Sayfa 11/87 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon
Arama sonucu : 689 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Sanat : Edebiyat, Müzik, Sinema, Tiyatro, Sergiler, Festivaller ...

Metin ALTIOK - 14 Mart 1940

2. Hor Görme Yavruyu !

Kedi besleyen İnsanların Beyinlerinde Tespit edilen bir virüs'ün Kediler tarafından sahiplerini etki Altına alıp Onlar olmadan Yaşamayacak duruma getirdiği konulu belgeseli '' HADİ CANIM DAHA NELER '' diyerek izledikten sonra hızlıca arka bahçe inip KADAYIF'IN kendi kendini yalamasını
    dikkat içinde izleyip , Böyle tırnak içinde Hain kediler olsa bile Tüylü Prensesim bu tarz bir kompla'ya tenezzül bile etmeyeceği konusunda kendi kendimi ikna edip YAVRU'NUN günahını aldığımı ve bundan sonra ona daha iyi bakmam ve daha fazla zaman ayırmam gerektiği konusunu hızlıca düşünüp eve çıkmış ve bu konuyu tamamen unutmuştum ....

Ta ki Çalışmadığım bu Cumartesi günü Kadıköy Penguen Kitapevinde bu kitabı görene kadar . James Bowen benim Annemin Her hafta en az iki kere dile getirdiği bir konu üzerinde kafa bile patlatmadan hayatın getirdiği şartlara uyum sağlayarak (darwin vari bir adaptasyon içinde ) Annemin bir evcil hayvandan beklediği et süt ve yumurta üçgenin tamamen dışında Altın yumurtlayan bir tavuğa dönüşen BOB ' un hikayesini Kadıköyden Beykoz'a dönene Kadar Minübüste kalanıda aynı gün içerisinde evde okudum .

Bowen'ın Uslanmaz Bir Eroinman Olması Yaşadıkları Bob'u Buluşu Onu hayatının merkezine alıp çocuğu gibi görüp bir kedi üzerinden hayatına bir sorumluluk yüklemesi ve Bob'da diğer İnsanlarda arayıp göremediklerini bulması .

Bahçe'de 11 tane kedisi olan benim ilgimi çekti .

Güzel kitap Okuyun Okutun ....

Konuda İlk Paylaşımım Umuyorum Kurallara ve Konuya Uygundur

Kaynak ; http://ticarigyarimenkuldunyasi.blogspot.com.tr/ (blog ve yazı bana aittir )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12
    Ooo virüs olayını bende duydum hatta farelerle yapılan deneyleri'de izledimm
    ama
    artık çok geçç

Günaydın dostlarr

4.  Alıntı Originally Posted by AGORA Yazıyı Oku
    Haha caktirmadan sağlı sollu girmissin bir rüyaya ağıta. Yalniz müzik efsane bence. Ayrica arkadaş bu ne güzel yorumdur, anlatimdir.. kesin bir yazar cizer durumu var .. degilse bile şahane bir anlaticisin.. devamini dilerim efenim
    Tufan'i ben de izlemedim.
    yazmayı seviyorum.. tek tek kelimeleri seviyorum..
    onun ötesinde yazının rehberliğine ve öğreticiliğine inanıyorum..
    yazmazsam bir şeyler eksik kalır bende muhakkak, öyle hissediyorum..
    ama yazarlık disiplin isteyen bir meşgale..
    ben sanırım biraz savruk, biraz el yordamıyla çarpa düşe yürüyorum harflerin gölgesinde..
    "cümle kapısı"ndan böyle de geçilir mi bilmem..

güzel sözlerin için teşekkürler..

5. İstanbul'da yaşayan Sarı, Duman, Bengü, Aslan Parçası, Gamsız, Psikopat ve Deniz adındaki kedilerin gözünden görülen antik bir kentin ve oradaki insanların hikâyesi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kedi_(film)

6.  Alıntı Originally Posted by adsız Yazıyı Oku

İstanbul'da yaşayan Sarı, Duman, Bengü, Aslan Parçası, Gamsız, Psikopat ve Deniz adındaki kedilerin gözünden görülen antik bir kentin ve oradaki insanların hikâyesi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kedi_(film)
    Muhakkak okuyacağım diye itibar puanı verdim filmmiş muhakka izleyeceğim Paylaşım için Teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul > güneybatı
    Gönderi
    1,864

Cemreler havaya, suya ve toprağa düştü. Doğa uykudan uyanıp bahara merhaba deme telaşında. Bahçe ve balkonlarımızdaki bitkilerin de canlanma vakti.

Havaların ısınmaya başlamasıyla topraktaki can, bitkilere yürümeye başladı. Doğa uykudan uyanıp bahara merhaba deme telaşında. Bahçe ve balkonlarımızdaki bitkilerin de canlanma vakti. Bu dönemde Haziran'a kadar şunları yapabilirsiniz:

* Kış aylarında yağışlardan sonra sıkılaşan toprağı belleyerek tavlandırın.

* Bitkilerin ve ağaçların etrafını çapalayarak toprağı havalandırın. Böylelikle istenmeyen yabani otların üremesini engelleyecek ve yenilenme sürecini hızlandıracaksınız.

* Zarar gören saksılarınızı ve toprağını değiştirin. Değiştirirken bitkilere zarar vermemeye dikkat edin. Suyun kolayca akışını sağlamak ve toprağı havalandırmak için, saksı dibini 3 cm kadar çakıl taşları veya kiremit kırıkları ile doldurabilirsiniz.

* Yazlık sebzelerinizi ve diğer bitkilerinizi Mart ortasından itibaren (toprak ısısı en az 20°C olmalıdır) ekin. Tohumları önce çimlendirme kaplarında, sera gibi kapalı bir yerde çimlendirdikten sonra kendini koruyacak boya ulaştığında, alıştıra alıştıra bahçedeki yerine dikin. Dikimde bitkinin sağlıklı gelişimi için dikim aralıklarına dikkat edin. İyi kök gelişimi ve toprak düzenlenmesi için, tohumlar ekildikten sonra, humik asitle karışık sulama suyu ile ilk sulamayı yapın. Biber fideleri 30 cm aralıklarla dikilir. Sebzelerin arasına mantari hastalıkların geçişini önlemek için kadife çiçeği dikebilirsiniz.

* Yazın çiçeklenen çalı formlu ve kışın yapraklarını döken bitkileri budayarak gençleştirin. Lavanta, biberiye, züfaotu, lavantin gibi bitkileri bu dönemde budayabilir; çimlerinizi biçmeye başlayabilirisiniz.

* Sıcaklara bağlı olarak bütün bitkilerde hızlı bir büyüme gerçekleşir. Bu dönemde yabancı ot mücadelesini doğal yollarla yapın. Yabancı otları elle veya tırmık, çapa gibi malzemelerle sökebilirsiniz.

* Nisan'dan itibaren topraktaki suyun buharlaşmasıyla su ihtiyacı günbegün artacaktır. Bu dönemde bitkinin su ihtiyacını toprağın kuruluğundan anlayabilirsiniz. Bunun için toprağın sadece üst katmanına bakmayın. Toprağın üst katmanı kuru görünebilir ancak alt katmanları yaş olabilir.

* Bu dönemde hastalık ve zararlılarda da bir artış görünür. Bunlarla mücadelede ekosisteme zarar vermeyecek yöntemleri tercih edin. Örneğin bitkilerinizde yaprak biti varsa yaprak bitlerini yiyen uğur böceklerine zarar vermeyin.

* Kalem aşısı ve çelikle üretim için uygun bir dönem. Limonotu, lavanta, ıtır, biberiye gibi bitkilerin çeliklerini alıp köklendirebilirsiniz. Köklendirme ortamının sıcak tutulması için üzerine naylon örtebilirsiniz. Sıcaklık köklenmeyi hızlandıracaktır.

* Bazı bitkileri köklerinden ayırarak çoğaltabilirsiniz. Çilek, aslanpençesi, erikotu, kurtayağı, oğulotu, büyük ısırgan, civanperçemi, kediotu, mercanköşk gibi bitkilerden kök ayırma ile yeni bitkiler elde edebilirsiniz.

* Böbrek hastalıkları için kullanılan huş ağacı özsuyunu, ağacın gövdesini kambiyum dokuya kadar delerek mart ayında elde edebilir; iltihaplı hastalıklar için kullanılan mayıs papatyasının çiçeklerini mayıs ayında toplayabilirsiniz.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12

Sayfa 11/87 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri