Sayfa 260/593 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Şablon Robot sembol tarama ile bir sistem tüm semboller için taranıp getirileri kıyaslanabilir.
    Son dönem sinyal verenler filtrelenebilir.
    Tek tık ile robot haline getirilebilir.

vahap beyaz, ahmet çakar ....

2.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Şablon Robot sembol tarama ile bir sistem tüm semboller için taranıp getirileri kıyaslanabilir.
    Son dönem sinyal verenler filtrelenebilir.
    Tek tık ile robot haline getirilebilir.

Üstad eline sağlik

3. ben bu hızlı yeniliklerden tırsıyorum şahsen , benim sistemler 5.07 versiyonda çalışıyo hala .

4. Sistem Tara modülü ile tüm sistemler taranıp en iyi sonucu veren sistem robota bağlanabiliyor.

5. Tiberius hocam gelişmeleri heyecanla yakından izliyorum şimdiden elinize sağlık.

Bu arada idealin cpu çekirdeği kullanımı ile ilgili birkaç sorum olacak. İdeal bildiğim kadarıyla grafik,robot,sorgu ve optimizasyon işlemlerini farklı threadlerde yürütüyor. Bu threadlerde oluşan işlemci yükü dağılımı her uygulama için aynı mı yoksa belirli uygulamalara daha fazla işlemci kullanma hakkı tanındı mı? Bunu sormamın sebebi aynı komutları optimizasyonda çalıştırdığımda ciddi bir işlemci yükü oluşuyor.

En yüksek verim bazı programlarda yüksek saat freakansında çalışan işlemcilerde elde edilirken bazı programlarda ise fazla sayıda çekirdeğe ve thread e sahip işlemcilerle elde edilir. Bu konuda idael hangisini tercih ediyor? İntel Xeon, i9, i7 yada AMD Ryzen , Threadripper bunların hangisi ideal için en uygun işlemci olur?

Teşekkürler...

6.  Alıntı Originally Posted by belamim Yazıyı Oku
    Tiberius hocam gelişmeleri heyecanla yakından izliyorum şimdiden elinize sağlık.

Bu arada idealin cpu çekirdeği kullanımı ile ilgili birkaç sorum olacak. İdeal bildiğim kadarıyla grafik,robot,sorgu ve optimizasyon işlemlerini farklı threadlerde yürütüyor. Bu threadlerde oluşan işlemci yükü dağılımı her uygulama için aynı mı yoksa belirli uygulamalara daha fazla işlemci kullanma hakkı tanındı mı? Bunu sormamın sebebi aynı komutları optimizasyonda çalıştırdığımda ciddi bir işlemci yükü oluşuyor.

En yüksek verim bazı programlarda yüksek saat freakansında çalışan işlemcilerde elde edilirken bazı programlarda ise fazla sayıda çekirdeğe ve thread e sahip işlemcilerle elde edilir. Bu konuda idael hangisini tercih ediyor? İntel Xeon, i9, i7 yada AMD Ryzen , Threadripper bunların hangisi ideal için en uygun işlemci olur?

Teşekkürler...
    8 çekirdekli bir işlemci ile iyi bir performans alırsınız.

7. Merhaba,
    Aracı kurumumu değiştireceğim de. İdeal ile robot anlaşması olan ve komisyon oranları nispeten uygun olan önerebileceğiniz aracı kurumlar var mı?

Celal Can Kara

Hayırlı Kandiller .
    A Hissesine bakarken B hissesinin fiyatını zemine (indikatör olarak değil) nasıl yazdırabilirim bir türlü olmadı.

var Veriler = Sistem.GrafikVerileri;
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler, "Kapanis");
    var Sembol1 = "IMKBX'XU100";
    var Veriler2 = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sembol1, Sistem.Periyot);
    Veriler2 = Sistem.GrafikVerilerindeTarihHizala(Veriler, Veriler2);
    var data2 = Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler2 , "Kapanis");
    Sistem.ZeminYazisiEkle( data2.ToString(),1,400,50,Color.Lime, "Tahoma",20);

Sayfa 260/593 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız