Sayfa 159/593 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. ben 1.5 sene önce tamamen ideale taşındım. matriks ideale göre inanılmaz kısıtlı. 25 yıl öncenin metastock mantığına takılmış kalmış durumda.
    matriksde portföy yönetimi yapamassın risk yönetimi yapamassın , idealde sadece hayal gücünle c# bilginle sınırlısın.

matriksde belki tek olumlu olabilecek durum datanın ulaşma hızı ve emirlerin aracı kuruma iletilme hızı. sanırım o fark da matriksde FIX protokolu kullanılmasından kaynaklanıyor. toplam 20ms gibi bir fark olduğunu düşünüyorum ama bundan da emin değilim, ölçebilecek bir yöntemim yok

2.  Alıntı Originally Posted by aselsus Yazıyı Oku
    arkadaşlar merhaba,

hem ideali hemde matriksi kullanmış olan arkadaşlardan rica ediyorum, bir program seçmem gerekiyor, zaman kaybı da olsun istemiyorum. Mühendisim c# biliyorum, matriksin dilini de öğrenebilirim sorun olmaz.
    Tavsiyenizi artı ve eksileriyle bana bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.

herkese saygılar...

yillardir matriks kullanmisbiri olarak eger c# bilginizde varsa kesinlikle ideal derim. yapabilecegin seyler hayallerinle sinirli.

ideal bir taraftanda kendini gelistirmeye devam ediyor. suan idealde N BAR UYGULAMASI yok. mesela biz suan c# matriksdeki gibi N bar uygulamasini yazdik. yarin birgun bir arkadas veya idealden sezai bey yardimci olup ideale cevireceklerdir.

3.  Alıntı Originally Posted by blomm Yazıyı Oku
    yillardir matriks kullanmisbiri olarak eger c# bilginizde varsa kesinlikle ideal derim. yapabilecegin seyler hayallerinle sinirli.

ideal bir taraftanda kendini gelistirmeye devam ediyor. suan idealde N BAR UYGULAMASI yok. mesela biz suan c# matriksdeki gibi N bar uygulamasini yazdik. yarin birgun bir arkadas veya idealden sezai bey yardimci olup ideale cevireceklerdir.
    Selam, N BAR konusunu biraz acarmisiniz ne işe yaradiğini hatirlayamadim.

4. N bar 150 dk lık barla çalışmak isterseniz. 30dk×5
    2 saatlik bar ile çalışmak isterseniz 1s×2 gibi sanırım.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    ben 1.5 sene önce tamamen ideale taşındım. matriks ideale göre inanılmaz kısıtlı. 25 yıl öncenin metastock mantığına takılmış kalmış durumda.
    matriksde portföy yönetimi yapamassın risk yönetimi yapamassın , idealde sadece hayal gücünle c# bilginle sınırlısın.

matriksde belki tek olumlu olabilecek durum datanın ulaşma hızı ve emirlerin aracı kuruma iletilme hızı. sanırım o fark da matriksde FIX protokolu kullanılmasından kaynaklanıyor. toplam 20ms gibi bir fark olduğunu düşünüyorum ama bundan da emin değilim, ölçebilecek bir yöntemim yok
    Yanıtınız için teşekkür ederim

6.  Alıntı Originally Posted by blomm Yazıyı Oku

Yanıtınız için teşekkür ederim

7. Bir sorumda benim var.

Arkadaşlar aylık getiri performansını nasıl görebilirim ? 1 - 2 - 3 aylık getirşer değil. Ay ay görebileceğim bir şey var mı ? Performanstan tek tek bakmak yoruyor.

8.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    N bar 150 dk lık barla çalışmak isterseniz. 30dk×5
    2 saatlik bar ile çalışmak isterseniz 1s×2 gibi sanırım.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet aynen dediginiz gibi. normalde idealde suan sadece 1 saatlik grafik var. eger siz 2 veya 3 saatlik grafigide gormek istiyorsaniz N bara sahip olmaniz lazim. kodu bu formda paylastim Yakinda Sezai bey ideale donustururler diye dusunuyorum.

Sayfa 159/593 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •