Special Days Image
Sayfa 396/593 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Bir pc nin içinde 2 ayrı ideali aynı anda çalıştırmanın yöntemi varmıdır, yada böyle bir şey mümkünmü.

Bir ideali C ye , diğer ideali D ye kurdum birisi çalışırken diğeri program çalışıyor uyarısı verdiginden çalışmadı.

2. Merhaba,
    ideAlgo da robotlarda pozisyona giriş emrini bar kapandıktan sonra gönderebiliyorum. Sadece "stop" u canlı barda yapabiliyorum. Alış ya da satış yönünde pozisyona da canlı bar içerisinde girecek şekilde emir gönderilebiliyor mu?

Saygılarımla,
    Celal Can

3.  Alıntı Originally Posted by Celal Can Yazıyı Oku
    Merhaba,
    ideAlgo da robotlarda pozisyona giriş emrini bar kapandıktan sonra gönderebiliyorum. Sadece "stop" u canlı barda yapabiliyorum. Alış ya da satış yönünde pozisyona da canlı bar içerisinde girecek şekilde emir gönderilebiliyor mu?

Saygılarımla,
    Celal Can
    Barin kapanisiyla.hesaplanan bir deger bar kapanmadan emir.gonderemez
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Barin kapanisiyla.hesaplanan bir deger bar kapanmadan emir.gonderemez
    Aynı sistemi robot olarak kullanıyorum. Ve bar içinde her hangi bir noktada sinyal geldiğinde emiri iletiyor. Fakat robot da kullandığım bu sistemi ideAlgo üzerinden yapmak istediğimde ise bar kapandıktan sonra emir gönderiyor. Bu fark neden kaynaklı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
    iDealAlgo
    @Algoyardim
    ·
    57d
    Akşam seansında robot kullanmak isteyen kullanıcılarımız;
    mevcut robot kodlarındaki emir satır bölümü içerisine Sistem.EmirAksamSeansi = 1; komutunu ekleyerek akşam emir gönderebilir.
    Tek satır robot kodu için ise Sistem.RobotViopTumGun komutu kullanılabilir.(ver8.06) #ideal
    Bear_Bull
    @BearBull26

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bir pc nin içinde 2 ayrı ideali aynı anda çalıştırmanın yöntemi varmıdır, yada böyle bir şey mümkünmü.

Bir ideali C ye , diğer ideali D ye kurdum birisi çalışırken diğeri program çalışıyor uyarısı verdiginden çalışmadı.
    bu mümkün. ben yapmıştım idealden yardım alarak

Tarif edin bizde depolayalım yarın lazım olur bakarsınız...

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Kendi sorumun kendi cevabını buldum. Sunucudaki bütün ideali zipledim. Zip dosyasınıda kendi bilgisayarımın arşivine kaldırdım oldu. İdeailin eti budu neki zaten. Sunucuda 3,5 gb , zip dosyası olarak 650 mb tutuyor. Artık 3 ayda bir düzenli yedekleyecegim.

Şöyle 3-4 yıldır ideal kullanan birinin Chartdata klasörünü bulsam altın bulmuş gibi sevinecegim.

8.  Alıntı Originally Posted by netkit Yazıyı Oku
    Tarif edin bizde depolayalım yarın lazım olur bakarsınız...
    Yaptıgım işlemi yazayım. 2019 Eylül ayından beri çalışan ideal abonesiyim. C/İdeal/Chartdata klasörünü zipledim arşivime ekledim. Hisse senetlerinde 5 dk grafikte 13 aylık data birikmiş (25000-30000 bar). Aylar ilerledikçe Chartdata klasörünü sürekli arşivleyip eski arşivlediğimi silecegim. Bu şekilde ay ay datalar birikecek biraz uzun zaman alacak. Tabi bu süreçte ideal her zaman açık, canlı veri alıyor olması lazım. Pc de yada idealde bir sıkıntımı oldu mu, tekrar kurma ihtiyacımı oldu mu, bu arşivlediğim chardata klasörünü kullanacagım.

Bearbull bunu daha profesyonel olarak yapıyor üste tarif etmiş. Beni biraz aşıyor.

Sayfa 396/593 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •