Sayfa 357/593 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bugün ilk defa ideali açtırdım. İdealgo lisansınıda açtırdım. Daha önce hiç kullanmamıştım.

İdealgo bölümündeki sistemleri optimize edip karlı buldugum bir sistemi robota bağlamayı düşünüyordum. Bir tane deneme testi yaptım fakat bazı olumsuz durumlarla karşılaştım.

1 dk viop endeks grafik verileri 7. aydan itibaren başlıyor oldugundan çok az veri var. Sunucudan viop verilerini indirdim. Ancak haziranın onuna kadar veri indi gerisi yok. Bu yüzden istediğimi yapamadım. Forumdan bir arkadaş drive yüklemiş o veriyi grafiğe yükleyip ondan sonra yapayım dedim.

https://drive.google.com/drive/folde...aq7VWE7JViFVOP

Linkini üste eklediğim verileri indirdim. Bunun içinde THY 1 dk, Eregli 1dk, Vip-x030 1dk grafik verileri var. Eregli ve thy nin grafik verilerinin sorunsız olarak yükledim. 2015 ayından başlıyor. O tarihten itibaren grafige eklendi. Fakat viop endeks verisini bir türlü yükleyemedim. 2013 tarihinden başlayan veriler var fakat bir türlü yükleyemedim.

Defalarca denedim. Bar sayısını 10.000.000 bar yaptım denedim. 50.000 bar yaptım denedim. Verileri chartdata sayfasına ekledim denedim. Mevcut grafikten veri indirdim onunla kıyasladım aynı şekilde dosyalar yine olmadı. Yine olmadı. 1 saatir veriyi yüklemeye çalışıyorum yüklenmiyor. Eregli , thy verisini yüklerken 1-2 dk bir duraksamayla yükledim. Fakat viop verisini yüklerken 10-15 dk hiç dokunmadan bekledim yine yüklenmedi. Grafikteki verileri tekrar sildim , sunucudan tekrar geri yükledim sonra denedim yine olmadı.

Bir arkadaş bu drive da yer alan viop endeks verilerini idealinde deneye bilirmi, inceleyebilirmi yardımınızı bekliyorum.
    Yada Vip-X030 1 dk uzun yılların verisi arşivinde olan bir arkadaş ekleye bilirse çok memnun olurum.

Eger tarihsel veri bulamazsam tüm planlarım çöpe gidecek, yapmak istediklerimi de yapamayacagım.

Başka bir aksilik ideal için yeni bir aracı kuruma geçtim komisyon oranını da yanlış girmişler. Bin de 2 girmişler deneme amaçlı bir kaç kontrat alıp sattım komisyonu görünce şok oldum. Bu sorun değil yarın düzelttirrim. Önemli olan şu an için tarihsel viop verisi bulmam gerekiyor.

İdealden istesem verirler mi acaba.

İdeal teknik servisle görüştüm, virgül ve nokta ile ayırma ile ilgili dediler. Pc de virgüllü kısmı noktaya çevirdiler. Örnegin 120,500 yerine 120.500 şeklinde veri kaydediyor. Yine noktalı verileri kabul ediyor. Linkte eklediğim bir çok veri virgüllü kaydedilmiş bir veri o yüzden grafige eklenmiyor. Aynı dosyalar içinde Eregli ve Thy verilerini ekleyebilmiştim . Kontrol ettim onlar nokta ile ayrılmış veriler.

Ayrıca ekledigim bazı datalarda hisse datalarında 3 basamak küsürat var , onun yerine 2 küsüratlı veri olmalıymış. 6.055 yerine 6.05 şeklinde olmalıymış.

Elimdeki veriler malesef işe yaramıyor.

2. Araci kurum dagilim lisansi aldim es zamanli ogleden sonra acarsam programi oncesini goremiyorum bununla ilgili bi formul ayar varmi o gunu sabahtan olanlislemleride girmek istiyorum kim almis satmis

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    yatırım hayatındaki gereksiz dikkat dagıtıcı,hiç bir faydası olmayan analizlerden uzak durun
    para kazanmak için sadece ve sadece grafiklere yani fiyatın kendisine bakmak odaklanmak trend çizgisi çizmek fazlasıyla yeterlidir

amacınız eğlence ise hoşca vakit geçirmekse , heyecansa,
    bilanco okumaya çalısın ,kimin aldıgıyla kimin sattıgını günü gününe alacı-satıcı analizinden mutlaka sıkı takip edin , dün alan x kurum kime virman yapmış muhakkak inceleyin, muhakkak yonetim kurulu toplantısına katılmaya çalısın , bilanço açıklanma tarihini son 10 gün safak sayar gibi sayın ,aldığım senette yabancılar neden hisse satıyor diye yabancılara anaavrat küfredin , aldığım senet neden yükselmiyor diye şirketin genel müdürüne sürekli küfredin , bir de arasıra forumda 15-20 kişi birlikte hareket ederek spk ya aldığımız senetler neden yukselmiyoki diye şikayette bulunun ;))

pozisyon açtınız
    işler istediğiniz gibi gitmiyorsa muhakkak bir stop seviyeniz olsun
    stop hayat kurtarır

yukarıdaki grafik
    arkadaşımız 3 tl den hisse alımış
    yaklaşık 2 senedir şirket blançolarıyla ilgilenen günü gününe takas inceleyen seans için de kim almış kim satmış çokça inceleyen şirket haberlerine fazlaca duyarlı davranışlar sergilemiş
    ama bir türlü saçma sapan delice 2-3 trend çizgisi çizememiş
    bir türlü stop uygulayamamış
    sonuç ortada
    hise fiyatı 1,21

Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır

İyi akşamlar;
    aşağıdaki sadece sorgu için atmasyon yazayım dedim sonuc cıkmıyor sorguda hata var herhalde ama çözemedim. sorgu satırları silince çizgi ve keşisimler çalışıyor.

Sistem.SorguBaslik[0] = "Kapanış";
    Sistem.SorguBaslik[1] = "Dün";
    Sistem.SorguBaslik[2] = "A1";
    Sistem.SorguBaslik[3] = "A2";
    var Veriler = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

var X1 = Sistem.MA(Veriler, "Exp", 5);
    var A1 = Sistem.Liste(Sistem.BarSayisi, 0);
    for (int i = 1; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    A1[i] = Veriler * X1[i];
    }
    var A2 = Sistem.Liste(Sistem.BarSayisi, 0);
    {
    A2[i] = Veriler /X1[i]
    }
    Sistem.SorguDeger[0] = Veriler;
    Sistem.SorguDeger[1] = Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].Close;
    Sistem.SorguDeger[2] = A1;
    Sistem.SorguDeger[3] = A2;
    Sistem.SorguEkle();

Sistem.Cizgiler[0].Deger = A1;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = A2;
    Sistem.KesismeTara(A1,A2);

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,629
     Alıntı Originally Posted by netkit Yazıyı Oku
    İyi akşamlar;
    aşağıdaki sadece sorgu için atmasyon yazayım dedim sonuc cıkmıyor sorguda hata var herhalde ama çözemedim. sorgu satırları silince çizgi ve keşisimler çalışıyor.
    EXP_NETKIT

Sistem.SorguBaslik[0] = "Kapanış";
    Sistem.SorguBaslik[1] = "Dün";
    Sistem.SorguBaslik[2] = "A1";
    Sistem.SorguBaslik[3] = "A2";
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

var X1 = Sistem.MA(C, "Exp", 5);
    var A1 = Sistem.Liste( 0);

{
    A1[i] = C[i] * X1[i];
    }
    var A2 = Sistem.Liste(0);
    {
    A2[i] = C[i] / X1[i];
    }

var sonA1 = A1[A1.Count-1]; //A1[Sistem.BarSayisi-1];
    var sonA2 = A2[A2.Count-1]; //A2[Sistem.BarSayisi-1];

Sistem.SorguDeger[0] = C[C.Count-1];
    Sistem.SorguDeger[1] = C[C.Count-2];

Sistem.SorguDeger[2] = sonA1 ;
    Sistem.SorguDeger[3] = sonA2 ;
    Sistem.SorguEkle();

Sistem.Cizgiler[0].Deger = A1;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = A2;
    Sistem.KesismeTara(A1,A2);
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sn Bear_Bull Hocam çok teşekkür ederim.
    Şu son olayını hala kafamda çözemedim

7. Selam abiler arkadaşlar ... kafamda söyle bir yapı var ancak bir kalıp paylaşan olursa memnun olurum ...
    Örneğin bist 30 hisseleri taranacak seçilen periyot aralıklariyla koşula uyanlar robot ile alınıp satılacak .. Bu şekilde bir yapı örneği elimde olan varsa biraz ugrasmak isterim
    Simdiden Teşekkürler ....

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

sayın ideal yetkilileri
    direnç ve destek kanalları çizebilmemiz için dikdörtgen çizi kullanıyorum
    dikdörtgen çize sağ ucu uzat tick eklenebilir mi , eklenebilirse süper olur
    bir de
    son fiyat çizgisini göster işaretli olduğu zaman önceki barlarda çizgi gösterilmese süper olur
    grafikte gereksiz kirliliğe sebep oluyor
    veya son fiyat çizgisi işaretli olmadığı zamanda son fiyat etiketi gösterilse süper olur
    şimdiden teşekkür ederim

Sayfa 357/593 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •