Sayfa 17/595 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 4754 madde; 129 - 136 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. benimki basit bir ihtiyaç
    şöyle bir senaryo düşünün 100 hisseyi tarıyoruz şartların gerçekleştiği hissede pozisyon açıyoruz ama pozisyon sayısını sınırlamak istiyoruz . mesela max 5 poz olacak aynı anda gibi . mevcut aşağıdaki yöntem şimdilik iş görmeye devam edecek gibi. robottaki pozisyon kontrol tabından görmek hoş olacak o yüzden istemiştim

Kod:
      var pairs=new[] {	

new  {a1=1,s1 ="IMKBH'AKBNK", 
    ..
    ..
    datayı sql tablolara yazıp oradan aktarım işini birim datayı kullanmak için istemiştim . mesela 200 tick gibi bir data bazı sistemler için çok daha kullanışlı olabiliyor. elinizin altında x tick grafik gösteren program varsa bir göz atmanızı tavsiye ederim. işlem hacminin çok düşük olduğu zamanlrla hızlı hareketleri ayırt etmenizi sağlıyor.

muhtemelen sürekli sql e data yazımı oradan data okunması zaman kaybına sebep olur sanırım . birde sistemde ne kadar az hareketli parça olursa o kadar sağlam olur gibi bir görüşüm var

2.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    benimki basit bir ihtiyaç
    şöyle bir senaryo düşünün 100 hisseyi tarıyoruz şartların gerçekleştiği hissede pozisyon açıyoruz ama pozisyon sayısını sınırlamak istiyoruz . mesela max 5 poz olacak aynı anda gibi . mevcut aşağıdaki yöntem şimdilik iş görmeye devam edecek gibi. robottaki pozisyon kontrol tabından görmek hoş olacak o yüzden istemiştim

Kod:
      var pairs=new[] {	

new  {a1=1,s1 ="IMKBH'AKBNK", 
    ..
    ..
    datayı sql tablolara yazıp oradan aktarım işini birim datayı kullanmak için istemiştim . mesela 200 tick gibi bir data bazı sistemler için çok daha kullanışlı olabiliyor. elinizin altında x tick grafik gösteren program varsa bir göz atmanızı tavsiye ederim. işlem hacminin çok düşük olduğu zamanlrla hızlı hareketleri ayırt etmenizi sağlıyor.

muhtemelen sürekli sql e data yazımı oradan data okunması zaman kaybına sebep olur sanırım . birde sistemde ne kadar az hareketli parça olursa o kadar sağlam olur gibi bir görüşüm var
    kalıcı veri tutmanın olası bütün yöntemlerini düşünmüş olduk aslında; pozisyon kontrole, dosyaya, sistem parametrelerine, veritabanına. başka var mıdır acaba..robotlara gelmedim hocam daha ben

aslında robot sistemin paramtrelerin de tutabilirsiniz, pozisyon kontrole tıklayıp bakmak yerine "Tanımlar" a tıklar ekranda görürsünüz hemde metin olarak. yazdığım 2. yöntem bahsettiğiniz konu için ideal gibi.
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

3. ilk ideal kullanmaya başladığımda o sistem.parametreler başıma çok iş açmıştı, yuvarlama yapıyodu gibi bişey kalmış aklımda ssanki
    muhtemelen benim hatamdır
    ama hiçbir sistemde orayı kullanmıyorum şimdi

4. neden Sistem penceremde getiri toplam işlemini göremiyorum? Birde performansa bakınca 448 çıkan işlem sayısı neden 803 görünüyor ? nerelerde hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku

neden Sistem penceremde getiri toplam işlemini göremiyorum? Birde performansa bakınca 448 çıkan işlem sayısı neden 803 görünüyor ? nerelerde hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Sistem.ZeminYazisiEkle(Metin, Panel, X, Y, Renk, FontAdi, FontBoyutu);

hocam Y değeri küçük kaldığı için çok yukarıda kalmıştır.
    Aşağıdaki gibi deneyin görünecektir. Y = 100 olması çözer..

var Renk1 = Sistem.Renk(50, 255, 255, 180);
    Sistem.ZeminYazisiEkle("Toplam İşlem Sayısı = " + Sistem.GetiriToplamIslem.ToString("0") , 1, 200, 100, Renk1, "Tahoma", 20);

İşlem sayısına gelince;
    Getirihesaplada belirtilen tarihden sonra sisteminiz kaç sinyal üretti ise o sayıyı görürsünüz.
    Performans da kullandığınız parametreleri bilmeden neden farklı olduğu hakkında yorum yapmam zor.
    Sanırım açığa Satış ve tarihler uygunsa aynı değeri vermelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Sistem.ZeminYazisiEkle(Metin, Panel, X, Y, Renk, FontAdi, FontBoyutu);

hocam Y değeri küçük kaldığı için çok yukarıda kalmıştır.
    Aşağıdaki gibi deneyin görünecektir. Y = 100 olması çözer..

var Renk1 = Sistem.Renk(50, 255, 255, 180);
    Sistem.ZeminYazisiEkle("Toplam İşlem Sayısı = " + Sistem.GetiriToplamIslem.ToString("0") , 1, 200, 100, Renk1, "Tahoma", 20);

İşlem sayısına gelince;
    Getirihesaplada belirtilen tarihden sonra sisteminiz kaç sinyal üretti ise o sayıyı görürsünüz.
    Performans da kullandığınız parametreleri bilmeden neden farklı olduğu hakkında yorum yapmam zor.
    Sanırım açığa Satış ve tarihler uygunsa aynı değeri vermelidir.
    Tekrar tekrar zamanınızı alıyorum kusuruma bakmayın lütfen. Fakat performans tarihi ve formülde ki tarih aynı olduğu halde farklı sonuçlar çıkıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku
    Tekrar tekrar zamanınızı alıyorum kusuruma bakmayın lütfen. Fakat performans tarihi ve formülde ki tarih aynı olduğu halde farklı sonuçlar çıkıyor.
    Açığa satış işaretli değilse, işaretleyip bakar mısınız birde?

8.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Açığa satış işaretli değilse, işaretleyip bakar mısınız birde?
    Bu sonuç açığa satış işaretli haliyle çıkan sonuç

Sayfa 17/595 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •