Sayfa 295/593 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon
Arama sonucu : 4740 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by SSilentmaNN Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar;
    Sorgu da bir sütuna son işlem yapılan saati nasıl yazdırabilirim.
    Aşağıdaki kodları denedim, sorgu kısmında çalışmıyor ama robot veya sistem kısmında çalışıyor.

Sistem.SorguDeger[4] = DateTime.Now.ToString("HH:mm") ; sorguda çalışmıyor normalde çalışan bir kod
    sorgu değer yerine;
    AÇIKLAMA içine yazdır derim. o zaman olması lazım. veya ("HH:mm") yerine arada : olmadan yapmayı deneyin. ("HHmm") gibi
    Bear_Bull
    @BearBull26

2.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    sorgu değer yerine;
    AÇIKLAMA içine yazdır derim. o zaman olması lazım. veya ("HH:mm") yerine arada : olmadan yapmayı deneyin. ("HHmm") gibi
    Teşekkür ederim hocam, açıklama kısmına , yazmış olduğum tüm formüller uygulanabiliyor.

3. Merhaba;
    Kendi yazdığım hareketli ortalama indikatörü rengi grafikte yükselen-düşen renk olarak görünüyor.
    " Sistem.Cizgiler[0].Renk = Sistem.Renk(255,46,175,190); " kodunu kullansam da tek renge dönüştüremiyorum, tek renge dönüştürmek için ne yapmalıyım?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Merhaba;
    Kendi yazdığım hareketli ortalama indikatörü rengi grafikte yükselen-düşen renk olarak görünüyor.
    " Sistem.Cizgiler[0].Renk = Sistem.Renk(255,46,175,190); " kodunu kullansam da tek renge dönüştüremiyorum, tek renge dönüştürmek için ne yapmalıyım?
    Grafik > Sistem "S" altta "Çizgilerde Yükselen Düşen Renk Kullan" tik ini kaldırın. Tamamdır.
    Bear_Bull
    @BearBull26

5.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Grafik > Sistem "S" altta "Çizgilerde Yükselen Düşen Renk Kullan" tik ini kaldırın. Tamamdır.
    Teşekkürler, ben onu trend çizgilerinde yükselen düşen renk ayarı sanıyodum

6. Merhaba arkadaşlar , robot yazmaya yeni başladım.
    3 adet robotum aktif diyelim , 1. Robot işlemleri bitmeden 2. ve 3. Robota geçmiyor değil mi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by SSilentmaNN Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar , robot yazmaya yeni başladım.
    3 adet robotum aktif diyelim , 1. Robot işlemleri bitmeden 2. ve 3. Robota geçmiyor değil mi.
    İDEAL BU KONTROLLERİ O KADAR KISA ZAMANDA YAPIYORKİ

robot kısmında 13 TANE SİSTEM im tanımlı
    bazı sistemler kendi içinde 6000 adet hisseyi bazıları, 300 hisseyi, bazıları 30 hisseyi, kimisi ise tek hisseyi kontrol ediyorlar
    bu hali ile 13 sistemin hepsinin kontrol edilip ilk sisteme tekrar sıra gelmesi 2 bilemedin 3 milisaniye sürüyor.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. 2-3 mili saniye mi?
    Bir robotla 160 hisseyi taratıp tablo oluşturuyorum, toplam 7500 mili saniye sürüyor. Tablo oluşturmasam süre ne kadara düşer bakmadım hiç.

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    İDEAL BU KONTROLLERİ O KADAR KISA ZAMANDA YAPIYORKİ

robot kısmında 13 TANE SİSTEM im tanımlı
    bazı sistemler kendi içinde 6000 adet hisseyi bazıları, 300 hisseyi, bazıları 30 hisseyi, kimisi ise tek hisseyi kontrol ediyorlar
    bu hali ile 13 sistemin hepsinin kontrol edilip ilk sisteme tekrar sıra gelmesi 2 bilemedin 3 milisaniye sürüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 295/593 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •