Sayfa 111/593 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 881 - 888 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. İyi günler. Amibroker kullanıyorum. Formül ile Saat 09:00 da başlayıp 150 veya 50 dakikalık bar oluşturabilme ihtimali var mı bu programda. Teknik desteği aradım olmadığını söylediler 3 ve 8 dakikayı da istek üzerine eklemişler.

2. Selamlar

Yarın işlem sayısı azaltma ve karlı işlem oranını yükseltme ile ilgili bir örnek paylaşıcam.

Saygılar

3. Bu sistem çok basit bir örnek.
    Aynı zamanda kullanılamayacak kadar kötü.
    Sadece karlı işlem sayısını artırmaya yönelik bir yöntem gösterme amaçlıdır.
    Okla gösterilen sayılarla oynanarak istenilen ayar sağlanabilir.
    1 dakikalık VIOP grafiği için hazırlanmıştır.

4.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Selamlar.

Diğer safada KesismeTara metodunun kullanıldığı sistemde getiri eğrisinin yanlış hesaplandığını yazmış ve resim de koymuştum. Bunu Sezai Bey'e de kodun orjinalini göndererek bildirdim ancak problemin önemi düşük bulundu ve hemen düzeltilecek gibi görünmüyor.

Daha sora StopVeyaKarFlatYuzde meodunun da yanlış çalıştığını farkettim. Flat olduktan sonra getiri eğrisi aşağı yukarı hareket etmeye devam ediyor. Kullanıyorsanız getiri eğrilerinizi kontrol ediniz.

Maddi zarara uğramamanız için uyarayım, KesismeTara, StopVeyaKarFlatYuzde ve StopVeyaKarFlatPuan metotlarını kullanmanızı önermiyorum. Kesişme, stop ve kar puan ve yüzde hesabını sisteminiz içinde kendiniz yapınız. Kendi hesabınızı da yapsanız, iDeal metotlarınızı da kullansanız sorumluluk size aittir. Ben kişisel bir sorumluluk kabul etmiyorum.

Saygılar...
    Merhaba, benzer bir konu daha var.
    Sistem geliştirirken genelde tercih edilmese de Sistem.Seviye kullanılması halinde Performans ekranı belirtilen değeri kullanır.Fakat Birleşik Sistem getiri eğrisi ve multi performans ekranları Sistem.Seviye ile belirtilen değerleri kullanmaz. Performans ekranında güzel değerler yakalayıp birleşikte kötü sonuçlar görenler olursa diye buraya not düşeyim..
    Bunun düzeltilemeyeceği geri dönüşünü almıştım bende.

(Sistem.Seviye kullanımı repaint meydana getirir şeklinde düşünülür ama yüksek ve düşük değerleri mantıklı bir şekilde kullanılırsa repaintsiz sistem geliştirmek mümkün.)

5.  Alıntı Originally Posted by mesuteryilmaz Yazıyı Oku
    HFT’de eldeki hardware ve yazılımın ne kadar hızlı çalışıyorsa bu işten gıdım gıdım para kazanılır ayrıca market maker/likidite sağlayıcısı da olacaksın ki bir de borsa sana bunun için rebate yani oluşturduğun hacim için geri ödeme yapsın ve komisyon masrafını da yenebilesin.
    BİST’te bildiğim kadarı ile borsa payı yüzbinde 4.25 (o yüzden sayın kenten’nin dediği yüzbinde 1 biraz garip gelmişti). Likidite sağlayıcı adı altında kurumlara böyle bir rebate var mı bilmiyorum.
    HFT falan kulağa hoş geliyor ama bizim borsada şu an için yapılacak yazılım ve donanım yatırımını yenebilecek ve “doyurucu kazanç” sağlayacak hacimin ve uygun komisyon maliyeti olmadığını düşünüyorum.

Sent from my iPhone using hisse.net
    bist de hft yapılıyor. derinlik izleyen herkes bunun farkında bence.

aşağıdaki linkte hft altyapısına sahip kuruluşlar var.
    http://www.borsaistanbul.com/urunler...n/is-ortaklari

özellikle yabancı bir kurumun gayet hissedilir bir şekilde özellikle hisse senedi piyasasında hft çalıştırdığına her gün şahidim.
    xu100 içerisindeki pek çok senette ilginç bir algo çalıştırıyorlar.
    belli ortalamalarda siz alınca alıyor, satınca satıyor.
    örneğin alış kademesinde 30 lot var 29 lot satıyorsunuz saliseler içerisinde kalan 1 lotada bu robot satış veriyor.

birleşince gayet yüksek bir hacim yapıyor hisseler. bu algo bu kuruma günde %0.1 bırakıyorsa ihya oluyorlardır.

6. örnek aşağıdaki video bugün kapanışa yakın çektim.
    2. emrin gelme hızına bakın, daha hızlı koşabilse önüne de geçecek, yapamıyor

örnekte 1.alış kademesinde olan 294 fiyatında 68 lot bekliyor.
    bir kurum 25 lot satış veriyor, salise sürmeden 43 lot da hft çalıştıran kurum tarafından satılıyor (toplam 68 yaptı) ve 294 kademesi devriliyor.

Benzer örnekler her gün onlarca senet de karşıma çıkıyor. özel olarak gördüğüm seçtiğim bir şey değil yani.
    tüm gün ve her an çalışan hft robotlar bunlar.

7. Video linki çalışmıyor.

M1453 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    Video linki çalışmıyor.

M1453 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    evet sonradan düzenledim, sayfayı yenilerseniz gelecektir.

Sayfa 111/593 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •