Sayfa 28/593 İlkİlk ... 1826272829303878128528 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 217 - 224 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by mtasdelen Yazıyı Oku
    Sayın keçi ve cihangir benle irtibata geçebilirmisiniz? Tanışabilirmiyiz.
    Yakında ideal tayfasına gececem. Matriks tarafı hayallerime cevap veremedi.
    2 seneden fazla mum formasyonlarını inceleyen biriyim. Matriksde mum formasyonları araştırıp bulan eklenti gelmeden önce benim kendi mum formasyonlarını bulan ve bunları teyit ve bozulma çizgilerini de kendimin çizdirdirmeye çalıştığım çalışmalarım olmuştu. ideale geçtiğimde ilk işim mum formasyonlarına dayalı bir sistem. sizinle fikir paylaşımı yapmayı çok isterim.

Kendi kişisel deneyimlerimden söyliyim. 144 mum formasyonu gereksiz. Şahsen 7 formasyonu bile aktif tarayan bir sistem yaptığınızda adım atamaz oluyorsunuz. Birinin al yeri, öbürünün sat yeri, "teyit" ve "bozulma" yerleri sistemi işlevsiz hale getiriyor. Diger bir hususda önceki başlıklarda arkadaş dile getirmiş, amerikan piyasası ( görece daha büyük ve manipulasyonu dandik türk borsası gibi değil. 7 trilyon ( eski para ile ) 1 dakikada "tombul parmak" yaşanılan bir borsada ve guuyaaa yeni sisteme geçen ve piyasayı koruyan muhteşem spk mız ile mümkün değil. Mum formasyonlarını biraz türk piyasasına uyarlamanız gerek. Klasik hamile ayı, hamile boğanın hamileleliğinini, gölgelerini, yutan ayı ve boğa patternlerinde aradığınız şartları değiştirmek daha çok işe yarıyor. Dojilerden daha fazla kazandıran yoyo'lar bu arada. (Not: Bana göre matriks mum formasyonlarının bir çoğu hatalı. orijinal mum formasyonları kitaplarına göre bir çokyerde hata var )

2 yıldır işin teorisine ( elde olmayan nedenlerden dolayı pratiğine yönelememiş ) otodidakt bir insan olarak yönelip, pratiğe geçince matriks kısıtlamalarını sonuna kadar yaşayıp, ( 4 çekirdekli, 12 gb ramli pc de bile, 12 hisse senedinde yarım saat da kilitlenen pc yi görünce 37 yaşında bir psikolojik danışman olarak yaşadığım hezayanı, içine girdiğim depresyonu ve ajitasyonu anlatamam.) bugün itibariyle ideale geçmeye karar vermiş biri olarak benide aranıza almanızı isterim.baboli, bearbull, uufuk gibi üstatlarımızı 2 senedir takip ediyorum. ( siz bilmezsiniz ama ben gerçekten hep sizi izliyordum. Paranoyalarınız artsın biraz :PP) uufuk hocamız sayesinde bildiğim herşeyi öğrendim diyebilirim. eski forumda ( 23. sayfadan beri yazdığı herşeyi takip ediyorum )

Yarın itibariyle eski ideal forumunuda hatmeye başlayıp, üniversite yıllarımda nefret ettiğim proglama diline - ben qbasic ve visual basic'de kaldım. .net c#( artık para aşkı var arada. bişeyler değişmiştir kesin . artık aşık olabilirim ) bi 3 ay kadar kahrımı çekmeye izin verirseniz sevinirim.

Not: Klasik teknik analiz işine giren herkesin yaşayacağı tüm süreçleri yaşadım. Burnumun havada olduğu, ahkam kestiğim, 100 lerce indikatör, kombinasyon, testler, boyumun ölçüsünü almalar, vs vs. Çekirdeksiz üzümüm yani.

sayın mtasdelen öncelikle hoşgeldiniz..
    mum formasyonları ile ilgilenmenize ve fikir paylaşımınıa açık olmanızada çok sevindim.

144 mum formasyonu gereksiz gözükebilir evet. üstelik onlar sadece simple pattern di )
    fakat devamında okuduysanız bu patternleri aslında sadece insanlar için düşünmedim..
    "Öğrenen" bir yapı kullanacak bu patternleri.bunları kullanarakda kazandıran complex patternleri bulacak.
    Mum analizde işin içine girenler şunu görmüştür, complex patternler genel anlamda simple pattern lere dayanmıyor.
    bundan dolayı buda saçma geliyor olabilir size. Hamile boğa örneği vermişsiniz.Bu patternde i deki barın i-1 dekinin içinde kalması şartlardan biri.
    yani aslında ardışık gelen simple lardan complex oluşmuyor.peki neden sanki complexler sadece simple lardan oluşuyormuş gibi açıkladım bunu, 144 adet olması kadar buda saçma aslında..
    çünkü öğrenen yapının complex patternleri bulmasının dayanak noktalarından sadece bir bacağı bu.
    fakat her birini ve bütünü anlatıma dökmem zor ve gereksiz
    sistem bun ek daha binlerce complex pattern bulacak ve belki sizin dediğiniz gibi stratejiyi oluşturken cherry picking yapacak ve sonuçta 7 tanesi bile çok gelebilecek.
    çünkü peşinde olduğum asıl şey en düşük riskli pozisyonlara çok kısa süreli olarak girip çıkmamı sağlayarak kazanç getirecek patternleri bulmak.
    sizinle aynı görüşteyim ama farklı birşey amaçlıyorum bundan dolayı çok formasyon şart ve gerekli.

Bu arada dojilere laf yok lütfen, biliyorsunuz gövdeden belli oranda büyük gölgelere sahipse yine doji kabul ediliyor.bayılıyorum bunlara ben.
    hisselerle ilgili pek yazmıyorum ama geçenlerde vesbe de bunu birazda alaylı şekilde yazdım ve sonucunda kısa sürede 12 den 13 e çekip verdik.
    adamlar beyaz topacı koymadan trendi döndürmüyorlar orda mesela.

şu anda en çok kullanılan mum analiz sisteminde 19 simple pattern var.
    35 adet complex boğa patterni, 31 adet de complex ayı patterni var.
    oldukça yalın olmasına rağmen işin içine girildiğinde bu yapı dahi karmaşık.
    Olduğundan daha basit göründüğü için bunu yapmaya kalkanların çoğuda sorunlu yapıyor.
    Matrixdede hatalı olmasına şaşırmadım.Sayın cihangirin paylaştığı ve referans olacak çalışması ideal içerisinde en basit şekilde izlenecek yolu gösteriyor.
    Fakat formüller hatalı oradada ve formasyonların çoğu eksik.Nette pek çok paylaşılmış formül var, onlarında hemen hepsi hatalı.
    Karmaşıklık arttıkça hata riski üstel olarak artar.
    Basitten adım adım karmaşığa giden şema izlenmeli.
    Birde sağlıklı bir backtesting gerekiyor (data snooping bias, overfitting, cherry picking)
    kimse adam akıllı bir test ile uğraşmıyor.walla ben unit test dahi yapıyorum herşey için.
    açıkcası eğleniyorum ama akıllara zarar şekilde metodolojik çalışıyorum.
    klasik mum analizi yöntemlerini de öğrenip kodluyorum şu anda, bunu yapmaktaki amacım onları kullanmak değil, amacım çalışan bir modeli uygularken ortaya çıkacak gereksinimleri ve sorunları görüp çözmek.
    yani teknik alt yapı sorunlarını bilinen bir sistemde test edip çözmek.
    Arkasından önceki modellerin eksiklerini giderip yeni sistemin kitabını baştan yazacağız ve sistemin kendisini geliştirmesini izleyeceğiz
    işte tamda bu nedenle sayın cihangirin paylaştığı ve pattern analizi yapacak herkesin ihtiyacını karşılayabilecek o sistem üzerinden gitmiyorum ben.
    eğer sizde abartmayacaksınız onun üzerinden gitmeniz çok hızlı yol almanızı sağlar.

Amacım yeni bir modelleme ve öğrenen bir sistem yapmak olduğu için hem idealin hemde dışarıdan yapacağım uygulamaların ortak bir noktası olması gerekiyordu.
    modelleme veriler üzerinden olacağı için patternleri sql serverda tutmaya karar verdim.
    hem tsql ile çeşitli kontroller yapabileceğim,
    hem başarı istatisklerini tespit edip işaretleyerek sistemin kendi kendisini geliştirmesini sağlayacağım,
    hemde gerektiğinde big data, iş zekası yada istatitisk uygulamlarını yardıma çağırabileceğim.
    db de sakladığım bu patternler içinde hem tsql ile hemde csharp ile aynı anda yorumlayabileceğim ortak bir ifade şekli oluşturdum.

sadece C kapanış, C1 bir bar önceki vb.
    Min, Max vb ifadelerin yanında
    MinL5 (son 5 günün en düşük fiyatı)
    MinL10.2 (2 bar önce, son 10 barın en düşük fiyatı)
    tarzındaki tüm ifadelerin desteğinide sağladım.

temel altyapıyı bitirdim, klasik sistemin formasyonlarını bu ifade şekli ile yazıyorum. artık kod değil formül yazıyorum sadece.
    birde sistemin kendi kendini geliştirmesine dair yapıyı kurguluyorum şu anda.

klasik mum analizi formasyon listesi excel formatında aşağıda bulabilirsiniz, bu listeyi kendim hazırladım.
    ideal tarafında kod desteğine ihtiyaç duymadan sayın cihangirin paylaştığı sistem üzerinden gitmeniz baçlangıç için çok iyi olur ve kesinlikle işiniz görür.orada al-sat sinyali, teyit ve stoploss kurgusu yok ama bunu ekleyeceksiniz fakat zor olmayacak bu.
    orada bir döngü hatası vardı yavaşlamaya neden olan ona dikkat.
    aşağıda klasik mum analizine ait tüm formasyonların listesi var.bunları mantıksal olarak formülüze ederseniz ideal tarafında yapacağınız şey kodlama dahi değil editöryal bir iş olacaktır.
    http://s3.dosya.tc/server11/2oaj4b/C...cker.xlsx.html

Her formasyon için 3 tip pattern var;
    Main Pattern (bool tipinde sonuç)
    Confirmation Level Pattern (float tipinde sonuç)
    StopLoss Level Pattern (float tipinde sonuç)

(bu bilgileri formata bakış açımız farklı ise bu ortaya çıksın diye yazıyorum.)

al-sat sinyalleri içinde küçük bir püf noktası paylaşayım.
    var V =Sistem.GrafikVerileri ;
    // V.Count-2 -> önceki bar
    // V.Count-1 -> şu anki bar
    // şu anki barda teyit olanları bulmak için önceki bardaki formasyonu bulup buna ait Confirmation Level değerini güncel fiyat ile kıyaslamalıyız.

birde geçici teyit asıl teyit olayı var tartışmalı konu olarak.
    Son düzenleme : Keçi; 30-03-2017 saat: 04:46.
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

2. Merhaba arkadaslar.

Ideal ile yeni tanistim. Diger terminallerde "ValueWhen()" fonksiyonu var.

ValueWhen(EXPRESSION, ARRAY, n = 1)

Idealde bu fonksiyonu nasil yazariz?

'Mesela

ph0=ValueWhen(pk,H,0);
    tl0=ValueWhen(tr,L,0);
    ph1=ValueWhen(pk,H,1);
    tl1=ValueWhen(tr,L,1);

Fonksiyon haline getirmek istiyorum Idealde. Aradim varmi idealde hazirda ama yok bulamadim

3. arkadaslar eski forumda ana sayfa (İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot)
    ve formul sayfalarini , tek bir dosya halinde pdf ya da word yapabilen var mi . yazilimci madem cok , oradan iki sorgu calistirip worde aktarsalar cok sahane olur. yok oyle degilse ideal yetkilileri yapsa cok iyi olur. cunki idealin en muazzam help book u o sayfalar. iki gun sonra forum silinir, onca tecrube filan yazik olur. tek bir dosyada olmasi arama yapma kolayligi acisindan..
    yalnizca 40 kusuru sayfali formul sayfasindan bahsetmiyorum 1000 kusur mesaj olan ana sayfadan da bahsediyorum ki. o sayfada formullere aktarilmayan bir yigin yontem filan var. sezai hocam ?
    bang bang you shot me down..

4.  Alıntı Originally Posted by buyuk Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaslar.

Ideal ile yeni tanistim. Diger terminallerde "ValueWhen()" fonksiyonu var.

ValueWhen(EXPRESSION, ARRAY, n = 1)

Idealde bu fonksiyonu nasil yazariz?

'Mesela

ph0=ValueWhen(pk,H,0);
    tl0=ValueWhen(tr,L,0);
    ph1=ValueWhen(pk,H,1);
    tl1=ValueWhen(tr,L,1);

Fonksiyon haline getirmek istiyorum Idealde. Aradim varmi idealde hazirda ama yok bulamadim

Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    arkadaslar eski forumda ana sayfa (İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot)
    ve formul sayfalarini , tek bir dosya halinde pdf ya da word yapabilen var mi . yazilimci madem cok , oradan iki sorgu calistirip worde aktarsalar cok sahane olur. yok oyle degilse ideal yetkilileri yapsa cok iyi olur. cunki idealin en muazzam help book u o sayfalar. iki gun sonra forum silinir, onca tecrube filan yazik olur. tek bir dosyada olmasi arama yapma kolayligi acisindan..
    yalnizca 40 kusuru sayfali formul sayfasindan bahsetmiyorum 1000 kusur mesaj olan ana sayfadan da bahsediyorum ki. o sayfada formullere aktarilmayan bir yigin yontem filan var. sezai hocam ?
    ornegin gayt iyi hatirliyorum ki valuewhenle ilgili bir ornek ve formul vardi o sayfalarda. aslinda o sayfalar gibi ornegin uufuk un formul sayfasi, sarayli nin sayfalari buyuk hazineler. silnir gider yazik olur.
    bang bang you shot me down..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    PHP Code:
    ///ValueWhen Örnek

// Sistem , Valuewhen(2,c=h,c)

var Bars Sistem.GrafikVerileri;
    var 
    Listem Sistem.Liste(0);

for (
    int i 1Bars.Counti++)
    {
      var 
    Sayac0;
      for (
    int j i-10j--)
      {
        if (
    Bars[j].Close == Bars[j].High)

Sayac++;
        if (
    Sayac >=2)
           {

Listem[i] = Bars[j].Close;
           break;
           }
       }
    }
    Sistem.Cizgiler[0].Deger Listem

Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    ornegin gayt iyi hatirliyorum ki valuewhenle ilgili bir ornek ve formul vardi o sayfalarda. aslinda o sayfalar gibi ornegin uufuk un formul sayfasi, sarayli nin sayfalari buyuk hazineler. silnir gider yazik olur.
    bu mevzuyu daha önce gündeme getirmiştim. toplumlar için bilgi en büyük hazinedir. bu nedenle bir adım daha ileri giderek, devletin, gerekli ayıklamaları yaptıktan sonra tüm hissenet forumunu arşivlemesi gereğini ifade etmiştim.

7. Ben kendi arsivimi paylasayim.Forumu okurken Word'e kaydetmistim sayfalarda ki cogu formul ve tanimlari.Umarim faydasi olur Server degistikten sonra ki gonderileri eklemedim yani henuz buradaki 28-29 sayfa ufak tefek eksiklikler olabilir

http://s3.dosya.tc/server11/t4lcuc/Ideal.rar.html

8. tesekurler arkadaslar bakalim olcakmi

Sayfa 28/593 İlkİlk ... 1826272829303878128528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •