Sayfa 367/593 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. [IMG][/IMG]

Bu resimdeki hatayı neden alıyorum. Düzeltmek için ne yapmam gerekiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Bu resimdeki hatayı neden alıyorum. Düzeltmek için ne yapmam gerekiyor.
    Ayni sorunla zaman zaman ben de karsilasiyorum. Nedeni ideal ilk acildiginda Sistem dosyalarinin toptan yuklemeyip programin acilisini hizlandirmak icin arka planda azar azar yuklenmesi. Bileske Sistem penceresinde kaydetdiginiz sistem dosyasi halen yuklenmedigi icin bu hatayi aliyorsunuz.

Kayitli sistem sayiniza bagli olarak tahminen 1-3 dk arasi bekler ve tekrar acarsaniz yukardaki pencere sorunsuz calisacaktir.

Sistem adinin basina "_" veya "A" harfi ekler ve oyle kaydederseniz ilk yuklenen dosyalardan olacagi icin bu sure kisalacak hatta sifirlanacaktir.

Bileske sistem penceresindeki kayitli sistem, ayni zamanda ideal ilk acildiginda ekrandaki grafiklerin herhangi birinde de varsa alfabetik siralamadan bagimsiz oncelikli yukleniyor. Dolasiyla ideali acar acmaz bu pencere de sorunsuz calisacaktir.

"C:\iDeal" altindaki "Config" dizininin duzenli yedeklenmesini oneririm. Bileske sistem penceresi bozulup hic acilmadigi durumla karsilabilirsiniz. Yedek "Config" dizini sorunu giderecektir.

3.  Alıntı Originally Posted by rapid Yazıyı Oku
    Merhaba hisse.net ailesi,

2-3 çeşit parametreye göre çalışan bir indikatör yazdım diyelim.
    Bunu Sistem.YeniIndi(veriler,periyot,yuzde) vs şeklinde çağırabilir miyim?
    Yoksa SistemGetir fonksiyonu içinde parametre değeri olarak mı yazmalıyım.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Bir sistemi baska bir sistem icerisinde cagirmak icin kullanilan fonksiyon : SistemGetir(SistemAdi, Sembol, Periyot)

Ideal in uzerinde yuklu gelen "KZSeviyesineGoreDegisenSistem" ornegini inceleminizi oneririm.

Selam ;
    Sistem.YuzeyselListeGetir("IMKBH'");
    bu satırdaki "IMKBH" yi kendi listem ile değiştirebilirmiyim veya referans yoluna nasıl erişebilirim?

5. Arkadaşlar Viop 30 Hisselerinin tümünün 1 dk lık tarihsel/geçmiş verileri (mümkün olduğu kadar çok geçmiş veri)lazım.
    Yardımcı olabilecek var sa mail adresim [email protected]

Herkese selam, kod konusunda tecrübesi yüksek olan arkadaşlardan aşağıda anlattığım konuda yardımcı olmalarını talep ediyorum.

Konu:
    Günlükte işlemlerimi genelde manuel olarak yapan birisiyim, bazen de dışarda işim varsa otomatiğe bağlıyorum.
    ve dağılım olsun diye 3-4 adet vadeli payda, viopta ve hisse de işlemler yapıyorum. Ama bazen piyasa öyle hızlanıyor ki tüm hisselere sat vermek-al vermek veya anında stop olmak konusu istediğim hızlarda olamıyorum. ben de bu konuda şöyle bir fikir geliştirmeye çalıştım.
    tek bir robottan portföy penceresini yönetmeye dayalı bir işlem aslında. Elimdeki portföy penceresinde bulunan hisse veya vadelilerdeki senet adları ve senet değerlerinin alış veya satış emir fiyatlarını çekerek bunlardan hangisi %1(değişken olabilir) zarar yaptıysa stop (izleyen stop değil) işlemi uygulansın. Ancak bunlardan Elimde uzun vadeli olarak tuttuğum hisseleri hariç olarak yapmasını istiyorum.
    Yani belirlediğim hisselerde veya vadelide işlem yapma diğerlerinde %1 zarar gördün mü flata geç şeklinde olacak.
    bu aslında tüm kullanıcılar için kullanışlı bir kod olacak diye düşünüyorum. Bazen kol kesmek ky için çok zor oluyor ve elindeki tüm birikimi yitiriyor yada tekrar aynı fiyata gelmesi için çok uzun süre bekliyor. bu kodla en azından kendisini belli bir zararla sınırlamış olur ve sepette tekrar yumurta alacak nakiti olur diye düşünüyorum.
    Böyle bir kod yapılabilir mi bilmiyorum ama yapılabilirse herkesin işine yarayacaktır.
    Bu fikre şu da olsa iyi olurdu diyebileceğiniz veya ekleyebileceğiniz değer var ise tüm ky dostları için iyi olur düşüncesindeyim.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,626
     Alıntı Originally Posted by netkit Yazıyı Oku
    Selam ;
    Sistem.YuzeyselListeGetir("IMKBH'");
    bu satırdaki "IMKBH" yi kendi listem ile değiştirebilirmiyim veya referans yoluna nasıl erişebilirim?
    var Semboller = File.ReadAllLines("C:\\robotsembolleri.txt").ToLis t();

for (var No=0; No < Semboller.Count; No++)
    {
    var Sembol = Semboller[No];
    var yuzeysel = Sistem.YuzeyselVeriOku(Sembol);
    var SonFiyat = Sistem.SonFiyat(Sembol);

/// formülünüzün devamı

}
    Bear_Bull
    @BearBull26

Bear_Bull Hocam çok teşekkür ederim #EYT bitene kadar öğrencem inşallah

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    var Semboller = File.ReadAllLines("C:\\robotsembolleri.txt").ToLis t();

for (var No=0; No < Semboller.Count; No++)
    {
    var Sembol = Semboller[No];
    var yuzeysel = Sistem.YuzeyselVeriOku(Sembol);
    var SonFiyat = Sistem.SonFiyat(Sembol);

/// formülünüzün devamı

}

Sayfa 367/593 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız