Sayfa 211/593 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon
Arama sonucu : 4739 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

ben golden cross u 2017 mayısta öğrendim

2. evvela tşkler netkit ama istediğimi yapamadım neyse manuele golden cross a devam şimdi bu golden crossun neyi kötü benim gibi acemiler için örnek thyao 5 dk

3.  Alıntı Originally Posted by netkit Yazıyı Oku
    Erhan Bey;

Benim gibi yeni başlayan herkes önce malesef bu adımlardan geçiyor çünkü tecrübe denemeyle oluyor.
    Denemeyen paralı eğitimlere gidiyor orada da inanın (duydugum) aynı şeyler hareketli ortalama rsi macd di gibi indikatörler üzerinden ky ye siz başkasını yapamazsınız yada size gerekmez aşılanıyor.
    her Algo bir tarama değilmidir sorusunu sormak isterim? sonuçta tarama bir karşılaştırma algoda karşılaştırma değil mi?
    Forumda sizler gibi bu işi bilenler bizlere öğretirse belki taramayı bırakır bir üst adımını deneriz.

Not: Dün siz ve forumda birkaç kişinin kulaklarını çınlattım hakkınızı helal edin.(tabiki iyi yönde )
    tabiki denemekte özgürsünüz.

benim garibime giden çok fazla kişinin bu olayı talep etmesi. Bu işe ilk girdiğim taramalarla ilgilendiği pek hatırlamıyorum.

hani bir önceki sayfaya gidiyorum yıne tarama sorusu bır baska sayfaya gıdıyorum yıne tarama ıle ılgılı soru ve hep farklı kısıler aynı konu uzerıne yogunlasmıs durumda.

sosyal medyadada keza aynı seyler gezıyor.

Öyle olunca merak ettım nedir bu taramanın hıkmeti kacırdıgımız ne var acaba diye.

yoksa kişisel olarak sızınle bır ılıntısı yok olayın.

sorunuza gelirsem zaten benımde kastetiğim buydu. manuel tarayacaksınız bulacaksınız ve alacaksınız çok fazla kayma yaşarsınız çok geç almış olacaksınız. ha bunu robota çevireceksenız eywallah ama gördüğüm kadarıyla taramayla hisseyi cıkarıp ertesı gun banka hesabınızdan alış yapmayı planlıyorsunuz.

bu durum cıddı derecede sinyal uzak sevıyelerde alım yapmanızı saglayacak. bir indikator %100 başarı saglamadıgına göre sinyallerın bır kısmı hatalı olacaktır buda yetmıyormuş gibi sınyal sevıyesınde uzak alımlarla başarı ıhtımalınız dibe vuracak.

Sürdürülebilir olmadıgını nerden düşündüğüme gelirsek yine manuel olmasından cunku bızım su an calısan otomatık algorıtmalarımız üst üste 20 defa yanlış sinyal üretebiliyor.

üst üste 20 defa diyorum sizin burada cıkartacagınız hisseleri ertesi gün manuel alacaksınız 20 degıl 8 kere üst üste stoploss düştüğü anda o tarama sıstemıne dayanamaıp kapatacak veya değiiştireceksiniz.

bizler dahi bu yolda ilerlerken üst üste gelen yanlış sinyallerı robot uyguluyor olmasına rağmen 10 12 sınyalden ıtıbaren tükenıp sıstemı kapatma isteği doguyor bu ıstek olmakla kalmayıp eyleme dönüşerek kapatmamıza neden oluyor ben şu ana kadar son kullandıgım sıstem haricindeki hiçbir sistemde 1 yılımı dolduramadım. üst üste gelen yanlış sinyallerın psikolojık etksıne dayanmak cok güç robot olmasına rağmen.

O halde bu sınyallere manuel uymak bana göre çok daha zordur.

keçi hakkında çok az şey biliniyor. Kendisinin bu sayede başarı saglayamadıgına dair elimde bazı kanıtlar var.
    o konuya gırmeyelım hiç.

ancak herne olursa olsun bu sayede para kazanılamaz diye bir iddam yok denemeye deger bulunabılecek herşey denenmeli görüşündeyim benimki ssadece cok fazla kişi sorunca merak ettım.

kulağımı iyi yönde cınlattıgınız için teşşkürler. Viop tarafına dönerseniz bizim ilgi alanımıza girdiği için belkıde bu yuku taşımanıza yardımcı olabılırız. Ancak su an aynı kulvarda degiliz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by mardin2 Yazıyı Oku
    evvela tşkler netkit ama istediğimi yapamadım neyse manuele golden cross a devam şimdi bu golden crossun neyi kötü benim gibi acemiler için örnek thyao 5 dk
    Sn Bear Bull hocam profesyonelini göndermiş mutlaka olur olmadı dm den yazın bağlanıp yapayım.

Tabiki burdaki yazışmalar hep ilerlemek için benim gibi piyasadaki yeni kişiler sizlerin tecrübelerinizden yararlanarak kazanamasak da en az kayıp içinuğraşıyoruz.
    Ben viop kısmına bir dönem manuel girdim çıktım ama inanın grafikle değil tamamen rakamsaldı.
    yolunuz taksime düşerse beklerim.
    bol kazançlar.
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    kulağımı iyi yönde cınlattıgınız için teşşkürler. Viop tarafına dönerseniz bizim ilgi alanımıza girdiği için belkıde bu yuku taşımanıza yardımcı olabılırız. Ancak su an aynı kulvarda degiliz.

6. şimdi sorgulamada sorun yok sizin verdiğinizi de çalıştırdım ama bear bull hocamın verdiğini denemedim daha sorun mavların golden cros unu yapamadım bear bull hocamınki tarama galiba onun golden crosunu yazar inş..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by mardin2 Yazıyı Oku
    şimdi sorgulamada sorun yok sizin verdiğinizi de çalıştırdım ama bear bull hocamın verdiğini denemedim daha sorun mavların golden cros unu yapamadım bear bull hocamınki tarama galiba onun golden crosunu yazar inş..
    sistem golden cross içindi

5 ve 21 istediğiniz için değiştirmiştim.

var kucuk = 5;
    var buyuk = 21;

burdaki kücük 50 buyuk 200 yaparsanız tekrar Golden Cross olur

veya açıklamasında GOLDEN/DEAD CROSS yazanını ayrıyeten vereyim

not : hem grafik üzerinde hem Sorgu olarak çalışır

PHP Code:
    var periyot Sistem.Periyot;
    var 
    Sembol Sistem.Sembol;
    Sistem.SorguBaslik[2] = "Kapanış";
    Sistem.SorguBaslik[0] = "mov50";
    Sistem.SorguBaslik[1] = "mov200";
    var 
    mov1 Sistem.MA(1"Simple""Kapanis");
    var 
    mov50 Sistem.MA(50"Simple""Kapanis");
    var 
    mov200 Sistem.MA(200"Simple""Kapanis");
    var 
    Son50 mov50[Sistem.BarSayisi-1];
    var 
    Son200 mov200[Sistem.BarSayisi-1];
    var 
    son1 mov1[Sistem.BarSayisi-1];
    Sistem.Cizgiler[0].Deger mov50Sistem.Cizgiler[1].Deger mov200;  Sistem.KesismeTara(mov50,mov200);
    Sistem.DolguEkle(01Color.GreenColor.Red);
    if (
    Son200 )
    {
    if (
    Son50 Son200Sistem.ZeminYazisiEkle(Sembol "      "+Sistem.Periyot+"     Golden Cross "135035Color.Green"Tahoma"26);
    else if (
    Son50 Son200Sistem.ZeminYazisiEkle(Sembol "       "+Sistem.Periyot"     Dead Cross "135035Color.Red"Tahoma"26);
    }
    else   
    Sistem.ZeminYazisiEkle(Sembol " Data Yetersiz  "135035Color.Green"Tahoma"26);
    Sistem.SorguDeger[2] = Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].Close;
    Sistem.SorguDeger[0] = Son50;
    Sistem.SorguDeger[1] = Son200;
    if (
    Son200 )
    {
    if (
    Son50 Son200
    Sistem.SorguAciklama "Golden Cross";
    else 
    Sistem.SorguAciklama "Dead Cross";
    }
    else  
    Sistem.SorguAciklama "Data Yetersiz ";

Sistem.SorguEkle(); 
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. evet bunu çalıştırdım hocam şimdi bunun mavlarını nasıl kendim istediğim gibi değiştirebilirim

Sayfa 211/593 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •