyesiyle de çözülemez. Hedef ve sorunun çözüm merkezinin doğru tespit edilmesi lazım. TMSF’nin alacakları üzerinden hükümetin ortaya koyduğu bir çözümle çözmek zorundayız. Konak Belediyesi verdiği ruhsatları iptal edildi denildi. Biz ruhsat vermedik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gitmesi için de bana gelip benim reddetmiş olmam lazım. Dolayısıyla verilmiş bir ruhsat da yok. Hükümetin ve TMSF’nin alacaklarını koruyan bir yöntemle ortaya çıkılması lazım. TMSF’nin alacağı nedeniyle o arsa satılıyor. Belediyenin yapabileceği bir şey yok.

Sn dünyalı dostum iyi akşamlar daha önce özelden mesaj atmıştım. (O mesajımı dikkate alma gerçi görüşmeyeli 7-8 ay oldu)teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by şirinyerli Yazıyı Oku
    değerli dostlar aslında tartışılmayan(aramızda) belirtilen linkdeki

http://www.spk.gov.tr/SiteApps/Sirke...masiDosya/3239

5-6-8 ve 23 maddeler.
    . Merhaba şirinyerli bu masdeleri nasıl okumalıyız vaya tartışmalıyız acaba

Degerli dostum her seyi ben bilirim demiyorum burada bulunan dost ve ustadlarin öngörüleridir .....mutlaka herkesin bir duşuncesi illaki vardir.saygilar.

....Aziz başkan anladı sonunda Sn Kemal ZORLU olmadan olmayacağını, niçin Sn Sancak demiyor ve İzmirli diye vurguda bulunuyor.

http://mobil.egedesonsoz.com/haber/B...e-salvo/972041
    GÜNDEM BASMANE
    Oturumda ayrıca Basmane Çukuru gündeme geldi. AK Partili Ali Kökoğuz, “Başkanım orayı komple satın alın” önerisini sundu. Başkan Kocaoğlu süreç hakkında bilgi verirken, geçtiğimiz günlerde dava açarak sürecin durmasını sağlayan Büyükşehir Belediye eski Başkanı Yüksel Çakmur’la olan görüşmesini anlattı. Kocaoğlu, “Yüksel Çakmur’a gittim. Durum böyle böyle, ben bunu yüzde 30’a çıkarırsam, ne olur?” dedim. Aynı Kökoğuz gibi, ‘Tamamını al kardeşim’ dedi. Bunun üzerine Kökoğuz, “Tebrik ediyorum. Çok güzel söylemiş. İzmir’in iyiliğini düşünmüş” açıklamasında bulundu. Kocağlu ise, “Fakirin eşeğini kaybettirip sonra buldurmasına benziyor bu iş. Bir sus ya! Anlatıyorum. Bu cenazenin kalkması lazım” diye konuştu. Belediyenin yüzde 12’lik hissesinin arsa sahipleri tarafından yüzde 30’a çıkarılması karşısında konuşan Kökoğuz, “Bu farkı niye veriyorlar. Az değil yüzde 18’lik fark veriliyor. Bu adamlar bu kadar bonkör mü?” dedi. Sinirlenen Kocaoğlu, “Kiminle karıştırıyorsun sen beni ya? Para aldım! Dosya takipçisi miyim ben?” cevabını verdi. Salonda gerilim yükseldi.
    Kökoğuz, “Bu arsa sahipleri neyin peşinde?” dedi. Kocaoğlu da, “Senin aklın basmaz zaten buna” diye konuştu. “Siz anlatın başkanım, belki basar” diyen Kökoğuz’dan sonra Başkan Kocaoğlu konuşmasına devam etti. Süreçle ilgili bilgi veren Kocaoğlu, “Bu adamlar İzmirli. Bu adamlarla oturdum. Bu iş bu şekilde gitmez. Bir uzlaşı zemini aramamız lazım. Bir santimetre kare yoğunluk artışı yapmadık. Bu böyle olmuyor. Burada kamu vicdanı rahat değil dedik. Bunu buraya çıkarttık. Hiçbir şey yok. Bir menfaat karşılığında çıkmadı. Kemal Zorlu burada, yaşıyor. İş zaten bozuldu. Gider onlara sorarsınız. Bu arsa Yüksel Çakmur zamanında da 5 emsal! Zeminin tamamını kullandığı için yine yüksek yapı var. Son değişen yönetmeliklere göre 6 bin 500- 7 bin metrekarede kullanması gerekiyor. Buranın emsali 5… Biz yüzde 30 hissemizde müstakil binamızı yapıyoruz. Adam yüzde 70’lik hissesinde binasını yapıyor. Durum budur” ifadelerini kullandı..

Sayfa 33/188 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •