Sayfa 358/593 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Wolfie Yazıyı Oku
    İyi bir sermayeniz varsa mesela 100 bin tl ve bunun 25 bin tl si ile yani 2,5 kaldıraçla işlem yaparsanız sisteminiz de 10 yıl boyunca hasbelkader iyi çalışırsa emekli olabilirsiniz. Yok eğer 25 bin lira sermayem var ve bunun tamamı ile (10 kaldıraç) işlem yapıp voleyi vuracağım diyorsanız 1 seneye kalmaz batarsınız.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kesinlikle haklısınız, amacım voleyi vurmak falan değil, toplam teminatın %25 ini kullanarak, işlem yapmak. Acelem yok... 5-6 aydır zaten backtesting yapıyordum. Pay vadelilerde, işlem yapıyorum. Aslında testleri yaptığım dönemde şunu anladım. Geçmiş testlerin yada getiri eğrilerini kafamızda çok büyütmemeliyiz, sadece bir istatistik 😄 Neden? Çünkü grafik üstünde geçmişte çok iyi işleyen, getiri eğrisi yüksek bir sistem uygulamada mevcut dönemde tökezleyebiliyor. Önemli olan geçmiş veriler ışığında, iyi bir optimizasyon yapmak ve bunun geçmiş bir yıldaki performansının gelecek 1 yılda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlamak.

2. Hareketli hisselerde cuppock curve indikatörü kullanıyorum 20-30 dan gün içi beş dakikalık grafik -8, 12 olunca alıyorum on dakika içinde yüzde 4 kar bazen 7.. Tabi gidip de çok şişmiş hissede değil.

3. tdgyo da işe yaramadı ama zaten işe yaramaz diye almadım iki ay önceki grafikten korktum aynı düşüşü yaptı. Chakin oscilatörü de var iyi ama biraz erken eğriliyor, çiftli dip yapınca courve a denk geliyor. Tabi o hengamede yüzde sekseniniz alıma korkar

4. QNB finans bankta sinyal verdi 7 80 gibi alıp 8 20 gibi verdim bir saat sonra 10 tl yi gördü manyak ya )

5. Merhaba,
    aşağıdaki indikatör matriks için yazılmış, bunu ideal e nasıl çevirebilirim.
    for döngüsü içinde listeleri doldurmaya çalıştım ama tam olarak istediğim olmadı.
    teşekkür ederim.

PHP Code:

n1 
    := input("Kanal Uzunluğu",1,100,10);
    n2 := input("Ortalama Uzunluk",1,100,21);

p:= (H+L+C)/3;

m1:= Mov(pn1,E);
    m2 := Mov(abs(m1), n1,E);
    orn := (m1) / (0.07 m2);
    m3:= Mov(ornn2E);
    c1 := m3;
    c2:= Mov(c1,8,S); 

6. Kar zarar ın yanında %Kar Zarar olsun istedim ama ayarlar bölümünde yok.
    Yüzde kar zarar sütunu açmanın bir yolu var mı acaba?
    Son düzenleme : saruhan; 09-09-2019 saat: 12:23.

7. Portföy penceresi Aracı kurumdan dönen bilgileri içerir. Gördüğüm kadarıyla Kurumların sutunlar ve bilgilerin de farklılıklar var. Farklılık Optimus ve GENEKS alt yapısını kullanmalarından kaynaklanmakta.

8.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Portföy penceresi Aracı kurumdan dönen bilgileri içerir. Gördüğüm kadarıyla Kurumların sutunlar ve bilgilerin de farklılıklar var. Farklılık Optimus ve GENEKS alt yapısını kullanmalarından kaynaklanmakta.
    Cevap için teşekkürler sn ozmen.
    Matrikste hatırladığım kadarıyla vardı bu aynı hesabı kullandığımda...

Sayfa 358/593 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •