Sayfa 393/594 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon
Arama sonucu : 4751 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    ben işlem yapmayı düşünüyordum fakat ilk bir kaç gün robotla akşam emir göndermek mümkün olmayacakmış.
    Bu akşamki güncellemeyle akşam verilerini alabileceğiz fakat robotla işlem yapamayacağız. Önümüzdeki hafta yapılacak olan yeni güncellemeden sonra ancak robotla işlem yapabilecekmişiz.
    Idealgo ve Tek satir robot kullanilamayacak ancak kendi ozgun robot kodunu kullananlar "Limit" emir tipiyle islem yapabilicektir diye dusunuyorum. Yeni versiyon uzerinde tum robotlara yonelik ozel bir kisitlama olacak veya araci kurum tarafinda aksam seansi robot emirlere kapatilacak diye bir bilgi gormedim.

2.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Idealgo ve Tek satir robot kullanilamayacak ancak kendi ozgun robot kodunu kullananlar "Limit" emir tipiyle islem yapabilicektir diye dusunuyorum. Yeni versiyon uzerinde tum robotlara yonelik ozel bir kisitlama olacak veya araci kurum tarafinda aksam seansi robot emirlere kapatilacak diye bir bilgi gormedim.
    Acik kodlada islem yapilamayacak yani su anki haliyle limitli emir gonderseniz bile gecerli olmayacak bildigim kadariyla, emir parametrelerine aksam seansiyla ilgili bir parametre daha eklenmesi gerekecek oda butun entegrasyonlar ve gecis sorunsuz tamamlandiktan sonra yapilacak.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Acik kodlada islem yapilamayacak yani su anki haliyle limitli emir gonderseniz bile gecerli olmayacak bildigim kadariyla, emir parametrelerine aksam seansiyla ilgili bir parametre daha eklenmesi gerekecek oda butun entegrasyonlar ve gecis sorunsuz tamamlandiktan sonra yapilacak.

Araci kurumumdan gelen bilgi:

Nasıl emir iletilecek ? Hangi emir türleri geçerli ?
    Emrinizin akşam saatinde geçerli olması için AKS seçerek sisteme iletilmesi gerekmektedir. Bu şekilde gönderilmeyen emirler akşam seansına dahil olmayacaktır.
    Akşam seansında limit ve şarta bağlı emirleri gönderebilirsiniz. Günlük,GİE ve KİE emir süreleri kullanılabilir.( Piyasa fiyatlı emir kullanılmayacaktır.)

AKS seciminden anladigim gun ici iletilen bir emrin aksam seansina da tasinip tasinmayacaginin opsiyonel olmasi. "Piyasa" fiyat tipi disinda emir gonderimi aynen devam edecek.

Yarin aksam seansinda dusundugum sekilde emir iletimi olup olmayacagin test edip yazarim.

4. Bende Sezai Bey ile görüşmeme istinaden anladığım kadarıyla yazmaya çalıştım.
    Ekstra dikkatli olmakta fayda var.

Bu arada Ver 8.00 yayınlanmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    İşaretli yerdeki

Akşam Seansı

ibaresinin robota nasıl yazılacağını bilsek gerisi kolay

Sistem.EmirAksamSeansı = ??? vb şekilde nasıl olursa ?

Bear_Bull
    @BearBull26

6. Evet burasi icin ideal ikinci bir guncelleme yapacak su an robota yazamiyoruz benim anladigim, Aksam seansini emir blogunda isaretlemeden gonderir isek de emir ertesi gune kalacak, yani aksam seansinda gerceklesmeyecek. Ertesi sabah bir anda gidecek.
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    İşaretli yerdeki

Akşam Seansı

ibaresinin robota nasıl yazılacağını bilsek gerisi kolay

Sistem.EmirAksamSeansı = ??? vb şekilde nasıl olursa ?

7. benim anladığım 2 durum var
    1- gunduz verilen emrin akşama kalması
    2- akşam seansı emir verilmesi

1. durumda gündüz verdiğiniz emrin akşama kalması için o check in işaretlenmesi lazım. piyasa emirler taşınmıyor , zaten piysa emrin gün boyuınca gerçekleşmemesi tuhaf olur . check atmadan girilen emirler gun süreli verilmemişse akşam seansına katılmadan ertesi güne taşınıyor
    2. durumda yani akşam seansı sırasında fiyatsız emir gönderemiyosunuz limitli "gun" "kie" "gie" emirler verilebiliyor. akşam seansı sırasında o check atılması şartını görmüyorum. ayrıca birde akşam seansı sırasında verilen emirler ertesi güne taşınmıyor, tarihli yada iptale kadar geçerli emir verilemiyor.
    tek satır kullanmayanlar için karışıklık 2 noktada olabilir akşama kalması istenen emirler için klasik idealin emir bloğuna bir satır daha eklenmesi gerek . Diğeri de akşam seansında gönderilen emirlere belki bir ihtimal , bildiriden öyle anlaşılmasa da akşam seansında geçerli olduğunu belirten check atma zorunluluğu olabilir, bunu sanmıyorum ama burokratın ne yapacağı belli olmaz .

tek satırın akşama uyumlu hale gelmesi başka bir dünya . benim anladığım akşam işlem yapılmayacaksa sorun yok. yapılacaksa o zaman fiyatlı emir gönderimine geçilmeli ki bunun çok daha fazla düşünülmesi gereken iptaller düzeltmeler gibi yönü var.

bist bildirisi

8. Şöyle bir kod işe yararmı akşam seansı için?

Kod:
    ....
    ....
    ....
    ....

///////
    for (int i = 1; i < V.Count - 1 ; i++)
    {

if ( x1[i] == 1  && SonYon != "A"  ) // AL
       {
          SonYon = "A";   
    IslemFiyat = Sistem.AlisFiyat(Sistem.Sembol) ;