Sayfa 388/593 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Nasıl hocam? Kodu var mı deniyeyim... geçmiş kayıt tutuyor mu peki? Yani şöyle net lot sayısı inecek, çıkacak. Volume indikatörü gibi... olsa ne güzel olur yahu... sanırım zor gözüküyor..
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...53#post3911053

linkteki mantıkla yapılabilir

istediğiniz değişkeni tanımlamanız ve kaydettirmeniz yeterli.

bilgisayar açık olduğu sürece kayıt yapar. grafik oluşturulabilir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

2. Bmknin fbar sistemini kendilerimi yazdi yoksa ideal bizede acicakmi bilgisi olan varmi

3. [IMG][/IMG]

biseşik sistem getiri egrisine baktıgımda bu hatayı alıyorum. Nasıl düzeltebilitim.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

biseşik sistem getiri egrisine baktıgımda bu hatayı alıyorum. Nasıl düzeltebilitim.

İdeal teknik ekibinden yardım alarak sorunu çözdük. İdeal/config klasörü içinden Kumulatif Getiri dosyasını sildik ve sorunu çözdük.

Çeşitli hatalara karşı kesin çözüm ideali temizce kurduktan sonra config dosyasını yedekleyip çeşitli hata durumlarıda tekarar yükleyerek hataları çözebiliriz sanırım.

5. merhaba arkadaşlar, zahmet olmazsa şu kodu ideale çevirebilecek bir arkadaşımız var mı?
    Mov((C-LLV(C,9))/(HHV(C,9)-LLV(C,9)),10,S)

6. merhaba arkadaslar ideal programı ile örnek
    periyod 1dk
    gerceklesen alım emir sayısı 250 den fazla
    şirketin piyasa degeri xxxx den fazla olsun

yukarıdaki sartlara uyan bist100 hisselerini anlık listelemesini takip etmek istiyorum.boyle birsey mümkünmü acaba

Selamlar

viop30 thy ve garanın 1 dk verileri lazım. Ne kadar eski o kadar süper olur. Nasıl yükleneceği hakkında yol da gösterebilirseniz çok yardımcı olursunuz.

#ykoc ümit abi ne zaman ailem hakkında dua etsem seni ve ailenide anmaya calışacağım. Hayatımı bir cevap ile değiştirdiğini bilmeni isterim.
    Bir yeri yazamadım, son çare olarak olmazsa sezai abiye danışacağım.
    #sezai abi: minnetarım.

Sağlıcakla.

8. İdealde ilk defa şöyle bir durumla karşılaştım normalmidir bilmiyorum.

Formül yazarak çalıştırdıgım bir sistemim var. Bu robot 1 adet short pozisyondaydı. İdealgodan begendigim 2 adet sistem oluşturdum. Bu sistemin robotlarınıda idealgodan çaıştırdım. Son pozisyonları 2 adet long idi. Bu iki adet long işlemi gerçekleşince portföyde sadece 1 adet long pozisyonu kaldı.

Robotlarda anahtar yokmuydu robotlar birbirini etkilemeyecekti. Bir robot hangi pozisyonu açmışsa o poizsyonu takip edip onu kapatacaktı diye biliyorum.

Üsteki durumda robotlar birbirinin pozisyonunu etkiledi. 2 adet long olan robot , 1 adet long ile diger short olan robotun pozisyonunu kapattı. 1 adetde long pozisyon açtı.Portföyde 1 adet long pozisyon var şimdi. Manueldeki işleyen aynı mantık işledi.

Bu yaşadığım normalmi ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum.

Metatraderde mesela aynı pariteden porföyde aynı anda hem long hemde short pozisyonu görülebiliyordu. İdealdede aynısı yokmu.

Sayfa 388/593 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •