Sayfa 231/594 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    180 derece bir radyan ise pi ile çarpıp 180 e böldüm. Doğru mudur

float beta = (float) Math.Cos(Math.PI* 360/ Period/180);
    float gamma = (float) (1 / Math.Cos(Math.PI*720*delta / Period/180));

Operatörlerin (+, -, *, /) çalışma sırası yanlışına düşmemek için şu şekilde yazılabilir:

float beta = (float) Math.Cos((360 / Period) * (Math.PI / 180));
    float gamma = (float) (1 / Math.Cos((720 * delta / Period) * (Math.PI / 180)));

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

4-5 gündür aynı virüs tehdit ciddi - mesajı geliyor windows tan sizdede oluyormu acaba

3.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    sayın renkly1
    matriks in hazırlamış olduğu yardım doküman ı gözünüzde büyütmeyin her platformu kullanmış olduğu birisi olarak söylemelişyim ki bu 100 sayfa dokumanın kıymeti harbiyesi yok , forum da ideal çalışanlarının ve c++ diline hakim değerli forum üyelerinin paylaşımları 1000 kat daha değerlidir buna inanın , çok ileri düzel c++ da kodlama yapmak için c++ eğitimi almak şart , ''Matriks de system testerdan ve grafik yenileme muhabbetinden dolayı çok para kaybettim'' demişiniz ideal de yeni hizmete sunulacak trend çizgilerine alarm ve emir bağlama modulu ile bizlere çok güzel imkanlar sunulmakta olduğunu düşünmekteyim ,an azından bir pozisyon açtığımızda stop emirler koyabileceğiz ve zararlarımızı sınırlayabileceğiz , ha bu arada ideal çalışanı falan değilim her hangi bir menfaatim de yok , sadece türkiyedeki her platformu kullanmış birisi olarak objektif görüşlerimi paylaşıyorum ,eski ve yeni forum daki
    ideal başlığı altında çok değerli paylaşımlar oluyor takipte etmekte fayda var
    saygılar bol kazançlar
    Onun birde eski halini görseniz. Zorla düzelttirmiş idim... Ama yinede yeterli değil.
    Hedefin yok ise yardım edecek rüzgarı bulamazsın.

4.  Alıntı Originally Posted by vVvendetta Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,
    SYNTAX Cum( ARRAY )
    Cum( Value )
    RETURNS ARRAY
    FUNCTION Calculates a cumulative sum of the ARRAY from the first period in the chart.

Bu komutu idealde nasıl yazabiliriz ?

Daha önceki forumda bunu buldum ama Close yerine istediğim dizini koymak istiyorum.

Ek 21374
    soruyu cok anlamasam da close yerine istediginiz listeyi olusturup bu sekilde kullanabilirsiniz.

ayrica Sistem.Sum(liste,10) gibi bir fonksiyon da var . yanilmiyorsam listesnin son 10 elemanini toplama islevi var diye biliorum bu fonksiyonun.
    bang bang you shot me down..

Defender kapalı bende nod32 de bir şey demiyor.

Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku

4-5 gündür aynı virüs tehdit ciddi - mesajı geliyor windows tan sizdede oluyormu acaba

6. fdjmin@futgck, fdax...

verileri gelmiyor mu yoksa benim lisanslarda mi bir sorun oldu?
    bang bang you shot me down..

7.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    soruyu cok anlamasam da close yerine istediginiz listeyi olusturup bu sekilde kullanabilirsiniz.

ayrica Sistem.Sum(liste,10) gibi bir fonksiyon da var . yanilmiyorsam listesnin son 10 elemanini toplama islevi var diye biliorum bu fonksiyonun.
    Evet Sum istenilen periyod kadar toplam yapıyor. Cum ise ilk periyottan itibaren toplam alıyor. Close yerine direk High,Low,Open kullanabiliyorsunuz verdiğim formulde. Ama ben mesela herhangi bir dizini; mesela (H+L)/2 kullanmak istiyorum veya RSI(2) gibi. Teşekkürler ilginize.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,634
    İdeal Versiyon 6,15 gelmiş

Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    fdjmin@futgck, fdax...

verileri gelmiyor mu yoksa benim lisanslarda mi bir sorun oldu?
    FDJMIN
    FDAX
    SP1 20 dl gecikmeliler.

3 gündür bende de yok

az önce yeni versiyonu yükledim
    (acaba dedim ) düzelmedi.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 231/594 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları