Sayfa 504/593 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Merhaba,

5 adet robotum var. 4 tanesi hisse adı ve alım seviyesi üretiyor. Bunları bir dosyaya yazıyor. 5. Robotum bu dosyayı okumaya çalışıyor ama senkron sıkıntıları ve okuma sorunları ayrıca dosyanın boş gelmesi gibi sorunlar oluşuyor. Yani anlayacağınız hatalar oluyor. Bu robotları grafik üzerine eklemeden sanalda hepsini bir koşturuyorum.

Sorum şu: Bu 4 robotun ürettiği farklı hisse isimlerini hafızadan aktarma gibi bir yöntem var mı?

2. Şirketin sahibi ya da genel müdürü malum adıyla foruma kayıtlı arkadaş tiberius bey. Paradise reklamı yapacağım diye sürekli tamamen karda olan sistemleri tanıtıyor. Altına iki satır eleştiri twit attınmı anında engel yiyoruz. üstelikde parasıyla kullandığımız ideal data ve para modülünü kullanırken. Elbette verilen emeğe saygımız var ama eleştiriye açık olmalısın şirketsen.daha yazılacak çok şey var bu ideal ile ilgili ama ya sabır deyip devam ediyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by tiko Yazıyı Oku
    Şirketin sahibi ya da genel müdürü malum adıyla foruma kayıtlı arkadaş tiberius bey. Paradise reklamı yapacağım diye sürekli tamamen karda olan sistemleri tanıtıyor. Altına iki satır eleştiri twit attınmı anında engel yiyoruz. üstelikde parasıyla kullandığımız ideal data ve para modülünü kullanırken. Elbette verilen emeğe saygımız var ama eleştiriye açık olmalısın şirketsen.daha yazılacak çok şey var bu ideal ile ilgili ama ya sabır deyip devam ediyoruz.
    adam alemin kralı sen onu eleştirebilir misin. ?ne hikmetse hep kazananlar grafik atıyor kaybeden yok mübarek böyle adamlardan uzak duracaksın.paradise dediği şeyde bir halta yaramıyor onu söyleyeyim.

4.  Alıntı Originally Posted by bysb Yazıyı Oku
    Merhaba,

5 adet robotum var. 4 tanesi hisse adı ve alım seviyesi üretiyor. Bunları bir dosyaya yazıyor. 5. Robotum bu dosyayı okumaya çalışıyor ama senkron sıkıntıları ve okuma sorunları ayrıca dosyanın boş gelmesi gibi sorunlar oluşuyor. Yani anlayacağınız hatalar oluyor. Bu robotları grafik üzerine eklemeden sanalda hepsini bir koşturuyorum.

Sorum şu: Bu 4 robotun ürettiği farklı hisse isimlerini hafızadan aktarma gibi bir yöntem var mı?
    Neden 4 robot ? 1 robotta hisseleri taratıp emir göndermiyorsunuz ?

5. var V = Sistem.GrafikVerileri ;

var C = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Kapanis") ;
    var ma =Sistem.MA(21, "Simple", "Kapanis");

var ka= Sistem.Liste(0) ;

for (int i = 10; i<V.Count; i++)

{
    ka[i] = C[i]-ma[i];
    }
    Sistem.Cizgiler[0].Deger =ka; merhaba arkadaşlar burda yaptığım hata nedir ? hiç çizgi çıkmıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
     Alıntı Originally Posted by berlys Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar burda yaptığım hata nedir ? hiç çizgi çıkmıyor.
    Sistem.Cizgiler[0].Panel =2;
    Sistem.Cizgiler[0].ActiveBool = true;

Panel ve Aktif kutucuklarını belirtmiyorsundur.
    kod içinden tanımlattım. üstteki 2 satırı ilave ederseniz görünecektir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

7.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Sistem.Cizgiler[0].Panel =2;
    Sistem.Cizgiler[0].ActiveBool = true;

Panel ve Aktif kutucuklarını belirtmiyorsundur.
    kod içinden tanımlattım. üstteki 2 satırı ilave ederseniz görünecektir.
    sayın Bear_Bull bu şekilde de olmadı.

8.  Alıntı Originally Posted by berlys Yazıyı Oku
    sayın Bear_Bull bu şekilde de olmadı.
    Kodunuzda hata yok gibi görünüyor ama yapmaya çalıştığınız şeyi yüzdesel olarak Kairi indikatörü yapıyor.

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Sayfa 504/593 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •